Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Personel Alımı Yapacak

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nda çalışmak isteyen adaylara müjde. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme iş başvurusu

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, ülkemizde korunmaya muhtaç ve yoksul konumda olan aile ve çocukların eğitim, bakım, kültür ve sağlık hizmetlerini sunma için oluşturulmuştur. Yılın farklı dönemlerinde, ihtiyaçları kapsamında personel alımı yapabilir.

Sevgi Evleri İş İlanları

Eğer Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu çalışanı olmak istiyorsanız, öncelikle resmi iş ilanları kontrol edilmelidir. Zira resmi bir devlet kurumu olması nedeniyle, ilanlar da bu kapsamda verilir.

İnternet ortamından erişilebilecek Resmi Gazete, bu kapsamda günaşırı kontrol edilmelidir. Ayrıca kurum hakkında detaylı bilgi almak, incelemek istiyorsanız da Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu resmi sayfasına gidilmelidir. Eğer bir iş duyurusu kaçırılırsa, müracaat da sonraki alımlara kalır.

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu İş İlanları

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, ülkemizi hayallerini gerçeğe, mutluluğunu yüzüne, sesini kürsüye taşıyabilen çocukları olan, rol model bir ülke haline getirmek amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu faaliyetler kapsamında kadrosuna alacağı personeller için internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayan kurum, çocuk eğiticisi, sosyolog, sosyal çalışmacı, psikolog, mütercim, fizyoterapist, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, hemşire, sağlık memuru, öğretmen, din görevlisi, mühendis gibi çok sayıda kadro ve pozisyonda personel alımı yapılacağını belirtti.

Sevgi Evlerinde Çalışmak İçin Aranan Şartlar

 1. Kız meslek liselerinin “çocuk gelişimi ve eğitimi”, “ev ekonomisi” veya “dengi bölüm” mezunu, sağlık meslek liselerinin “hemşirelik”, “acil tıp teknisyeni” bölümü mezunu, ön lisans/lisans mezunlarından ise “sosyal hizmet”, “çocuk gelişimi” ve “hemşirelik” bölümlerinden mezun olması şartı aranır.
 2. Lise mezunu veya farklı bir branşta ön lisans/lisans mezunu olmaları durumunda ise; Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğünün modüler HEM programları içerisinde yer alan “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi”, “Çocuk Bakım Elemanı” Modülünde yer alan evde çocuk bakımı konusunda eğitim almış olması şartı aranır. Geçmiş yıllar itibariyle sertifikalı olarak çalışan kişilerde bu şart aranmayacaktır.
 3. Yüksekokul mezunu olup, pedagojik formasyonu olanlarda sertifika şartı aranmaz.
 4. Çocuk Evlerinde bakım elemanı olacak kişilerde, 25 yaşını doldurmuş olma şartı aranır. Geçmiş yıllar itibariyle fiilen çalışan kişilerde ise bu şart aranmayacaktır.

Nasıl Başvurulur?

Oldukça kapsamlı olan Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu içerisinde çok sayıda pozisyon vardır. Dolayısıyla bir iş ilanı verildiğinde, herhangi bir tanesinde olabilir. İlgili iş duyuruları adayların başvurabilmesi için paylaşıldığında,

 1. Alım yapılacak pozisyonlar,
 2. Başvuru tarihleri,
 3. Genel şartlar,
 4. Özel şartlar,
 5. Başvuru için gerekli belgeler,
 6. Toplam kaç kişi alınacağı gibi başvuracak adaylara lâzım olan maddeler verilir.

Burada öncelikle başvuru tarihlerine dikkat etmek gerekir. Zira bir açılma tarihi olduğu gibi, kapanma tarihi de söz konusudur. Eğer önem verilmez, kaçırılırsa başvuru fırsatı da sonraya kalır. Bununla beraber genel ve özel şartlara da dikkat edilmelidir.

Her iş ilanında, başvuranlarda aranan bazı genel ve özel koşullar söz konusudur. Adaylar müracaat öncesinde mutlaka hepsini kontrol etmelidir. Zira sağlanmayan bir şart, kabul edilmemeye sebep olabilir. Dolayısıyla kişiler sadece bilgi ve tecrübelerinin uyuştuğu ilanlara başvurmalıdır.

Ayrıca 657 sayılı devlet memurları kanuna da göz atılması önerilir. Ek olarak Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nun başvuru esnasında bazı evraklar talep edebileceği unutulmamalıdır. Dolayısıyla bu konuya da önem gösterilmelidir.

Çünkü eksik veya hatalı belge toplanması durumunda, başvuru işlemleri tamamlanmayabilir. Bu sebeple müracaat öncesi mutlaka kontrol edilmesi önerilir.

