Fatih Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Fatih Belediyesi Personel Alımı

Fatih Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla Zabıta Memuru alınacaktır.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI:
İlan edilen memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir;
a) Türk vatandaşı olmak,
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
c) Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,
f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

Detaylı bilgi için tıklayın.

Fatih Belediyesi Personel Alımı

8 Mart 1984 yılında yapılan bir düzenlemeyle İstanbul’un, Büyükşehir Belediyesi’ne dönüştürülmesiyle ilçe olan Fatih, 29 Mart 2009 tarihinde belediyecilik kanununda yapılan düzenleme ile Eminönü ilçesiyle birleştirilmiş ve “Fatih” adı altında tek bir ilçeye dönüştürülmüştür.

Kaynakları akıllı ve verimli kullanıp, paydaşlarla işbirliğini kuvvetli tutarak, insana, şehre, bilgiye yatırım yapma misyonun taşıyan Fatih Belediyesi, vatandaşlarına sağladığı hizmetin kalitesini sürekli iyileştirip, Fatih ilçesini sürekli yaşanabilir kentte dönüştürerek toplumsal, çevresel, ekonomik sürdürülebilirlik sağlamak adına yatırımlar yapmaktadır.

Bu yatırımlar kapsamında şeffaflık, hesap verilebilirlik, katılımcılık, hukukun üstünlüğü, etkinlik, eşitlik gibi ilkelere bağlı kalarak çalışmalarını sürdüren kurumun kadrosuna çok sayıda deneyimli deneyimsiz personel alımı yapacağı öngörülmektedir.

Fatih Belediyesi Personel Alımı

Fatih Belediyesi İşçi Alımı

Fatih’i sürekli gelişen, güzelleşen ve yaşanabilir bir ilçe olarak yaratabilmek için, katılımcı fikir ve değerlere önem veren Fatih Belediyesi’nin kadrosuna memur alımından çok işçi alımı yapacağı tahmin edilmektedir.

Kadrosuna alacağı işçileri destek hizmetleri, fen işleri, bilgi işlem, temizlik işleri, park ve bahçeler müdürlüklerinde istihdam etmesi beklenen kurumun bu işçilerine 08.00 ile 17.00 saatleri arasında mesai uygulayacağı öngörülmektedir.

Fatih Belediyesi Memur Alımı

Fatih Belediyesi memur alımı yapacağı zaman, hangi bölümlerde alım gerçekleşeceği en çok merak edilen konuların başında geliyor. Çoğu belediyede olduğu gibi, mühendis, evrak memuru, güvenlik görevlisi, elektrik teknikeri, beden işçileri ve temizlik işçileri en fazla alım yapılan bölümler olarak göze çarpıyor.

Açılan kadroları değerlendirmek için daha önce tecrübeniz olan bölüme başvuru yapmanız sizin avantajınıza olacaktır. Fatih Belediyesi memur alımlarında kadro ve pozisyon duyurularını belediyenin resmi web sayfasından görebilirsiniz.

Fatih Belediyesi İş İlanları

Tarih, kültür, insan, mekân boyutunda sürekli yaşanabilir bir ilçe olan Fatih İlçesinde insan, sosyal yaşam, tarih ve kültür, turizm, ekonomi gibi kilit alanlarda operasyonel mükemmelliği tam belediyecilik hizmeti vermek hedefiyle kadrosuna çok sayıda personel alımı yapacak olan Fatih Belediyesi, internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak personel alımı aşamalarını yürütecek.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Fatih Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fatih Belediyesi bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşların belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacak olan iş ilanlarını takip etmeleri ve çalışmak istedikleri birim için kadro açılınca iş başvuru formunu doldurarak başvurularını gerçekleştirmeleri ya da İşkur bürolarına cv ile birlikte giderek ön başvurularını yapmaları gerekmektedir.

İşkur yetkilileri ve Fatih Belediyesi insan kaynakları tarafından değerlendirilecek olan ve başvuruları olumlu görülen adaylar mülakata alınmakta ve mülakatı da başarı ile tamamlayan adaylar için işe alım süreci başlatılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Güncel Fatih iş ilanları;

 • Kasiyer (Fatih)
 • Fatih Bölgesi CarrefourSA Market Görevlileri
 • Resepsiyonist
 • Pastane Şefi
 • Cam Temizlik personeli
 • Öğretmen
 • Sınıf Öğretmeni
 • Stajyer (Lise/Üniversite)
 • Meydancı
 • Kat Hizmetleri Görevlisi
 • Bellboy

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de fatih iş ilanlarına bakabilirsiniz.

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*