Kuşadası Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Kuşadası Belediyesi Personel Alımı

Türkiye’nin ilk turizm merkezlerinden olan Kuşadası, bugün hala Türkiye’nin en önemli turizm alanları arasında yer almaktadır.

Muhteşem doğası ve yer şekilleriyle cazibe merkezi olan Kuşadası’nı ve elinde bulundurduğu eşsiz coğrafyasını turizme açarak gelişme yolunda ciddi adımlar atan Kuşadası Belediyesi, bu anlamda Türkiye’de örnek bir belediyecilik faaliyeti sergilemiştir.

Özellikle son 10 yıl içerisinde yapılan yatırımlarla şehrin çehresini daha hızlı geliştirmeyi başaran ve bu gelişimi sürdürülebilir kılmak adına yatırımlarına devam eden kurumun, bu bağlamda etüt, proje, kültür ve sosyal İşler, zabıta ve güvenlik, temizlik işleri ve destek hizmetleri gibi birimler başta olmak üzere birçok birimde istihdam etmek üzere personel alımı yapacağı öngörülmektedir.

Kuşadası Belediyesi Personel Alımı

Kuşadası Belediyesi İşçi Alımı

Kadrosuna dâhil edeceği personellerini genellikle sözleşmeli işçi statüsünde istihdam eden Kuşadası Belediyesi, ayrıca çalışanları için birçok sosyal haklar da sunmaktadır.

Sözleşmeli ya da taşeron işçileri arasında maaş, sosyal hak ve mesai saatleri konusunda ayrım yapmayan Kuşadası Belediyesi, herhangi bir arıza ya da etkinlik sebebiyle mesaiye kalmak durumunda olan personellerine maaş politikası gereği ek mesai ücreti ödemektedir.

Kurum, personellerine tanıdığı haklar ve eşitlik politikası ile vatandaşlarını memnun ettiği gibi çalışanlarını da memnun etmektedir.

Kuşadası Belediyesi Memur Alımı

Kuşadası Belediyesi memur alımı ilanları, Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesi aracılığıyla yayınlanmaktadır. Sadece personel ihtiyaç durumunda memur alındığı için başvuru tarihleri henüz belli değildir.

Bu kapsamda adayların belediye web sitesini ve ÖSYM tercih kılavuzlarını kontrol etmesi önerilmektedir. Çünkü kurum ÖSYM vasıtasıyla da memur alımı yapmakta ve alt limit için KPSS’den 60 puan alınmasını beklemektedir.

Memur adaylarında TC vatandaşı olmak, herhangi bir suç işlememiş olmak, ilgili pozisyon gereğince mezuniyet koşullarını sağlıyor olmak ve görevi idam ettirmeye engel bir durum olmamak gibi kriterler aranmaktadır.

Kuşadası Belediyesi memur alımı başvurusu için ÖSYM tercih kılavuzunda belirtilen açık pozisyonu seçebilir ya da KPSS’siz alım için başvuru formunu doldurarak İnsan Kaynakları birimine iletebilirsiniz…

Kuşadası Belediyesi İş İlanları

Şehrin temizliği ve düzeni konusunda çok hassas olan belediye yetkililerinin resmi bir açıklama yapmamış olsalar da en çok kadroyu zabıta ve temizlik işçilerine ayıracağı öngörülmektedir. Yaptıkları hizmetler noktasında bu birimlerden biraz daha fazla hassasiyet bekleyen kurum,  yayınladığı bütün iş ilanlarında özellikle temizlik işçilerinin Kuşadası’nı kendi evleri gibi hissetmelerini ve buna göre hassas davranmalarını istemektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Kuşadası Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuşadası Belediyesi bünyesinde görev almak isteyen vatandaşların belediyenin internet sitesi üzerinden yayınlayacağı iş ilanlarını takip ederek, kendisine uygun gördüğü birim için Kuşadası Belediyesi insan kaynakları birimine hazırladıkları özgeçmişleri (CV) ile birlikte giderek ön başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Ön başvurusu olumlu olarak değerlendirilen adaylar daha sonra mülakat tabi tutulmakta ve mülakat sonuncu da olumlu olan adaylar için işe alım süreci başlatılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Kuşadası İş İlanları

En az asgari ücret düzeyinde maaş alarak aylık geçimini sağlamak isteyenler ya da yönetici pozisyonlarına uygun kriterlere sahip olduğu için kariyer hedeflerini yerine getirme amacında olanlar, Kuşadası iş ilanları ile amaçlarına ulaşabilirler.

Şehirde özellikle bahar ve yaz sezonlarında oldukça sık iş ilanı yayınlanmakta ve diğer sezonlarda da, işletmelerin personel gereksinimleri oluşabilmektedir.

Buna bağlı olarak Kuşadası iş ilanlarının düzenli aralıklarla takip edilmesi ve sadece sahip olunan kriterler doğrultusunda başvuruda bulunulması gereklidir. Söz konusu ilanlar için iş bulma sitelerini inceleyebilir ya da işveren ile işçi arasında köprü vazifesi gören kurum ve kuruluşlara müracaat edebilirsiniz.

Güncel Kuşadası iş ilanları

 • Kuşadası Concept – Mağaza Satış Danışmanı ve Kasiyer
 • Servis Personeli – Aydın – Kuşadası Şubesi
 • Kuşadası Mağaza Müdür Yardımcısı
 • Satış Temsilcisi (Kuşadası Şube)
 • Starbucks Barista / Kuşadası
 • Misafir İlişkileri Görevlisi

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Kuşadası iş ilanlarına bakabilirsiniz.

1 Comment

 1. Belediye bünyesinde mutfak cay kahve servisi yapabilirim halan açıktan okumaktayım tesekürlwr

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*