14 yorum

 1. İlahiyat lisans çocuk gelişimi önlisans ayrıca 4 6 yaş sertifikam var.formosyon alıyorum .çocukları sevıyor ve onların yüreğine dokunulması gerektiğine inanıyorum .Amasya civarndaym bu civarda sevgi okullarında çalışmak istiyorum . Yardımcı olur musunuz

 2. İlahiyat lisans ve cocuk gelişimi önlisans mezunuyum pedogolojik formosyon alıyorum sevgi evlerinde çalışmak istiyorum yardımcı olur musunuz.ayrıca 4 6 yas sertifikam var ve cocuklar benim vazgeçilmezim onlar kucuk dokunuşlar büyük işler çıkarmamızı sağlayacak yardımcı olursanız sevinirim..

 3. merhaba,
  ben Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümü mezunuyum ve iş arıyorum. Çocuklarla çok iyi anlaşıyorum sevgi evlerinde/çocuk esirgeme yurtlarında çalışmayı çok isterim. acaba pdr bölümünden mezunları alırlar mı ?

 4. Çocuk gelişimi lisans mezunuyum sevgi evlerinde çok çalışmak istiyorum işe de ihtiyacım var ama öncelik sevgi evlerinde iş ariyorum yardımcı olursanız sevinirim

  • Çocuk gelişimi ve eğitimi mezunuyum 2yil anaokullarında 1 yıl otizmli çocuklarla stajımı tamamladım eğitime ve öğretime açık biriyim çocuklarla çok iyi anlaşırım merhametli ve şefkatliyim sevgi evleri benim için hayatıma yön verecek en iyi iş diyebilirim üç tane çocuğum olduğu için her yaş grubundan çocukların dilinden anlarım iş ede ihtiyacım olduğu için en doğru iş olduğunu düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim seve seve en iyi şekilde yapacağıma inanıyorum işimi.

 5. İlahiyat önlisans mezunuyum 29 yaşındayım MEB onaylı 960 saatlik çocuk gelişimi bakımı sertifikam var halk Eğitimindende iki tane sertifikam var birisi çocuk gelişimi birisi 4 6 yas çocukları çok seviyorum sesdeğistirme yeteneğim var neşedolu biriyim çocukları güldürür eglendiririm daha öncesinde de öğretmenlik yaptım diyanet kurslarinda çocuklara din derside verebilirim ayriyetten kamu yönetimi lisans bitirdim ama çocuk gelişimi alanında iş istiyorum çocukları çok seviyorum onların iyi bir birey olmasini istiyorum elimden gelenide yaparim geçmişte de anne babası ayrı olan öğrencim vardıkonusamiyordu içine kapanıktıçok şükür ona elimden geleni yaptım şimdi cok konuşkan mutlu bir çocuk oldu başvurumu kabul ederseniz çok mutlu olurum elimden geleni yapmaya hazırım

 6. MEB onaylı 960 saatlik çocuk gelişimi bakımı sertitifam var ve halk eğitim olden aldığım çocuk gelişimi sertifikam var iki tane biri 4 6 yaş birisi çocuk gelişimi üzerine çocuklari cokseven sevecen aktifivite drama müziksel çocukça ses değiştirme dehikaye anlatmayeteneğim var çocukları çok seviyorum onlara birşeyler öğretmek hoşuma gidiyor inşallah bu alanda is sahibi olurum

 7. İlahiyat önlisans mezunuyum 960 saatlik MEB onaylı çocuk bakımı gelisimisertifikam var 29 yaşındayım halk eğitimdende çocuk gelişimi ve 4 6 yaşta sertifikam var çocukları çok seviyorum onlara birşeyler öğretmek çok mutlu ediyor beni sesdegistirme yeteneğim var çocuklariguldurecek onlara dini eğitim de verebilirim daha öncesinde de çocuklara ders verdim bu alanda işe girmek istiyorum inşallah dönüş yaparsanız çok mutlu olurum

  • MEB onaylı 960 saatlik çocuk gelişimi bakımı sertitifam var ve halk eğitim olden aldığım çocuk gelişimi sertifikam var iki tane biri 4 6 yaş birisi çocuk gelişimi üzerine çocuklari cokseven sevecen aktifivite drama müziksel çocukça ses değiştirme dehikaye anlatmayeteneğim var çocukları çok seviyorum onlara birşeyler öğretmek hoşuma gidiyor inşallah bu alanda is sahibi olurum

 8. Ben kız meslek lisesi çocuk gelişimi bölümü mezunuyum üniversite önlisans sosyal hizmetler mezunuyum sizinle çalışmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 9. ben üniversite öğrenci yüksek lisans okudum ve terk etmek zorunda kaldm üniverdite silahlı saldırıya uğradm ve suan engelliyim bende sevgi evlerinde cocuk geliştiricisi onlarla cakit gecirmek istiyorum bna yardmci olabilirmisiniz

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*