Tekirdağ Teski Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Resmi bir kurum olarak hizmet veren Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi, yılın farklı dönemlerinde çalışan alımı yapar. Bunlar yılın herhangi bir döneminde olabilir. Dolayısıyla başvurmak isteyenleri ilanları güncel takip etmelidir.

Teski İş İlanları

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi resmi bir kurum olduğu için, ilanlar da bu şekilde verilir. Bu sebeple adaylar öncelikle her gün ilanları kontrol etmelidir. Çünkü başvuru tarihleri geçerse, sonraki alımlara kadar beklemek zorunda kalınır.

Bu nedenle Teski ve Tekirdağ Belediyesinin resmi internet siteleri takip edilmelidir. Ek olarak internetten erişim yapılabilen Resmi Gazete de günaşırı takip edilmelidir.

Ek olarak https://www.iskur.gov.tr/baglantilar/kurum-disi-kamu-isci-alimi-ilani/ linkine giren adaylar, Türkiye geneli kamu memur ve kurum dışı kamu işçi alımlarını takip edebilir.

Nasıl Başvurulur?

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi iş başvurusu yapmak istiyorsanız, öncelikle 657 sayılı devlet memurları kanununun incelenmesi tavsiye edilir. Kurum ilan açtığında, adayların başvurması için bilmesi gereken her bilgiyi belirtir. Bu bağlamda,

 1. Alım yapılacak pozisyon
 2. Açık pozisyon sayısı
 3. Başvuru adresi
 4. Başvuru tarihleri
 5. Talep-başvuru bilgileri
 6. Görüşme-mülakat bilgileri
 7. Çalışma şartları
 8. Müracaat koşulları
 9. Gerekli belgeler 

Teski bünyesine girmek isteyen adaylar, başvuru tarihine büyük önem vermelidir. Bu kapsamda hangi günler arasında müracaat olduğuna bakılır. Ardından da hangi pozisyona alım yapılacağı incelenir. Her ilan bazı şartlara sahip olduğu için, başvuru öncesinde bunlara da bakılması önemlidir. Zira adaylar bunları sağlamalıdır. Dolayısıyla ilgili kişiler kendi bilgi ve tecrübelerini koşullarla karşılaştırmalıdır.

Ayrıca Teski adaylardan bazı evraklar da talep edebilir. Bu bağlamda bazıları şu şekilde olabilir;

 1. Öğrenim belgesi
 2. Nüfus cüzdan fotokopisi
 3. İkametgâh belgesi
 4. Adli sicil kaydı

Ancak Teski bunlara ek bazı evraklar verebilir ya da farklı belgeleri isteyebilir. Dolayısıyla adaylar başvurusu öncesinde mutlaka inceleme yaparak, nelerin olduğuna bakmalı ve hepsini temin etmelidir. Zira eksik olması durumunda, başvuru tamamlanmayabilir. 

Dolayısıyla ilan ilk cümleden, son noktaya kadar detaylı şekilde incelendikten sonra, başvuru belirtilen şekilde gerçekleşmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*