Danimarka İş İlanları ve İş İmkanları 2023

İskandinavya’da yer alan Danimarka, yurt dışında iş arayan herkesin değerlendirmek istediği yerler arasındadır. İş imkanları da yer aldığı için burada işlerin nasıl bulunabileceği, maaşların ne kadar olduğu gibi konular sıklıkla düşünülmektedir.

Ancak bunlardan önce dikkat edilmesi gerekenler de yer alır. Danimarka’nın resmi dilini bilmek bunların başında gelir. Zira böylece günlük hayatta insanlarla daha iyi anlaşabilir, çalışırken daha fazla verim alabilirsiniz.

Danimarka İş İlanları

Bunun yanı sıra Danimarka’da çalışmak istiyorsanız, İngilizce de bilmeniz önerilir. Böylece iş başvurularında ekstra bir dil sunabilirsiniz. Aynı şekilde insanlarla ilk gittiğinizde daha kolay iletişim kurabilirsiniz.

Danimarka’da çalışmak isteyenlerin ilk adımı iş bulmak değil, çalışma vizesi ve oturma iznidir. Zira bunları almak iş için şarttır. Bunları inceledikten sonra iş bulmak oldukça kolaydır.

Danimarka’da Çalışmak İçin Nasıl İş Bulunur?

Danimarka’da iş bulmak için değerlendirebileceğiniz kaynaklardan birden fazladır. Bunun için internet bakmanız gereken seçeneklerin başında gelir. Bu sayede özel sektörün farklı dallarında çok sayıda imkan bulabilirsiniz.

Bu bağlama Danimarka Konsolosluğunun kendi sitesi de girmektedir. Burada da ara ara iş ilanları yayınlanabilmekte olup adaylar tarafından kaçırılmamalıdır. Her gün inceleme yapmak bu nedenle oldukça önemlidir.

Danimarka içerisinde çok sayıda iş imkanı vardır. Dolayısıyla bunların başvuru koşulları da farklılık gösterir. Müracaat öncesinde bunlara da dikkat edilmelidir.  Eğer daha iyi sonuçlar almak istiyorsanız, tüm kaynakların incelenmesi önerilir. İş ilanlarının yılın farklı zamanlarında yayınlandığı unutulmamalıdır. Dolayısıyla her gün kontrol edilmelidir.

Danimarkaİş İmkanları

Danimarka’da iş bulunabilecek çok sayıda sektör vardır. Bunlar temel olarak tarım, inşaat, sanayi ve hizmetler gibidir. Ülkenin yüzde 75 gibi büyük bir bölümü hizmet sektöründe istihdam edilmektedir.

Tarım sektörü yüksek teknolojiye dayanmakta olup yüzde 1,6 gibi küçük bir alanı kaplar. Sanayi ise yüzde 14’lük alanı kaplamaktadır. İş imkanları oldukça geniş olup,

 1. Doktor,
 2. Avukat,
 3. Öğretmen,
 4. Hemşire,
 5. Yazılım mühendisi de dahil birçok meslek grubu vardır.

Bunun yanı sıra akademik kariyer yapmanız da mümkündür. Zira çok sayıda üniversite de vardır. Ancak bunun için yüksek lisans, doktora gibi koşullar gerektiği hatırlanmalıdır.

Danimarkaİşçi Maaşları Ne Kadar?

Danimarka’da maaşlar meslek gruplarına göre değişir. Dolayısıyla farklı meslek gruplarına göre ele alınmalıdır. Ancak bunlardan bazıları, ana hatları ile aşağıda olduğu gibidir;

 1. Doktor: 35.100 ile 161.000 Danimarka kronu
 2. Hemşire: 39.300 ile 75.600 Danimarka kronu
 3. İnşaat mühendisi: 10.900 ile 72.600 Danimarka kronu
 4. Yazıılım mühendisi: 20.000 ile 61.900 Danimarka kronu
 5. Mimar: 18.100 ile 72.600 Danimarka kronu
 6. İşçi: 18.098 ile 28.478 Danimarka kronu
 7. Aşçı: 10.40 ile 32.100 Danimarka kronu

Maaşlar mesleklerin yanı sıra tecrübe, sektörde kaç yıl bulunulduğuna göre de değişir. Danimarka’nın her şehrinde yaşam koşulları farklılaşmakta olup buna uygun şekilde hareket etmeniz gerekir.

Danimarkaİş İlanı Yayınlayan Web Siteleri ve Ajanslar

Danimarka’da iş arıyorsanız, takip edebileceğiniz çok sayıda kaynak vardır. Bunlardan bazıları aşağıda olduğu gibi listelenebilir;

 1. https://simplyjob.com/
 2. https://www.workindenmark.dk/
 3. https://www.indeed.com/
 4. https://freead1.net/
 5. https://en.europa.jobs/
 6. https://www.globaladstorm.com/
 7. https://www.indevjobs.org/
 8. http://www.europegiant.com/
 9. https://kwickme.com/
 10. https://copenhagen.locpage.com/
 11. https://jobs.justlanded.com/
 12. https://www.jobsincopenhagen.com/

Bunların haricinde Danimarka Konsolosluğunun resmi sitesi ve LinkedIn de vardır. Danimarka içerisine çok sayıda şirket mevcut olup bunların da kendi sitelerini iş ilanları için inceleyebilirsiniz. Ardından size uygun olanlar varsa başvuru yapabilirsiniz.

Ancak iş arama süreçlerinden önce ülkenin çalışma vizesi ve oturma izni koşullarını karşılayıp karşılamadığınızı görmeniz gerekir. Eğer ilk olarak buna bakar ve nasıl şartlar olduğunu görürseniz, daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Bunun yanı sıra hangi Danimarka’nın hangi şehrine yerleşmek istediğinizi de güzel bir şekilde seçmeniz gerekir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*