İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İnegöl Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2019

İnegöl Belediyesi Personel Alımı

İnegöl Belediyesi personel alımı sayesinde değişik pozisyonlar da işe başlayabilirsiniz. İş yükünün biraz hafif olduğu düşünülen personel pozisyonda memur ya da işçi statüsü ile alımlar gerçekleştirilmektedir. İnegöl Belediyesi personel alımı yaparken KPSS şartı aramıyor, bunun yerine İŞKUR tarafından yönlendirilen personellerin özelliklerine bakarak değerlendirmede bulunuyor. İnegöl Belediyesi personel alımı.

Aranılan kriterde bir aday bulunduğu zaman İŞKUR bünyesinde görüşme gerçekleştiriliyor. Genellikle görüşme sonrasında kararını veren işe alımdan sorumlu çalışanlar, evrak hazırlığı için başvuru yapan kişiyi ilgili birime aktarıyor.

Bu birimde, işe uygun bulunan kişiye evrak listesini verip ne kadarlık bir süreçte tamamlaması gerektiği hakkında bilgi veriyor. Evrak listesini eksiksiz ve size belirtilen süreç içerisinde tamamladığınızda, İnegöl Belediyesi personel alımı işlemleriniz resmi olarak başlamış olacaktır.

İnegöl Belediyesi Personel Alımı

İnegöl Belediyesi İşçi Alımı

Personel alımında olduğu gibi İnegöl Belediyesi işçi alımı yaparken de, artık herhangi bir sınava giriş şartı aramıyor. İşçi alımı daha çok bedene yönelik olduğu için belediyenin çeşitli kurumları taşeron olarak hizmet vermektedir. Dolayısıyla bu tür işletmelerde işe alım konusuna belediye değil, bağlı olunan kurumun temsilcisi bakmaktadır. Bu tarz alımlarda eğitim seviyesi ve tecrübe kriterleri göz önünde bulundurulmamaktadır.

Önem verilen detay alınacak olan işçinin yetenekleri ve devamsızlık yapmaması şartıdır. Bu sebeple gerçekleştirilen mülakatta kişinin sorulara verdiği cevaplardan edinilecek izlenime göre alımlar yapılmaktadır. Bundan dolayı daha önce bir yerde çalıştıysanız, ne kadar süre ile çalıştığınız ve kabiliyetlerin neler olduğu işe alımda büyük önem arz etmektedir.

İnegöl Belediyesi Memur Alımı

Lisans, ön lisans ve lise seviyelerinden ayrı ayrı sınavlar yapılmakta olup sonuçlara göre İnegöl Belediyesi memur alımı gerçekleşmektedir. Lisans mezunları genellikle mühendislik gibi bölümlerde memur statüsünde işe alınırken ön lisans mezunları teknikerlik gibi bölümlerde istihdam ediliyor.

Evrak düzenleme, giriş, çıkış gibi işlemleri düzenleyen memurlarda, lise mezunları arasından seçilmektedir. İnegöl Belediyesi memurluk alımları kadroda boşluk oluşmasıyla veya yeni pozisyonların açılmasıyla yapılmaktadır. Belediye bünyesinde pozisyon açıklığı genellikle askerlik ve emeklilik gibi durumlardan kaynaklanmaktadır.

Bu seçenekler dışında nadirde olsa özel sebeplerden dolayı işten ayrılmalar sonucunda da boşluk oluşabiliyor. Açılan pozisyonlar içinde gerekli alımlar İnegöl Belediyesi İnsan Kaynakları birimi tarafından yapılmaktadır.

İnegöl İş İlanları

Eğitim kurumlarının çeşitli bölümlerinden mezun olup Kpss sınavında başarılı bir puan alamayıp, iş arayışında olan vatandaşlarız bulunmaktadır. Sadece belediye bünyesinde değil dışarıdaki iş olanaklarından da faydalanmak isteyen vatandaşlar, İnegöl iş ilanları aramaları yapıp özel sektöre daha çok yöneliyorlar.

Belediye bünyesindeki iş olanakları ile kıyasladığımızda özel sektörde imkân daha fazla diyebiliriz. Bu nedenle Bursa İnegöl iş ilanları düzenli olarak takip edilmeli ve başvuru yaparak işe alım süreci başlatılmalıdır.

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de inegöl iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir