Havaş Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Havaş, 1958 tarihinde, sermayesinin büyük bir oranı Türk Hava Yolları’na ait olarak kurulmuştur. Türkiye’ye uçuş yapan Türk Hava Yolları başta olmak üzere yabancı havayollarına da yer imkânı sağlamaktadır. Bu amaçla ülkemizde kurulmuş ilk firma olmasının yanı sıra günümüzde sunduğu hizmete devam etmektedir.

Günümüzde Türkiye’nin 28 ilinde hizmet vermeye devam eden Havaş, Letonya ve Suudi Arabistan’da da yer hizmeti vermektedir. 5 bine yakın çalışan sayısı ve yıllık yaklaşık 500 Milyon TL cirosu ile de gün geçtikçe büyümeye devam etmektedir.

Havaş iş başvurusu

Havaş İş İlanları

Havayolu şirketlerinin bir havalimanlarında ihtiyaç duyabileceği her türlü hizmeti sağlayan Havaş, yolcu, rampa, kargo ve posta hizmetleri başta olmak üzere yük kontrol, haberleşme hizmetleri ve uçuş operasyonları hizmetleri de sağlamaktadır. Bunun yanı sıra da pek çok şehir merkezine havalimanlarından kalkan otobüs seferleri ile de müşterilerine kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

Özellikle faaliyetlerin yoğunlaştığı zaman dilimlerinde hizmet ihtiyacını karşılamak için bünyesine zaman zaman yeni eleman alımları yapan Havaş, personel seçimlerini de pek çok sınava tabi tutarak belirlemektedir. Sınavlarda başarılı olan bireylerden daha sonra da yapılan mülakatları başarılı bir şekilde tamamlaması gerekmektedir.

Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğinin ön planda tutan Havaş, geniş hizmet ağında sunduğu kaliteli hizmet ile de pek çok bireyin takip ettiği firmalar arasındadır.

Nasıl Başvurulur?

Havaş, açık olan pozisyonları kendi resmi sitesi olan http://www.havas.com.tr/tr/ adresinden yayınlamaktadır. Linke tıkladığınızda açılan sayfa üzerindeki “İnsan Kaynakları” butonuna tıklayarak “İş Başvuru Formu” sekmesini seçmelisiniz.

Açılan yeni sayfadaki başvuru formunda bulunan yerleri size uygun olarak doldurduktan sonra iş başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Yolcu Hizmetleri Memuru: Yolcuların havaalanına gelerek uçaklarına binmesi sürecinde olan tüm işlemleri özellikle de bilet kontrol, valiz kontrol ve pasaport kontrol işlemlerini gerçekleştiren elemanlardır.
  • Harekât Memuru: Sorumlusu olduğu uçuşla ilgili olarak uçağın ihtiyaçlarını, mürettebatı ve uçağın ağırlık, denge hesaplamalarını yapan bireylerdir.
  • Ramp İşçi: Uçuş sonunda ve yeni uçuş öncesinde uçağın içini temizleyen, ayrıca uçağın yük yüklenmesi ve yükün boşaltılması işlemlerini yapan bireylerdir.
  • Kontuar İşçi: Özel yolculara hizmet ederek ve özel bagajlarla ilgilenen bireylerdir.
  • Kargo İşçi: Uçak tipine bağlı olarak taşınacak kargo veya postaların ayarlanmasını sağlayan yükleme – boşaltma işlemlerini yapan bireylerdir.

Temel Bilgiler

Minimum Çalışma Yaşı: 18

Çalışma Saatleri: Personel alımı yapılacak olan ülkeye ve pozisyona göre değişiklik göstermektedir.

Alım Yapılacak Şehirler: İstanbul, İzmir, Ankara

7 Comments

  1. Slm e Sınıf ehliyetim var ve portif ehliyetim var havaşta çalışmak isterim izmir de oturuyorum 0535 275 14 54

  2. endüstri meslek lisesi motar bölümü mezunuyum e sınıfı ehliyete sahibim.tesislerinizde görev almak istiyorum bilginize sunarım..05437745084

  3. b sını ve e sınıfı SRC belgem, var istanbul bağcılarda ikametgah, ediyorum 38 yaşındayım ,sağlık problemim yok, saygılarımla.

  4. 41 yaşındayım e sınıfı ehliyeti var hatay Dörtyol da ikamet etmekteyim 5418820660

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*