Brezilya İş İlanları ve İş İmkanları 2024

Brezilya sahip olduğu geniş coğrafya ve imkanların etkisiyle iş arayan birçok kişinin ilgileri arasına girer. Güney Amerika’da yer alan Brezilya’da personel gereksinimleri her geçen gün yükselir. Ancak bunları değerlendirmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Brezilya’nın ana dili Portekizcedir. Dolayısıyla eğer bilmiyorsanız, gitmeden önce A1-A2 seviyesinde kendinizi geliştirmeniz önerilir. Böylece gerek günlük hayatta gerekse iş yaşamında daha iyi verimler alabilirsiniz.

Brezilya İş İlanları

Bunun yanı sıra bir dünya dili olan İngilizce, Brezilya’da da birçok kişi tarafından konuşulur. Özellikle ilk dönemlerde daha fazla rahat etmek, iş ararken şansınızı arttırmak için öğrenmeniz önerilir. Gitmeden önce çalışma vizesi ve oturma izni hakkında tüm ayrıntıların incelenmesi ve buna göre hareket edilmesi tavsiye edilir.

Brezilya’da Çalışmak İçin Nasıl İş Bulunur?

Brezilya’da iş aramak için farklı seçenekler vardır. Her ne kadar uzak bir ülke olsa da internet sayesinde kısa sürede aradığınız çözümlere ulaşabilirsiniz. Bu kapsamda çok sayıda iş bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra Brezilya Konsolosluğunun internet sitesinde de dönem dönem iş ilanları yayınlanır. Dolayısıyla resmi sitesini her gün incelerseniz bunlar yayınlandığında görebilir, size uygun olanlar varsa değerlendirebilirsiniz. Her meslekte istenen genel ve özel nitelikler değiştiği için adayların sadece şahsi yeteneklerine uygun olanlara başvurmaları gerekir. Bu sayede alacağınız sonuçlar daha iyi olabilir.

Brezilya İş İmkanları

Brezilya’da hizmet sektörü büyük bir gelişme göstermiştir. Bu bakımdan milli gelirinin yüzde 67 gibi büyük bir alanını bu alan oluşturur Bunun yanı sıra sanayi ve tarım sektörleri de gelişmiştir. Sanayi sektörü yüzde 26, tarım ise yüzde 6’lık bir alana sahiptir.

Bunun yanı sıra özel sektörün farklı kollarında iş imkanları da vardır. Bunlar geniş bir yelpazeye sahip olup bazıları şu şekildedir;

 1. Gıda sektörü
 2. Giyim sektörü
 3. Oyun ve eğlence alanları
 4. Lojistik sektörü
 5. Enerji sektörü
 6. Bilişim sektörü

Bunlar kapsamında doktor ve avukattan, işçiye kadar birçok seçenek vardır. Dolayısıyla vasıfsız kişilere uygun seçenekler de yer alır. Düzenli incelenirse size uygun olanlar kolay bir şekilde bulunabilir.

Eğer akademik kariyer yapmayı düşünüyorsanız, üniversiteler de mevcuttur. Ancak bunun için yüksek lisans ve doktora gibi şartların olduğu unutulmamalıdır.

Brezilya İşçi Maaşları Ne Kadar?

Brezilya’da iş arayanlar için meslekler kadar maaşları da önem taşır. Bu konu mesleğe, kaç yıl sektörde bulunulduğuna göre değişir. Ana hatlarıyla bazı meslek gruplarının maaşları şöyledir;

 1. Muhasebeci: 3845 BRL
 2. Ofis Asistanı: 2490 BRL
 3. Çiftçi: 1670 BRL
 4. Araba Tamircisi: 3200 BRL
 5. İnşaat İşçisi: 2490 BRL
 6. Duvarcı: 2570 BRL
 7. Mühendis: 5315 BRL

Brezilya’da çalışmak istiyorsanız, her şehrin imkanın farklı olduğunu; kiralar da dahil diğer unsurların farklılaştığını bilmeniz gerekir. Dolayısıyla iş ararken buna dikkat edilmesi gerekir.

Brezilya İş İlanı Yayınlayan Web Siteleri ve Ajanslar

Brezilya’da iş arıyorsanız, değerlendirebileceğiniz birçok seçenek vardır. Eğer uzaktan çalışma ile iş başvurusu yapmak istiyorsanız, aşağıda bulunan seçenekleri inceleyebilirsiniz

 1. Workana
 2. Fiverr
 3. Upwork
 4. Prolancer

Bunun dışında iş ilanlarına ulaşmak istiyorsanız, şu gibi platformları kullanabilirsiniz;

 1. Catho
 2. InfoJobs
 3. CareerJet
 4. 99jobs
 5. Trampos
 6. Adzuna
 7. VAGAS
 8. LinkedIn
 9. Indeed

Bu seçenekleri her gün incelerseniz, size uygun olan imkanları bulabilirsiniz. Söz konusu adreslerden Brezilya’nın farklı bölgelerinde iş imkanlarını bulabilirsiniz. Ardından iş başvurularınızı hemen yapabilir; oturma ve çalışma izinleriniz tamsa hemen giderek işe başlayabilirsiniz. Eğer daha verimli bir sonuç almak istiyorsanız, ülkeye gitmeden önce genel olarak incelemeniz önerilir. Böylece yaşam şartlarını öğrenebilir, hangi şehrin sizin için daha iyi imkanlar sunduğunu bulabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*