Halkbank Güvenlik Görevlisi Alımı 2022

Halkbank güvenlik görevlisi personel alımı, Halkbank’ın güvenlik görevlisi pozisyonunda açık bulunan şubeler için her sene genel başvurular üzerinden yapılır. Halkbank hem yeni açtığı şubeler için hem de güvenlik görevlisi ihtiyacı duyduğu şubeler için yeni alımlar gerçekleştirir.

Periyodik olarak oluşan personel ihtiyacında ise resmi web adresi üzerinden yapılan başvuru havuzlarını kontrol eder ve değerlendirmeye uygun adayları mülakatlarına davet eder.

Halkbank Güvenlik Görevlisi Alımı

Halkbank’ta Güvenlik Personeli Olarak Çalışmak

Halkbank güvenlik görevlisi kadrolarında yer alanlar ve meslekte deneyimi olmayanlar minimum 3.000 TL maaş üzerinden işe başlarlar. Güvenlik görevlisi ücretleri görev alınan şubenin yer aldığı şehre, yoğunluğuna, mesleki tecrübeye göre değişir.

Yılda 4 kez ikramiye ödemelerinden yararlanılır. Güvenlik görevlileri IELTS, YDS veya TOEFL gibi sıvalarda başarılı sonuç elde etmişlerse, yabancı dil tazminatından yararlanırlar.

Halkbank güvenlik görevlileri öğle yemeği, tayin veya ölüm yardımı harcırahlarından yararlanma hakkında sahiplerdir. 1 yıldan 5 yıla kadar çalışanlar, yılda 14 iş günü yıllık izin yaparlar. 5 ile 15 yıl arasından bankada çalışanlar ise yıllık 20 iş gününden yararlanırlar.

Sigortalı güvenlik görevlileri Türkiye’deki devlet hastanelerinin tümünde ücretsiz şekilde sağlık hizmetlerinden yararlanırlar. Banka tarafından yapılan eğitim ve seminerlere ücretsiz katılım sağlarlar.

Halkbank Güvenlik Görevlisi İş İlanları

Halkbank güvenlik görevlisi iş ilanları, Halkbank’ın güvenlik görevlisi personel açığı bulunan şubelerine alım gerçekleştirmek üzere yayınlanır. Diğer yandan banka Türki’ye genelinde yeni açacağı şubeler için de güvenlik görevlisi alımları gerçekleştirir.

Güvenlik personellerine ilişkin açık pozisyonlar için değerlendirme yaparken ise Halkbank genel personel alımı iş başvurusuna, güvenlik görevlisi pozisyonu için başvurduğunu ayrıca belirtenlerin müracaatlarını dikkate alır.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Halkbank güvenlik görevlisi ilan başvurusu için internet üzerinden Halkbank’ın resmi ilan başvuru adresi olan https://kariyer.halkbank.com.tr/Content/Library/2685 adresine erişilmelidir. Ana sayfanın en üstünde yer alan “Özgeçmişimi Oluştur“ seçeneğine tıklanmalıdır.

Hemen ardından ekrana gelen tablodan “üye ol“ konutu seçilmelidir. Açılan tabloya ise e-mail, yeni şifre, kimlik bilgileri girilip, “kayıt“ kutucuğuna tıklanır. Yeni sayfada ise özgeçmiş oluşturma formu görülür.

Bu forma yaş, cinsiyet, mezuniyet, sınavlar, telefon numarası, sertifikalar ve iş deneyim bilgileri girilip, pozisyon seçimi ise “güvenlik görevlisi“ şeklinde yapılır. İşlem sonunda profilden “genel başvuru“ sekmesine girilerek, “CV ile başvur“ seneği tercih edilir.

Güvenlik görevlisi pozisyonu ile tanımlı genel başvuru bu şekilde tamamlanır. Halkbank’ın bu pozisyonda bir alımı olması halinde iletişim numaralarından kişi ile bağlantı kurulur.

Güvenlik Görevlisinin Görevleri Nelerdir?

Güvenlik görevlisinin görevleri şöyledir:

 • Bankada güvenliği tehdit edici bir olayda ilk müdahaleyi yapmak,
 • Güvenliği tehdit edici durumda veya doğal afette çalışan ve müşterileri tahliye etmek,
 • Bankada suç işlenmesi halinde kolluk kuvvetleri ile acil iletişime geçmek,
 • Bankada çalışan ve müşteri giriş çıkışlarını kontrol etmek,
 • Güvenlik kameralarını izlemek ve görüntüleri incelemek,

Bu görevlerin tümünü banka güvenlik görevlileri üstlenirler.

 

7 Comments

 1. Adım Oktay UÇAR Sakarya / Adapazarında yaşıyorum .Silahlı Özel Güvenlik Sertifikam var .Boy 1.70 Kilo 65 .Herhangi bir kodro açığı olma durumunda dönüş yaparsanız çok sevinirim .Sizinle çalışmak isterim Teşekkür Ederim .

 2. İsmim Soyismim Ömer ACAR Adana Seyhanda Yaşıyorum 21 yasindayim silahlı özel güvenlik kimliğine sahibim 169 boyundayim kilom 77 Meslek lisesi büro yönetimi alanından mezunum Sizinle Çalışmak İsterim İyi Çalışmalar.

 3. Kocaeli ömer ismet uzunyol ön lisans özel güvenlik ve mülkiyet koruma bölümünü bitirmiş durumundayım stajımı Atatürk Havalimanında yaptım boyum 1.80 şuanda çanakkale biga bölgesinde bulunan içdaş ta özel güvenlik görevlisi olarak aktif olarak çalışmaktayım ama her zaman daha iyi daha güzel yerleri hedefleme ve kendimi geliştirme gibi bir prensibim var 2 yıllık eğitim sürecinde aikido yakın savunma eğitimi aldım

 4. Selamunaleykum kolay gelsin Halk bankasın da joker olarak çalışıyorum halk bankasının zirikli araçların da gorev yapmak isterim asgari ücretede razıyım yakın korumalık tecrübem de var Yavuz korumada jokeyim ama sabit bir yerim yok çalışmak istiyorum Evliyim 2 çocuk babasıyım evde bunaldım işsizlikden referansım polis ozelharekat Komser Barış kose Adıyaman polis özel harekat şube Müdürlüğün de yaş 31 Muhammet kılınç Sayın Savcı Adana adalet bakanlığın da sigara kullanmıyorum Ama spor yapıyorum fitnes çalışırım basket oynarim yüzme iyi yüzerim futbol iyi oynarim

 5. merhaba:NECMİ YILMAZ myo mezunuyum aöf.sınıfdayım . okul silahlı güvenlik kartım
  bulunmak ta erzurumda yaşıyorum sizinle çalışmka isterim

 6. adım erkan aydın meslek lisesi mezunuyum silahlı güvenlik sertifikam mevcut boy 1 67 kilom 70 yaiım 39 ülkemin her şehrinde calışırım hatta yurtdışında bile sizin kadrolu elemanınız olarak calışırım bekarım sigara alkol asla kullanmam işime önem veririm umarım benimle iletişim kurarsanız cok sevinirim saygılar

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*