Şahinbey Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Şahinbey Belediyesi Personel Alımı

4 Temmuz 1987 yayımlanan bir kanunla kurulmuş olan Şahinbey, 19.09.1988 tarihinde fiilen çalışmaya başlamış ve  Türkiye’nin en büyük 3’üncü ilçesi olmuştur.

Şahinbey’i hak ettiği yere ulaştırarak, Gaziantep’in ve Türkiye’nin en modern, en çağdaş ilçesi haline getirmek amacında olan Şahinbey Belediyesi, bu noktada hiçbir fedakârlıktan çekinmeyerek faaliyetlerini sürdürmektedir.

Faaliyetleri kapsamında hayata geçirdiği proje alanlarına istihdam etmek üzere yeni personellere ihtiyaç duyan kurumun insan kaynakları birimi yakın zamanda personel alımı yapmaya hazırlanmaktadır.

Şahinbey Belediyesi Personel Alımı

Şahinbey Belediyesi İşçi Alımı

Son dönemlerde yaptığı istihdam faaliyetlerini işçi alımı şeklinde gerçekleştiren Şahinbey Belediyesi, kadrosuna aldığı işçileri genellikle sözleşmeli işçi kadrosuyla bünyesine dâhil etmektedir.

Bu işçilere hali hazırdaki işçileri ile aynı sosyal haklar ve yan haklar sağlayan belediye yetkilileri, bütün işçilerine asgari ücretin üzerinde maaş vermekle birlikte gerek olduğu takdirde maaşlarına ek olarak mesai ücreti de ödenmektedir.

Şahinbey Belediyesi Memur Alımı

Şahinbey Belediyesi memur alımı yaparken ise çoğu zaman mülakat gerçekleştirmektedir. Bu mülakat tipi “sözlü” olmaktadır. Eğitim, yaş ve diğer koşulları karşılayan adayların sözlü mülakata tabi tutulması, pek çok adayın umudunu kırsa da; memur alım sayılarının artıyor olması dikkate alındığında, adaylar için seçilme şansı devam ediyor.

Memur alımları lise düzeyinde de gerçekleştirilebilmektedir. Ancak bu durum, açılan memur kadrosu niteliğine göre değişkenlik gösteren bir kriterdir. Kimi kadrolarda KPSS’ye girmiş olmak ve ilgili puan türlerinde, belirlenen minimum puanı sağlıyor olmak şartı da koyulmaktadır.

Şahinbey Belediyesi İş İlanları

Hayata geçirdiği bütün hizmetlerde, çağın gerektirdiği imkânlara uygun klasik belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra, sosyal belediyecilik alanında da aynı hassasiyetle gayret gösteren kurum, ülke çapında örnek teşkil edecek projelere imza atmaktadır.

Eğitim, spor, kültür-sanat gibi sosyal belediyeciliğin her alanındaki çalışmalarıyla vatandaşlarına faydalı olmanın gayreti içerisinde olan Şahinbey Belediyesi, müşteri memnuniyetini hedefleyerek kadrosuna alacağı personeller için internet sitesi üzerinden iş ilanları yayınlamaktadır.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Şahinbey Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şahinbey Belediyesi kadrosunda personel olmak isteyenlerin zaman zaman belediyenin internet sitesi üzerinden yayınlanan personel alım ilanlarını dikkatli bir şekilde takip etmeleri gerekmektedir.

Şahinbey Belediyesi insan kaynakları biriminin çalışması ile yayınlanacak olan personel alım ilanında belirtilen şartlara uygun olan adayların belediyenin sitesinde yayınlanacak olan iş başvuru formunu doldurarak ön başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Başvuruları kurum kriterlerine uygun olan adaylarla kurum tarafından iletişime geçilmekte ve adaylar mülakata tabi tutulmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Şahinbey İş İlanları

Gaziantep’in ilçelerin son yıllarda daha çok gelişim gösterdiğinden dolayı, bu bölgede faaliyet göstermekte olan yeni veya eski işletmeler de sürekli olarak yeni personel alımları gerçekleştirmektedir.

Özellikle ticari ve sanayi alanında pek çok iş gücü alımı yapılmaktadır. Dolayısıyla; bölge halkı Şahinbey iş ilanları sayfamızı güncel bir şekilde takip ederek, kendilerine en uygun iş ilanlarını bulabilir ve kolay bir şekilde başvuruda bulunabilirler.

Şahinbey Belediye Başkanlığı 50 Zabıta Memuru alıyor

Şahinbey Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır.

Başvuru Genel Şartları

İlan edilen boş zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

 1. Türk vatandaşı olmak.
 2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak
 3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.
 6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Başvuru Özel Şartları

 1. İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Lisans 2020-KPSS P3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanın karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.
 2. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
 3. 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak,
  1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
 4. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
 5. 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

Detaylı bilgi için tıklayın.

Güncel Şahinbey iş ilanları

 • AŞÇI+SERVİS+TEMİZLİK
 • Temizlik Görevlisi

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de şahinbey iş ilanlarına bakabilirsiniz.

23 Comments

 1. Kolay gelsin 2 çocuk babasıyım iş arıyorum mobilya ve marangoz ustasıyım kalfalık ve ustalık belgem var ehliyetim serece ve piskoteknik belgelerim var yardımcı olursanız sevinirim calışmıyorum iş arı yorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 2. Kamyon şoförüyüm 2002 E sınıf ehliyetliyim 15 yıl kamyon kulandım acil işe ihtiyacım var

 3. Onda hazır ev yemeklerinde çalıştım yemekhanede şölende çalıştım belediye bunyesin de çalışırım

 4. lise mezunuyum belediyede çalışmak istiyorum çöpcük olursa iyi olur b sınıf ehliyetim var

 5. İşsizim belediye de calışmak istiyorum b sınıf ehliyetim var 5 cocugum var 37 yaşındayım beni belediye Bi işe yerleştirir seniz

 6. E sınıf ehliyetim var piskoteknik dijital ehliyet src 3 ve 4 var belediyede çöp kamyonu veye hafriyat kamyon şoförü olarak iş ariyorum

 7. İşimin olması çok güzel olur hiçbir yerde çalışmadım yani girmedim işe burada girersem daha iyi olacak çok iyiydi çalışırım

 8. G sınıfı ehliyetim var ekskavatör operatöruyum iş ihtiyacım var ilgilenirseniz sevinirim

 9. Merhaba ben 33 yaşındayım b sınıfı ehliyetim var sürekli aktif araç kullanan birisiyim şoförlüğüm çok iyidir..İş arıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

 10. Slm aleyküm
  B sınıfı ehliyetim var
  Söförlik işi olur
  Temizlik isi olur herhangi bir iş olur
  Acil ise ihtiyacım var

 11. Park Bahçe hastane temizliği sulama her türlü iş yaparım yardımcı olursanız sevinirim

 12. Şahinbey belediyesi park bahçe güvenlik sulama yapa bilirim b ehliyetim var şöförlükte yapa bilirim adım Ergün serçe

 13. Ben uzun araç şöförüyüm her türlü ağır araç kulanma kabileyetim var belediyede çalışmaktan memnuniyet duyarım

 14. Ben ekskavatör operatörüyum belediye bünyesinde ihtiyaç olursa çalışmak istiyorum saygılar

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*