Bağcılar Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Bağcılar Belediyesi Personel Alımı

1992 yılına kadar Bakırköy Belediyesi´ne bağlı bir yerleşim birimi iken Kirazlı, Güneşli ve Mahmutbey semtlerinin birleştirilmesi sonucu oluşturulan Bağcılar,  yasa ile müstakil belediye ve ilçe haline getirilmiştir.

“Önce insan” anlayışıyla halkıyla bütünleşen, hizmet üretiminde öncü, hayatı kolaylaştıran bir belediye olma misyonuyla faaliyet gösteren Bağcılar Belediyesi’nin yatırımları dikkate alındığında çok sayıda personel alımı yapacağı tahmin edilmektedir.

Bağcılar Belediyesi Personel Alımı

Bağcılar Belediyesi İşçi Alımı

Bağcılar Belediyesi, özellikle son dönemlerde yaptığı yatırım alanlarında istihdam etmek üzere ihtiyaç duyduğu personelleri genellikle sözleşmeli işçi kadrosuyla bünyesine almaktadır.

Yakın zaman içerisinde kadrosunda yapacağı işçi alımını da sözleşmeli işçi olarak yapacağı öngörülen belediyenin, bu personellerine de diğer kadrolardaki personelleri gibi 08.00 ile 17.00 saatleri arasında mesai uygulayacağı bilinen kurumda mesai saatleri dışında çalışmak durumunda kalan işçilerine maaşlarına ek olarak fazla mesai ücreti ödeyeceği bilinmektedir.

Bağcılar Belediyesi Memur Alımı

İhtiyaç duyulan personel alımı “memur” düzeyinde de olmaktadır. İş arayan vatandaşlar genellikle memur kadrolarına büyük ilgi göstermektedir. Bunun nedeni ise memur kadrolarının, diğer kadrolara kıyasla daha belirgin mesai saatleri ve görevleri olmasıdır. Çoğu zaman “masa başı” olarak da ifade edilen memur kadroları kimi zaman yanlış anlaşılabilmektedir.

Nitekim; hademe, şoför gibi kadrolarda memur kadrosu dahilinde olabilmektedir ve en az asgari ücret düzeyinde gelir elde edilebilmektedir. Bu anlamda meslek gruplandırma sınıflandırma yapılırken, memur tanımını iyi bilmek gerekir. Açılan Bağcılar Belediyesi memur alımı ilanlarında da eğitim düzeyi gibi şartların daha da ön planda olduğunu belirtmemiz gerekir.

Bağcılar Belediyesi İş İlanları

Şehir bilinci yüksek, çağın hayat standartlarına sahip, örnek bir kent oluşturmak amacıyla yoğun çalışmalar sürdüren ve bu çalışmaları kapsamında yeni personeller almaya hazırlanan Bağcılar Belediyesi’nin yakın zaman içerisinde resmi internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlaması beklenmektedir.

Yayınlayacağı iş ilanında açık pozisyonlara, çalışma koşullarına ve çalışanlara sağlanacak olan sosyal haklara yer verecek olan kurumun, ayrıca başvuru şartlarını da açıklaması beklenmektedir. Kurum bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşlar bu şekilde bilgi sahibi olabilecekleri gibi sitemiz üzerinden de bilgi edinebilirler.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Bağcılar Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bağcılar Belediyesi bünyesinde memur ya da işçi olarak çalışmak isteyen vatandaşların belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yayınlayacağı iş ilanlarını takip etmeleri ve kendilerine uygun pozisyon için iş başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Bazı pozisyonlar için İşkur aracılığıyla da personel alımı yapmayı tercih eden Bağcılar Belediyesi, bu pozisyonları için başvuru yapacak olan adayların başvurularını İşkur aracılığıyla kabul etmektedir. Başvuruların insan kaynakları birimi tarafından değerlendirilmesi sonucu kurum kriterlerine uygun olan adaylar için yapılan mülakatlar sonrasında işe alım süreci başlatılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Bağcılar İş İlanları

Bağcılar, İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden birisi ve bu ilçede her daim farklı meslek kollarında iş gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Personel istihdam etmek isteyen özel şirketler Bağcılar iş ilanları ile iş arayan vatandaşlara ulaşmayı amaçlamaktadırlar. İş ilanları detaylarında genel olarak en temel şartlar yer alır. Bu şartların başında da yaş ve cinsiyet durumu gelir.

Kimi meslek gruplarında yaş ve cinsiyet durumu önemli olmazken, kimilerinde 18-30 yaş arası ve sadece kadın gibi kısıtlamalar olabilmektedir. Tüm bu kriterlerin yanı sıra bazı ilanlar sadece engelliler için de açılabilmektedir. Engelli personel alımı belediye bünyesinde ya da özel şirket bünyesinde olabilmektedir. Herhangi bir ilan başvurusunda kriterleri dikkate almak gerekiyor.

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de bağcılar iş ilanlarına bakabilirsiniz.

5 yorum

 1. iklim Hastanesi temizlik görevi yaptım Yıldırım çorap fabrikası caycilik temizlik yaptım golf dondurma caycilik temizlik görevi yaptım lütfen belediyenin bir kuruluşunda iş istiyorum şu anda işsizim yardimci olursanız sevinirim

 2. Merhabalar 28 yaşındayım silahlı özel güvenlik kartım var gecerlılık suresı bıtmedı daha suresı var bağcılar belediyesinde açık güvenlik pozisyonu var ise çok isterim Güneşli 15 temmuz mahallesinde oturuyorum güvenlik deneyimim vardır bir çok işyerlerinde çalıstım

 3. Iyi gunler gunesli 15Temmuz mah.de ikamet ediyorum lise mezunuyum 33yasindayim .net is ariyorum bu arada silahsiz ozel guv. Kimligim var.2024 e kadar da gecerlilik suresi var.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*