Cengiz Topel Havalimanı İş İlanları 2024

Havaalanlarında çalışmak birçok insanın kariyer hedefleri arasındadır. Buralarda çok sayıda iş imkânı mevcut olup, havaalanı personel alımı dönem dönem açılmaktadır. Zira günümüzde yolculuğu daha fazla kısaltması sebebiyle, havayoluyla ulaşım gerçekleştirmektedir.

Kocaeli’nin Kartepe ilçesi sınırlarında bulunan Cengiz Topel Havaalanı da bu bakımdan her yıl alım yaparak, meydana gelen ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Kurum DHMİ kapsamında olduğu için, havalimanı personel alımı resmi bir nitelik taşımaktadır. Dolayısıyla adayların İŞKUR üzerinde yayınlanan kamu memur ilanları ile kurum dışı kamu işçi alımı ilanlarını takip etmesi gerekir.

Ayrıca Resmi Gazete üzerinde de bu duyurular verilmektedir. Dolayısıyla adayların bunları her gün kontrol edip, yeni fırsatları kaçırmaması gerekir. Ayrıca Cengiz Topel Havalimanı içerisinde bazı işletmeler de vardır. Bunlar da kariyer sitelerinden alım gerçekleştirir.

Bu gibi kaynakları değerlendirerek, çok sayıda fırsat yakalayabilirsiniz.

Cengiz Topel Havalimanı Personel Alımı

Cengiz Topel havalimanı iş ilanları kapsamında yılın farklı zamanlarında, birbirinden farklı pozisyonlar açmaktadır. Bunlar, firmanın ihtiyaçları kapsamında belirlenerek, adayların başvurabilmesi için yayınlanmaktadır. Aralarından bazıları şu şekildedir;

  1. Hava Trafik Kontrolörü: Telsiz yardımıyla pilotlara tavsiyeler ve bilgiler verir. İletişim esnasında sorun yaşanmaması, aksaklık olmaması için pelteklik, gizli kekemelik gibi durumlar olmamalıdır.
  2. Garson: Havalimanına gelen yolculara yiyecek ve içecek üzerine hizmet verir. Menüyü sunarak öneriler yapar ve siparişlerini onlara sunar. İletişim yetenekleri güçlü olmalıdır.
  3. Satış Danışmanı: Havalimanı içerisinde bulunan mağazalarda, yolculara ilgili ürünlerin ve hizmetlerin tanıtımını gerçekleştirir. İlgili soruları yanıtlar ve problemleri çözmeye çalışır.
  4. Elektrik Teknikeri: Görevli olduğu elektrik sistemlerini inceler. Bunun sonucunda periyodik bakım, onarım gibi çalışmalar gerçekleştirir.

Bu ilanlar gerek DHMİ, gerekse Cengiz Topel Havalimanı içerisinde bulunan firmalar tarafından yayınlanabilecek duyurulardır. Bunlara ek olarak havalimanı işçi alımı da gerçekleştirilmektedir. Bunlar farklı konular üzerine yapılmaktadır.

Cengiz Topel Havalimanı Güvenlik Alımı

Havalimanları her gün yoğun bir yolcu trafiğine tanıklık eder. Dolayısıyla gerek insanların güvenle seyahat edebilmesi, gerekse çalışanlara daha güvenli bir ortam sunulabilmesi için havalimanı güvenlik alımı gerçekleştirilir. Bunlar yılın farklı zamanlarında gerçekleştirilir.

Cengiz Topel Havalimanı da bu tür alımları dönem dönem yapmaktadır. Dolayısıyla DHMİ duyurularını takip ederek, ayrıntılı bilgi almanız mümkündür.

Cengiz Topel Havalimanı İş Başvurusu

Cengiz Topel Havalimanı iş başvurusu yapmak istiyorsanız, resmi ilanlarda merak ettiğiniz tüm soruların cevapları bulacaktır. Bu nedenle ayrıntılı olarak incelerseniz, başvuru yöntemini de öğrenebilirsiniz.

Kariyer sitelerinden ise başvuru şu şekilde gerçekleştirilir;

  1. Kariyer sitesinde üyelik açın ve hesabınıza giriş yapın.
  2. Havaalanı içerisinde bulunan firmaların, profillerini açın.
  3. Yayınlanan ilanları gözden geçirerek, başvurunuzu gerçekleştirin.

Bu işlemler ardından müracaat süreci de tamamlanır.

5 Comments

  1. mekanik-tesisat-iklimlendirme soğutma teknik servis ve bakım onarım personeliyim iş başvurusunda bulunmak istiyorum acık pozisyonlarınız için bilgilendirmeni rica ediyorum tel.no:0536 984 77 05

  2. İşletme yöneyimi mezunuyum izmit merkezde oturuyorum sizinle çalışmak istiyorum.ayla çalık 0539 422 74 67

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*