Nizip Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Nizip Belediyesi Personel Alımı

1924 yılında yapılan genel idari teşkilatlandırma ile Gaziantep iline bağlanan Nizip, 26 Nisan 1926’da ilçe olmuştur.

Nizip Belediyesi, Nizip’in caddelerini, sokaklarını ve parklarını ağaçlandırarak, ışıklandırarak, trafiğin yoğun olduğu yolları genişleterek, mesire alanları düzenleyerek, eğitime ve kültürel etkinliklere maddi ve manevi destek vererek, sosyal belediyecilik anlayışının gerekleri olan hizmetleri hayata geçirmektedir.

Bu hizmetlerin hız kazandırmak ve vatandaşlarının taleplerini kısa sürede çözüme kavuşturmak isteyen belediye yetkilileri bu amaç doğrultusunda kadrosuna çok sayıda deneyimli/deneyimsiz personel alımı yapmaya hazırlanmaktadır.

Nizip Belediyesi Personel Alımı

Nizip Belediyesi İşçi Alımı

Park ve bahçeler, destek hizmetleri, zabıta, temizlik işleri, emlak ve istimlak müdürlüğü birimlerine çok sayıda işçi alımı yapacak olan Nizip Belediyesi, bu işçileri sözleşmeli işçi ya da belediye bünyesindeki şirketlere bağlı olarak taşeron işçi olarak istihdam edecektir.

Bu işçilerine hali hazırdaki işçileri gibi 08.00 ile 17.00 saatleri arasında mesai uygulayacak olan kurum, bu mesai saatleri dışında çalışmak durumunda kalan personellerine maaşlarına ek olarak fazla mesai ücreti ödemektedir.

Nizip Belediyesi Memur Alımı

Nizip Belediyesi memur alımı daha çok belediye bünyesindeki yönetim kadroları için yapılan alımlardır. Kimi zaman “genel memur” ilanları da veren belediye, söz konusu genel türden memur alımları için en az lise mezunu olma şartı koymaktadır.

Bu nedenle memur alımına yönelik ilanları güncel bir şekilde takip eden adayların, en az lise ve dengi bir okulu bitirmeleri gerekmektedir. Çoğu zaman ekstra bir şart olmayan memur alımlarında, kimi zaman ise yaş veya mesleki durum şartları söz konusu olabilmektedir.

Nizip Belediyesi İş İlanları

Nizip, modern ve çağdaş bir şehir oluncaya kadar, belediye çalışanları, meclis üyeleri ve tüm Nizip halkı ile beraber, durup dinlenmeden çalışmaya devam edeceklerini belirten Nizip Belediyesi yetkilileri, bu çalışmalar kapsamında kadrosuna alacağı personeller ile ilgili bütün detayları internet sitesi üzerinden yayınlayacağı iş ilanı ile vatandaşlarına duyurmayı planlamaktadır.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Zabıta
  • Temizlik İşleri Görevlisi
  • Şoför
  • Güvenlik
  • Park ve Bahçe İşçisi
  • İşçi
  • Memur
  • Arşivci
  • İtfaiye eri

Nizip Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Personel alımı yapacağı zaman kadrolandırma şekillerini ve şartlarını internet sitesinden detaylı bir şekilde yayınlamayı tercih eden Nizip Belediyesi’nin kadrosunda çalışmak isteyen ve Nizip ikametgâhına sahip olan vatandaşların belediyenin internet sitesinden yayınlayacağı iş başvuru formunu doldurarak ön başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Nizip Belediyesi insan kaynakları birimi tarafından incelenecek olan bu başvurular arasından kurum kriterlerine uygun görülen adaylarla iletişime geçilerek mülakata davet edilmektedir. Mülakatı da başarı ile tamamlayan adaylar için işe alım süreci başlatılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Nizip İş İlanları

Hem Nizip iş ilanları hem de genel olarak belediye personel alımlarında önemli bir diğer başvuru koşulu da “adli sicil kaydı bulunmaması” şartıdır. Kimi özel işletmelerde önemli olmayan bu ayrıntı, belediye bünyesindeki personel alımlarında ise son derece önemlidir.

Bununla birlikte diğer ayrıntıları da dikkate alarak başvurularınızı gerçekleştirmenizi öneriyoruz. Aşağıda yer verdiğimiz Nizip iş ilanları içerisinden, kendi hedeflerinize ve kariyer planınıza en uygun ilana başvuru yapmanızı öneririz…-

3 yorum

  1. Nizipte mimar Sinan mah ikamet ediyorum ve işe ihtiyacım var şoförlük de yaparım daha önce g.antepte yapmisligimda var belediyede ve iş ne olursa onu yaparım yani ozelikle şoförlük değil ne olursa onu yaparim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*