Türksat Personel Alımı ve İş İlanları 2024

Dünya’nın önde gelen uydu operatörlerinden olan Türksat, Türkiye’de teknolojik değişim-gelişime öncülük etme misyonuyla hizmetlerine devam etmektedir. Firma, yılın farklı dönemlerinde iş ilanlarını yayınlamaktadır.

Türksat İş İlanları

Türksat iş ilanları kendi sitesinden takip edilebilir. https://www.turksat.com.tr/ sitesine girerek, haberler kısmı ilanlar için sürekli incelenmelidir. Ayrıca sitenin en altında “iş başvurusu” linki vardır. Buraya tıkladıktan sonra “açık pozisyonlar” bölümünü seçerseniz, ilanları görebilirsiniz.

Türksat büyük bir yapıya sahiptir. Her geçen gün büyümesi nedeniyle, dönem dönem yeni personel alımları yapmaktadır. Farklı zamanlarda olabileceği için adaylar her gün inceleme yaparak, açılan fırsatları kaçırmamalıdır. 

Nasıl Başvurulur?

Türksat tarafından bir pozisyon yayınlandığında, adayların başvuru için ne yapması gerektiği de belirtilir. Dolayısıyla ilan incelenerek, belirtilen maddelere göre işlem yapılmalıdır.

Bunun haricinde yukarıda bahsettiğimiz “iş başvurusu” linki, bir CV bırakma bölümüne de sahiptir. Buraya gelindiğinde karşınıza çıkan form,

 1. Adınız,
 2. Soyadınız,
 3. E-posta Adresiniz,
 4. Cinsiyetiniz,
 5. Doğum Tarihiniz,
 6. T.C. Kimlik Numaranız,
 7. Şifreniz,
 8. Şifreniz – Tekrar,

Gibi bazı alanlar bulundurur. Zorunlu tüm alanları doldurmanız ardından, başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Türksat içerisinde çok sayıda departman, pozisyon vardır. Bunlardan herhangi birinde ilan yayınlanabilir. Geçmiş dönemlere bakıldığında, işe alım yapılan şu pozisyonlar görülür;

 1. BT Yazılım Geliştirme Uzmanı (DevOps)
 2. BT Proje Yöneticisi
 3. BT Güvenlik Operasyon Uzmanı
 4. BT Yedekleme Sistem Uzmanı
 5. BT Yazılım Mimari

Türksat tarafından açılan pozisyonlara başvurmak istiyorsanız, ilanlar kaynağından her gün incelenmelidir.

Pozisyon Açıklamaları

Yukarda belirttiğimiz pozisyonların açıklamaları şöyledir;

 • BT Yazılım Geliştirme Uzmanı (DevOps): BT çalışanları ile yazılım geliştirici personel arasındaki boşluğu kapatmada görevlidir.
 • BT Proje Yöneticisi: Proje üretimindeki detaylar ile görevlidir. 
 • BT Yedekleme Sistem Uzmanı: İç – dış müşterilerde ağ alt yapı ve sunucu projelerini planlama, denetleme gibi görevleri vardır.
 • BT Yazılım Mimari: Yazılım mimari ekibinde görev alma gibi farklı iş tanımları vardır.

Eğer bu ve diğer ilanlara başvurmak istiyorsanız, ilanları güncel olarak takip etmeniz gerekir.

Temel Bilgiler

Minimum Çalışma Yaşı: 18

1 Comment

 1. 11.05.95 tarihimde Ankara keçiören ilçesinde doğdum. Celal yardımcı Anadolu lisesi ardından Gazi üniversitesi işletme bölümünden mezun oldum ( 2 yıllık ) Anadolu üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümüne devam etmekteyim. Türk Telekom art firmasında 8 ay elit ekip olarak görev yaptım askerlik borcum yoktur.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*