İsrail İş İlanları Ve İş İmkanları 2023

İsrail küçük olsa da iş imkanları bakımından birçok seçenek sunmaktadır. Dolayısıyla iş imkanları bakımından çok sayıda fırsatı vardır. Yurt dışında çalışmak isteyenler, bu ülkeyi sık sık değerlendirmektedir.  İşlerin nasıl bulunabileceği, hangi meslekte ne kadar kazanılacağı sık sık düşünülmektedir.

Eğer burada çalışmak istiyorsanız ilk olarak İbranice ardından da Arapça dillerini öğrenmeniz gerekir. Bu hem iş hayatında hem de günlük yaşamda işinize yarayacaktır. A1 ve A2 seviyeleri bu nedenle önemlidir.

Bunun yanı sıra İsrail’de İngilizce de konuşulan diller arasındadır. Dolayısıyla bu dili de bilmek şarttır. Bu sayede daha iyi diyaloglar kurabilirsiniz. İsrail’de çalışmak için oturma izni ve çalışma vizesi şarttır. Dolayısıyla hangi alanlarda iş ilanları olduğuna bakmadan önce bu durum incelenmelidir.

İsrail İş İlanları

İsrail’de Çalışmak İçin Nasıl İş Bulunur?

İsrail’de çalışmak istiyorsanız, iş ilanlarını dikkatli bir şekilde araştırmanız gerekir. Bunun için internet üzerinden tüm sonuçları almanız mümkündür. Kariyer platformlarına girdikten sonra ayrıntılı bilgiler alınabilir. Bu çerçevede iş ilanlarını görebilir, size uygun olanla varsa başvuru işlemlerini yapabilirsiniz.

Bunun yanı sıra İsrail Konsolosluğunun kendi sitesini de araştırabilirsiniz. Buradan da iş ilanları yayınlanmakta olup kontrol edilmesi önerilir. Böylece yayınlandığı anda bunları görmeniz mümkündür. Eğer her iki seçeceği de incelerseniz, yayınlandığı zaman görmeniz mümkündür.

İsrail İş İmkanları

İsrail’de hizmet sektörü oldukça gelişmiştir. Zira ülkeden elde edilen gelirlerin yüzde 82 gibi büyük bir bölümü buradan elde edilmektedir. Bu çerçevede birçok meslek grubu yer alır. Sanayi sektörü de gelişmiş olup fabrika ve iş yerleri oldukça gelişmiştir.

Bunun yanı sıra tarım sektöründe de iş imkanları yer almaktadır. Ayrıca ülkede üniversiteler de yer almaktadır. Dolayısıyla akademik kariyer düşünenler için de çözümler vardır. Ancak bunun için yüksek lisans ve doktora eğitimlerini almanız gerekir. Eğer İsrail’de iş arıyorsanız, iş aramaya başlamadan önce hangi şehre gitmek istediğinize karar verilmelidir. Her şehrin yaşam standartlarının ve imkanlarının değiştiği unutulmamalıdır. Bu nedenle öncesinde araştırma yapılmalıdır.

İsrail İşçi Maaşları Ne Kadar?

İsrail’de çalışmak isteyenler, maaşları da sıklıkla merak etmektedir. Bu konu meslekler göre farklılaşır. Ana hatları ile bunlardan bazıları aşağıda olduğu gibidir;

  1. Finans: 20 bin şekel
  2. Araba tamircisi: 7000 şekel
  3. Veteriner maaşı: 19000 şekel
  4. Doktor: 30000 şekel
  5. İnşaat mühendisi: 19 bin şekel
  6. Makine mühendisi: 28 bin şekel
  7. Sigorta uzmanı: 15 bin şekel
  8. Muhasebeci: 12000 şekel
  9. Öğretmen: 10 bin şekel

Her meslekte tecrübeye, firmada kaç yıl çalışıldığına ve yeteneklere göre ücret farklılıkları meydana gelmektedir. İsrail’in her şehrinde yaşam standartları değiştiği için dikkatli bir inceleme yapmanız gerekir.

İsrail İş İlanı Yayınlayan Web Siteleri ve Ajanslar

İsrail’de çalışmak istiyorsanız, iş ilanlarını düzenli bir şekilde takip etmeniz gerekir. Bunun için takip edebileceğiniz çok sayıda kaynak vardır. Eğer GlassDoor, Indeed ve LinkedIn platformları incelenirse, yayınlandığı gibi ilanları bulmanız mümkündür. Ardında normal bir şekilde başvuru işlemleri gerçekleştirilebilir.

Ayrıca ülkenin konsolosluğu da dönem dönem iş ilanları yayınlamaktadır. Eğer resmi sitesi incelenirse bunlar görülebilir. Yayınlanma tarihleri sürekli değiştiği için düzenli biçimde kontrol edilmelidir. Ardından nasıl başvuru yapılabileceği de dahil olmak üzere ayrıntılı bilgiler alınabilir.

İsrail içerisinde birçok ünlü marka da vardır. Eğer bunların kendi kariyer sitelerini incelerseniz, yayınlandığı zaman söz konusu ilanlara ulaşmanız mümkündür. Müracaat işlemleri de aynı kaynaklardan yapılabilir. Benzer olarak İsrail’deki firmaları da araştırarak hangi iş fırsatlarının olduğunu değerlendirebilirsiniz.

Ancak iş aramaya başlamadan önce çalışma vizesi ve oturma iznine bakmanız gerekir. Zira bunlar olmazsa, şartları yerine getiremiyorsanız iş bulsanız bile başvuru gerçekleştirilemez. Eğer bir sorun taşımıyorsanız iş ilanlarını incelenebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*