Fransa İş İlanları ve İş İmkanları 2022

Avrupa ülkelerine çalışmak isteyen kişilerin tercihlerinde, Fransa ilk sıralarda bulunmaktadır. Eğer sizin de bu amacınız varsa, öncelikle dil problemini çözmeniz gerekir. Her ne kadar Fransızlar İngilizce bilse de, bu durum size yeterli desteği sağlamaz.

Zira İngilizce konuşan Fransızların sayısı oldukça düşüktür. Onlar sizden Fransızca bilmenizi bekleyeceği için, bunu gitmeden çözmeniz önerilir. Bundan sonra da hangi kente yerleşeceğinize emin olmanız gerekir. Hepsinde yaşam şartları farklılaştığı için, bu konuda dikkatli olmanız önerilir.

Son olarak çalışma ve oturma izni gibi durumlar da, her ülkede olduğu gibi Fransa’da da önemlidir. Dolayısıyla konsolosluk üzerinden gerekli incelemeler yapılmaktadır.

Fransa’da Çalışmak İçin Nasıl İş Bulunur?

Fransa’da iş bulmak için deneyebileceğiniz iki yöntem vardır. Bunlardan ilki, bir tanıdığınızın olmadır. Eğer varsa ve ondan yardım isterseniz, size iş bulmak ve oraya gitmek için yardım edebilir. Şayet bulunmuyorsa ya da farklı seçenekleri de değerlendirmek istiyorsanız, ikinci yöntem internettir.

Zira internette bulunan iş ilanlarıyla Fransa’da bir iş bulmanız oldukça kolaydır. Eğer diğer adaylardan farkınızı ortaya koyarsanız kabul edilebilir, ardından gerekli şartları yerine getirerek başvuru yapabilirsiniz.

Fransa İş İmkânları

Fransa’da iş hayatı ve sektörler genellikle hizmet alanındadır. Dolayısıyla bu kapsama giren mesleklere sahipseniz, iş bulmanız daha kolaydır. Zira söz konusu sektör, ülke ekonomisinde yüzde 71’lik alanı bulundurur.

Ancak bunun haricinde de göz önünde bulundurabileceğiniz sektörler vardır. Turizm de bunlardan biridir. Zira Fransa sahip olduğu kültür ve Paris şehriyle, oldukça ilgi çeker. Dolayısıyla bu alanda iş bulmanız da kolaydır.

Ayrıca Fransa’da ekonominin yaklaşık yüzde 18’lik kısmı, sanayiden gelmektedir. Dolayısıyla bu bağlamda iş bulabilmeniz de oldukça kolaydır. Bunlara ek olarak bilim insanı olmanız da mümkündür. Ancak bunun için gerekli lisansüstü eğitimleri almanız gerekir.

Fransa’da İşçi Maaşları Ne Kadar?

Fransa içerisinde geçerli para birimi Euro olup, ödemeler de bununla yapılmaktadır. Alınan maaş mesleğe göre değişmektedir. Farklı mesleklerin sahip oldukları maaşlar şöyledir;

 1. Güvenlik görevlisi: 1320 Euro
 2. Çocuk bakıcısı: 1600 Euro
 3. CNC operatörü: 1625 Euro
 4. Yaşlı bakıcısı: 1320 Euro
 5. Elektrikçi: 2280 Euro
 6. Avukat: 4320 Euro
 7. Hemşire: 3930 Euro
 8. Doktor: 5750 Euro
 9. Çevirmen: 2392 Euro
 10. Tamirci: 2160 Euro
 11. Kaynakçı: 2267 Euro
 12. Elektrik mühendisi: 3374 Euro
 13. İnşaat mühendisi: 3142 Euro
 14. Makine mühendisi: 3053 Euro
 15. Mimar: 2892 Euro
 16. Araba tamircisi: 2020 Euro
 17. Veteriner: 3320 Euro
 18. Dentist: 7070 Euro

Fransa’da yaşam şartları, kiralar dâhil olmak üzere her şehirde değişmektedir. Bu nedenle önce hangi şehrin size en uygun seçenekleri sunduğuna karar verirseniz, gittiğinizde daha sorunsuz yaşayabilirsiniz.

Fransa İş İlanı Yayınlayan Web Siteler ve Ajanslar

Fransa’da işe girebilmek için değerlendirebileceğiniz çok sayıda site vardır. Bunlardan bazıları şöyledir;

 1. https://www.abg.asso.fr/fr/
 2. https://www.bonial.fr/Emplois-Verts/
 3. https://www.iapa.org/
 4. https://www.keljob.com/
 5. https://www.lesjeudis.com/emploi
 6. https://jobs-stages.letudiant.fr/
 7. https://www.lhotellerie-restauration.fr/
 8. https://www.monster.fr/
 9. https://emploi.strategies.fr/
 10. https://www.cadremploi.fr/
 11. https://www.thelocal.fr/jobs/
 12. https://www.optioncarriere.com/
 13. https://fr.jobted.com/
 14. https://emploi.trovit.fr/
 15. https://www.jobsinparis.fr/
 16. https://www.momji.fr/jobs/recruitment/jobs-in-france

Bunlardan hepsi, farklı ilanları kapsamaktadır. Eğer dikkatli şekilde incelerseniz, kendinize uygun olanı bulmanız çok kolaydır. Ardından başvurup, sonuçlarını bekleyebilirsiniz.

Bunun haricinde Indeed Fransa kaynağından da, bu ülkede bulunan tüm işlere çok pratik şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca LinkedIn içerisinde de Fransa iş ilanları mevcuttur. Tüm bunlara ek olarak, sosyal medyayı incelerseniz de kendinize uygun iş ilanlarını, rahatlıkla bulabilirsiniz.

1 Comment

 1. Mobilya dekorasyon imalat yapılmaktadır 30 yıllık tecrübe ustalık belgesi usta eğiticilik belgesi var

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*