Ferit Melen Havalimanı İş İlanları 2023

Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Van’da yer alan bu havaalanı, her yıl birçok yolcu tarafından kullanılmaktadır. Van şehrine gerek turistik, gerekse iş amacıyla gelen insanlar genellikle hava yolunu tercih ettiği için, kapasitesi her yıl artmaktadır. Bunu karşılamak için havalimanı iş ilanları verilmektedir.

Kurum Devlet Hava Meydanları tarafından işletilmekte olduğu için gerek iş ilanları, gerekse iş alımları resmi çerçevede gerçekleştirilmelidir. Bu nedenle adayların öncelikle KPSS’ye girmesi önerilir. Zira devlet kurumlarında bu sınav aranmaktadır.  İlanlar farklı tarihlerde verilebildiği için, adaylar her gün incelemelidir. Ardından tek yapmanız gereken okumaktır. Böylece,

 1. Hangi pozisyona alım yapılacağı,
 2. Kaç kişinin alınacağı,
 3. Başvuru yeri,
 4. Başvuru zamanı
 5. Başvuru şekli,
 6. Genel ve özel koşullar,

Dâhil adayların bilmesi gereken birçok konu hakkında bilgi edinilebilir. Havaalanı iş ilanı başvurusu da bu kapsamda gerçekleştirilir. Burada adayların gerek genel, gerekse özel koşullara uyum göstermesi gerektiği bilinmelidir.

Ferit Melen Havalimanı Personel Alımı

Ferit Melen Havalimanı artan yolcu kapasitesi ile beraber her yıl büyümektedir.  Bu nedenle yılın farklı dönemlerinde gereksinimleri karşılayabilmek adına ilanlar açılmaktadır. Havalimanı personel alımı değişik meslekler kapsamında yapılabilecek olup, bazıları şöyledir;

 1. İdari İşler Uzmanı: Kurumda bulunan işleri tespit edilmiş olan kurallar çerçevesinde yapma sorumluluğu vardır. Ayrınca servis işlerini yapma, departmanların, bütçelerini izleme de sorumlulukları içindedir.
 2. Servis Mühendisi: Konusuyla ilgili olan ekipmanları tasarlama ve kuruluşunu yapma görevi vardır. Ayrıca ilgili tamir işlemlerini de gerçekleştirir.

Ferit Melen Havalimanı, diğer havaalanlarının yaptığı gibi havalimanı işçi alımı da gerçekleştirmektedir. Bunlar gerek resmi çerçevede, gerekse söz konusu havaalanı içindeki işletmeler tarafından yapılabilir.

Ferit Melen Havalimanı Güvenlik Alımı

Ferit Melen Havalimanı içerisinde çok sayıda güvenlik görevlisi olsa da, yolcuların artması bu pozisyona yeni alımları da gerektirebilir. Havalimanı güvenlik alımı için müracaat edecekseniz, sürekli incelemeniz tavsiye edilir.

Güvenlik görevlileri bilindiği gibi görev aldığı kurumda güvenliği sağlamak ile sorumludur. Silahlı ya da silahsız belge gerektiği için, adayların buna sahip olması önerilmektedir.

Ferit Melen Havalimanı İş Başvurusu

Ferit Melen Havalimanı Devlet Hava Meydanları’nca işletilir. Dolayısıyla iş duyuruları resmi şekilde ilan edilir. Eğer nasıl takip edeceğinizden emin değilseniz, İŞKUR ve Resmi Gazete incelenebilir. Havalimanı iş başvurusu ayrıca içerisindeki işletmelere de yapılabilir.

Bunlar iş ilanlarını online kariyer siteleri aracılığıyla verdiği için, başvuru şöyle yapılır;

 1. Kariyer sitesine giriş yapın ve hesabınızla oturum açın.
 2. Ferit Melen Havalimanı içerisinde işletmelerin profillerini araştırarak, iş ilanlarını bulun.
 3. Hangi pozisyonların açık olduğuna bakarak, uygunsanız başvur butonunu kullanın.

Böylece tüm işlemler tamamlanmış olup, işletme yetkililerinin başvurunuz üzerine irtibata geçmesi beklenmelidir.

8 Comments

 1. Mrb ben kaç yıldır iş arıyorum ama bir türlü kendi meslegim üzerinde çalışamıyorum herşey torpil olmuş biz böyle kendi hakkımızla iş bulamıyoruz.Ben özel güvenlik kursunu bitirip başarı ile silahlı olarak geçtim lakin iş bulamıyorum biride sesimizi duysun.

 2. Tecrübliyim işimi doğru yapan kişiyim Van Ferit Melen de çalışmak istiyorum yetlililerin bunu görmesi için rica olunur

 3. Mrb ben iş istiyorum beden işçisiyim elimden her türlü iş gelmektedir.Yeterki fırsatnı bulayım kendimi en iyi şekilde kanıtlarım yılardır.iş yaıyorum 30 yaşındayım

 4. İş istiyorum lütfen artık doğru düzgün bir işim olsun lütfen torpilli olanlara öncelik vermeyin artık

 5. Tıbbi dökümatasyon ve sekreterlik ön lisans mezunuyum Van’da bana uygun çalışabileceğim bir iş arıyorum.

 6. Ağir benden işciliği yaptim servis şöfürlügü yaptim 4 yil deneyimli istambulda

 7. Halkla İlişkiler Ve Tanıtım Lisans Mezunuyum .Van’da çalışabiliceğim bana uygun bir iş arıyorum !
  0507 285 24 94

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*