P&G Personel Alımı ve İş İlanları 2023

P&G yani Procter &Gamble ABD merkezli kimyasal ürünler üreten bir şirkettir. Ürünleri çok çeşitli olsa da temizlik, kişisel bakım ve kişisel hijyen ürünleri konusunda uzmanlaştığını söyleyebiliriz. Grubun en bilinen markalarını sıralarsak:

  • Ariel Deterjan
  • Fairy
  • İpana ve Oral-B
  • Gillette
  • Pantene ve Head&Shoulders
  • Duracell

Şeklinde sıralanabilir. Her biri kendi alanının en iyi markası olarak hizmet vermektedir.

Bugün dünyanın her yerinde çok geniş üretim ve pazara sahip P&G ülkemize de 1987 yılında gelmiştir. Gebze ve Şekerpınar’da fabrikaları bulunan şirket çoğunlukla deterjan ve bakım ürünleri üretmektedir.

P&G 2019 yılında 67 milyar dolar ciroya ulaşmıştır. Dünya çapında 100 binden fazla personeli vardır.

P&G İş İlanları

P&G birçok sektöre hizmet veren markaya sahip bir kuruluştur. Bu sebepten ötürü her dalda çok sayıda personele ihtiyaç duymaktadır. Şirket içi terfi ve yurt dışı rotasyonlarının da olduğu şirkette sıklıkla açık pozisyon olduğunu görmekteyiz.

Şirketin çalışanlara yaklaşımını incelediğimizde ise tüm yönetici ve üst kademe personelin güler yüzlü, herkese saygı çerçevesinde yaklaştığını görüyoruz. Bir iş için yeterli miktarda hatta fazladan personel istihdam ederek, az çalışana çok iş yıkma politikasının güdülmediğini görüyoruz. Çalışanlarına özel sağlık sigortası, hayat sigortası, yemek kartı gibi yan hakların sağlandığını görüyoruz. Ayrıca servis ve yemekhanede mevcut. Şirketin çalışma saatleri birimlere göre farklılık gösterdiğini de söyleyebiliriz.

Nasıl Başvurulur?

P&G açık pozisyonlarını diğer kariyer sitelerinde paylaşmak yerine kendi bünyesinde paylaşmaktadır. Bunun için ayrı bir web sitesi oluşturulduğunu görüyoruz. https://www.pgcareers.com/

Adresine giderek, en üst kısımda bulunan “SearchJobs” kısmını inceleyebiliriz. Burada P&G’nin dünya çapında açık pozisyonlarını görebilmekteyiz. Ülkemizdeki açık pozisyonları görmek için ise “Country/Region” bölümünde Turkey’i seçip “Search” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu şekilde Türkiye’deki açık pozisyonları görüp inceleyebilirsiniz. Başvurmak istediğiniz pozisyon için “ApplyNow” butonunu kullanabilirsiniz. Sizde P&G kariyer sitesi üzerinde bir üyelik oluşturmanızı isteyecek. Bu üyelik ile başvurularınızı sürdürebilirsiniz.

P&G Açık Pozisyonlar

  • Süreç Mühendisi – İstanbul: Tesis genelinde sistemleri iyileştirmek için çok ilgili ekiplerle işbirliği içinde çalışmaktan sorumludur.
  • Tedarik Zinciri Operasyon Müdürü – İstanbul: Müşteri talebini tahmin etmek, üretim ve planlamayı birlikte yürütmek; tüm tedarik zinciri için bilgi akışını sağlamak ve tedarikçilerden üretim tesislerine,  dağıtım merkezlerinden müşterinin rafına kadar olan fiziksel akış sürecinden sorumludur.
  • Junior Kurumsal İletişim Müdürü – İstanbul: İlgili paydaşlar hakkında derin bilgi ağı kurar, ağlar oluşturur ve uzun vadeli olumlu ilişkiler kurmaktan sorumludur.
  • Bilimsel İlişkiler Müdürü – Ağız Bakım – İstanbul: P&G Türkiye için diş hekimliği ilişkilerini yönetmek, diş hekimleri arasında güçlü bir fikir ve mesleki eşitlik payına sahip olmamızı sağlamak için diş hekimleri toplantılarını koordine etmekten sorumludur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*