Türk Hava Yolları Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Türk Hava Yolları’nda çalışmak isteyen adaylara müjde. Türk Hava Yolları bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve Türk Hava Yolları personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

2O Mayıs 1933 yılında kurulan şirketin merkezi İstanbul’dur. Türk Hava Yollarının uçuş ağı Avrupa, Uzak Doğu, Orta Doğu, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’ya kadar uzanmaktadır.

6 kez Avrupa’nın en iyi hava yolu seçilmiş ve dünyanın en iyi dördüncü hava yoludur. 127 ülkede 292 şehre ve 324 uçuş noktasına uçmaktadır. Sadece 2019 yılında 74,2 milyon yolcu taşımıştır.

Türk Hava Yolları Personel Alımı ve İş İlanları

Türk Hava Yolları İş İlanları

Dünyanın en çok ülkesine sefer düzenleyen şirket böyle koordineli çalışabilmek ve hizmet verebilmek için kalifiye elemanlarla çalışmaktadır. Şirket birçok alanda iş imkânı sunmakta olup ayrıca yeni mezun öğrencilere fırsatlarda sunarak onlar için iş alanları açmaktadır.

Şirket çalışanlarına önem vermekte olup onların her türlü hakkını korumaktadır. Ulaşım servis hizmeti,  çalışanlara günlük yemek hizmeti, yine iş yerinde hekim bulundurarak çalışanlarının sağlık sorunlarıyla ilgilenmek, bayan personel çalışanlarının çocukları için kreş yardımı ve kanunun ön gördüğü her türlü sosyal olanağı sunmaktadır. 

Nasıl Başvurulur?

Şirkete başvuruda bulunmak için birçok seçenek olup öncelikle internet üzerinden Türk hava yoları kariyer yazarak şirketin sitesine ulaşabilirsiniz. Buradan açık pozisyonlar kısmında şuan boş ve alım yapacak olan pozisyonları görüp kriterlerini karşıladığınıza başvuru yapabilirsiniz.

Yine şirket kendi web sitesi dışında diğer sitelerden de iş ilanı vermekte olup kariyer.net, linkedin gibi sitelerden firmaya başvuru yapabilirsiniz. Şirket mühendislik, işletme, iktisat, sivil hava ulaştırma gibi birçok alanda iş alımı yapmaktadır. Ayrıca staj imkanı da bulunmakta olup dilerseniz başvuru yapabilirsiniz.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Ulaştırma: Müşterilerin bir noktadan diğer bir noktaya güvenli ve memnun bir şekilde ulaşmalarını sağlamaktan sorumlu.
 • Hizmet: Yolcularla iyi iletişim içinde olabilecek, onları doğru yönlendirecek, havaalanı ve uçaklarda rahat ve güvenli olmalarını sağlamaktan sorumlu.
 • Operasyon: Ürün, makine ve ekipman tasarlama, test etme, mükemmelleştirme, bakımlarını sağlamaktan sorumlu.
 • Bakım/Onarım: Makinelerin, ekipmanların, gerekli cihazların kontrol, bakım, değişim ve onarım işlemleriyle ilgilenmekten sorumlu.
 • Taşıma: Yolcuların ve eşyaların güvenli bir şekilde taşınmasının sağlanmasından sorumlu.

Temel Bilgiler

Minimum Çalışma Yaşı: 18

Çalışma Saati: Pazartesi – Cuma 08:00 – 17:00 

Alım Yapılacak Şehirler: İstanbul 

Türk Hava Yolları Benzer İş İlanları

19 Comments

 1. merhaba iş başvurusu için
  uçak içerisinde hizmet görevliisi olarak işe başvuruyorum hiç bir şekilde seyahat engelim yoktur ülkenin her noktasına gidebilirim
  teşekkürler

 2. Anadolu üniversitesi uçak gövde motor bakımı mezunuyum YDS puanım 71 şirketiniz bünyesinde teknisyen olarak çalışmayı çok isterim

 3. Slm ben 23 yaşındayım 2 yıl boyunca genel satış danışmanlığı ve rehberlik artı çağrı merkezinde çalıştım şimdi host oldum işe başlamam lazım yabancı dil olarak ta arapça İngilizce var orta düzeyde sizinle beraber çalışmak istiyorum bilgilerimi arz ederim lütfen yardımcı olun.

 4. Meraba , adım aya sophia 22 yaşındayim faslim , turkiye antalya oturyorum , 5 dil var bende , arapça , englizce , fransizca , espanyolca ve turkçe ve orta korece . 2 senet Turizm çalişyorum . Ben sizler çalişmak istiyorum hostes yada acceuil veya başka bir pozisyon olsun ama çalışmak çok isterdim .
  Cv mi hangi adreseye gönderebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

 5. istanbul beyoğlunda ikamet ediyorum 41 yaşındayım kargo bölümünde çalışmak için iş arıyorum slmlar saygılar

 6. adim ketrin:ukraina turkçe iyi biliyorum Rusça, İngilizce,Cv mi hangi adreseye gönderebilirim

  • Başvurmak istediğiniz departmana göre değişmektedir. İlanın en altında “İnternet üzerinden başvurmak için tıklayın” şeklinde bir ibare mevcut. Oradan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 7. Lise son terk idari derece yabancı dil var sekreterlik vb işleri yapabilirim 05454336427

 8. istanbul bagcılarda yaşamaktayım 31 yaşındayım kargo bölümünde çalışmak için iş arıyorum 0536 747 76 94 çalışma engelim yok tşk

 9. Ben Şahin TC vatandaşıyım.10 yıldan fazla turizm sektöründe çalıştım mükemmel rusça,azerice konuşuyorum,okuyorum ve yazıyorum,B kategorili ehliyetim var,evliyim iki kızım var.THY katılmak ve çalışmak benim için gururvericidir.

 10. Merhaba.
  Adım Nurgül. Kazakistanliyim. Yabancı Diller Üniversitesi’nden mezun oldum. İran’da Tahran Üniversitesi’nde fars dilin okudum. İran İslam Cumhuriyeti Kazakistan Büyükelçiliğinde 2 yıl (2009-2011) çalıştım. 2011 yılından bu yana ” Air Astana” havayollarında çalışıyorum. Rusça, Kazakça, İngilizce, Fransızca çok iyi biliyorum, orta farsça ve türkçe konuşuyorum. Sizin hava yollarında kabin ekib veya başka bir pozisyon olsun ama çalışmak çok isterdim eğer böyle bir şans ve mümkün varsa.
  Cv mi hangi adreseye gönderebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.
  Derin saygılarımla, Nurgül.

 11. Selam E-D sinifi ehliyetim var is ariyorum .Ankarada oturuyorum sizinle calismaktan onur duyarim issizim yardimci olmanizi istiyorum saygilarimla arz ederim 05352401229

 12. selamun aleykum adım ekremtatlı ben sızler calısmak ıstıyorum kabul edermısınız lutfen ben kırsehır merkez bagbası ekrem tatlı

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*