Fritolay Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Fritolay, mısır, patates cipsi ve bunlara benzer aperatif yiyeceklerin üretimini ve pazarlamasını yapmaktadır. PepsiCo’nun yan kuruluşu olarak faaliyetlerine devam etmektedir. 1930’ların başında The Frito Company ve H. W. Lay Company adlı şirketlerin birlemesiyle kurulmuş, bu iki şirket, 1961 yılında Fritolay adını almışlardır.

1964 yılında ise PepsiCo ile birleşmişlerdir. ABD pazarının yüzde 40’ına hakkim olan şirket, küresel pazarda da yüzde 30 seviyesinde pay sahibidir. Şirketin en bilinen markaları Doritos, Ruffles, Lay’s, Cheetos, Çerezza, Rocco ve 7Days’tir.

Fritolay Personel Alımı ve İş İlanları

Fritolay İş İlanları

Fritolay, dünya genelinde 200’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. 250 binden fazla çalışanı bulunuyor. 22 farklı marka ile sektörün en geniş portföyünü tüketicilere sunuyor. Türkiye pazarına 1993 yılında giren Fritolay, 2002 yılından bu yana içecek şirketi PepsiCo Beverages ile tüketicilere yenilikçi ürünler sunmaya devam ediyor.

Genel merkezi İstanbul’da bulunan şirketin İzmir, Çorlu, Adana, Kocaeli ve Tarsus’ta da fabrikaları bulunuyor. Yiyecek ve içecek, satış, pazarlama, hizmet, muhasebe departmanlarında personel bulunduruyor. Özellikle işletme, gıda mühendisliği, iktisat ve endüstri mühendisliği bölümleri mezunları arasından tercih yapıyor.

Nasıl Başvurulur?

Fritolay iş başvuruları şirketin kendi sayfası üzerinden değil, Kariyer.net platformu üzerinden yapılıyor. Buradaki linkini tıkladığınızda şirketin platformdaki sayfasına ulaşabiliyorsunuz. Buradan aktif iş ilanlarını görebiliyor, başvuru yapabilmek için aranan şartları inceleyebiliyorsunuz.

Üyeliğiniz varsa ve güncel bir CV sahibi iseniz kolayca kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz ilana başvurabiliyorsunuz. Platforma üyeliğiniz yoksa ücretsiz olarak üye olabilir, CV oluşturabilir ve açık pozisyona başvuruda bulunabilirsiniz. Son başvuru tarihinden sonda şirketin İK ekibi başvuruları inceleyecek, ardından da uygun görüldüğünüz taktirde size ulaşacaklardır.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Müşteri temsilcisi,
 • Forklift operatörü,
 • Üretim işçisi,
 • Paketleme elemanı,
 • Güvenlik görevlisi.

Pozisyon Açıklamaları:

 • Müşteri temsilcisi: Rut planı dahilinde müşteri ziyaretlerini gerçekleştirmek, gerekli hizmeti sağlamak, hedefleri doğrultusunda satış gerçekleştirmek, müşteri ilişkilerini yönetmek, stok seviyelerini kontrol etmek.
 • Forklift operatörü: Stok kontrol sistemini kullanmak, gelen hammaddelerin gerekli yerlere stoklanmasını ve taşınmasını sağlamak, bütün faaliyetlerde çevre yönetim sistemi prosedürlerini takip etmek.
 • Üretim işçisi: Şirketin fabrikalarında üretim bölümlerinde görev almak.
 • Paketleme elemanı: Şirketin fabrikalarında üretilen ürünlerin paketlemesini yapmak, ambalajlamak.
 • Güvenlik görevlisi: Şirketin genel merkez ve fabrikalarında güvenliği sağlamak.

Temel Bilgiler:

Minimum Çalışma Yaşı: 18

Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cumartesi 08:30 – 19:00, Pazar günleri tatil. (Bazı bölümlerde vardiyalı sistem uygulanmaktadır.)

Alım Yapılacak Şehirler: Manisa, mersin, Kocaeli, Adana, Afyon, Ankara, Bursa, Antalya, İzmir, İstanbul.

5 Comments

 1. İş sağlığı ve güvenliği teknikeriyim. Sizinle üst düzeye çıkabilmek için bünyenizde çalışmayı arzuluyorum. Teşekkür ederim. Tel : 534 978 59 17

 2. ADANADA İKAMET EDİYORUM etide mörşlük yaptım erşanda mörş kahveciza sıcak satış ve satış destek işe ihtiyacım var GOLDEN ROSEDE SUPERVİZÖRLÜK YAPTIM …E .EHLİYETİM VAR 0507 149 87 88

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*