Kilis Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Kilis Belediyesi İş İlanları

Ülkemizdeki Suriye ile komşu olan illerimizden bir tanesidir. Suriye’ye 10 km, Gaziantep’e 58 km olan mesafeleri ile sınır ticareti bakımından geçiş güzergahıdır. Genellikler bozkır arazilere sahip il, sahip olduğu dağların ve eteklerin üst kesimlerinde tarıma elverişleri araziler bulunduğundan bağcılık ve zeytincilik yapmaktadırlar. Bir çok şehrin sınırları içinden çaylar geçtiği için sulu tarımcılıkta yapılabilmektedir. Bu çayların başlıcaları Afrin Çayı, Sunnep Çayı, Sabun Çayı ve Balık Suyu Çaylarıdır. Belediye özellikle işçi alımı yaparken bölge insanı tarafından tercih etmektedir.

Kilis Belediyesi ile Çalışmak

1995 yılında Yalova ve Karabük ile il olan Kilis, 79 plaka numarasına sahip olmuştur. Gaziantep ve Halep ile  gerek yapıları, gerekse yemek kültürleri olsun bir çok benzerlikleri bulunmaktadır. Kilis’te diğer Anadolu şehirleri gibi çok sayıda göç vermiştir. Bu göçlerden kaynaklı nüfus sayısı düşmesinden dolayı çevre köyler ve kasabalardaki halk şehir merkezine gelmiştir. Kilis’in yaklaşık olarak nüfusunun %96 ‘sı merkeze toplanmıştır ve belediye artan iş gücü içi dönemsel işçi alımı yapmaktadır.

Kilis Belediyesi Çalışma Pozisyonları

  • Temizlik Görevlisi
  • Güvenlik
  • Kamyon Şoförü
  • Kepçe Operatörü
  • Kanalizasyon Onarım Görevlisi
  • Su-Bakım İşleri Görevlisi

Kilis Belediyesi İş Başvurusu

Belediye kadromuza alımlar yasaların gerektirdiği kriterlerde yapılmaktadır. KPSS’den yeterli puanı almış kişilerin ilgili kurumlara başvurmaları ve ya taşeron şirketlere sözleşmeli kadrolar için CV’leri ile başvurmaları gerekmektedir.

İş Başvurusu yapmak isteyenlerin valiliklerin ve belediyelerin gerekli noktalarından iletmeleri gerekmektedir. Açık iş ilanları olması durumunda gerekli şartlar bölümlere göre değişiklik göstermektedir.

8 yorum

  1. k.maraşta yaşıyorum güzel sanatlar ,kamu yönetimi 4üncü sınıftayım b sınıfı ehlıyetim özel sektörde teknikerlik yapıyorm devlet garantisi olan iş arıyormm

  2. Turk sılahlı kuvvetlerıde 2 yıl uzman cavus olrak gorev yaptım kendı ıstegımle ısten ayrıldım. Aynı zaman da LİSANS İŞLETME mezunuyum norm kadronuzda acık varsa 657 tabı devlet memuru olarak gorev almak ıstıyorum gerenın yapılmasını arzz ederım..=507 793 76 49=

  3. Merhaba 6 yıl Uzman Çavuşluk yaptım. Kendi isteğimle istifa ettim şuan boştayım işe ihtiyacım var ilgilenirseniz sevinirim.0542 570 56 AYRICA SRC BELGEM BİLGİSAYAR SERTİFİKAM VAR.

  4. Merhaba 6 yıl Uzman Çavuşluk yaptım. Kendi isteğimle istifa ettim şuan boştayım işe ihtiyacım var ilgilenirseniz sevinirim.0542 570 56 61 AYRICA SRC BELGEM BİLGİSAYAR SERTİFİKAM VAR.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*