Çanakkale Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Çanakkale Belediyesi Personel Alımı haberlerini takip etmek, Çanakkale iş ilanlarını incelemek ve anında haberdar olmak için takipte kalınız.

İnsan ve çevre odaklı hizmetleri, projeleri olan Çanakkale Belediyesi bölgesinin gereksinimlerini üst seviyede karşılamaktadır. Yapısında birçok iştirak olup, gelişmeyi sürdürmesi nedeniyle yeni personel alımları yapılmaktadır.

Söz konusu ilanlar farklı dönemlerde yapılmaktadır. Yapısı geniş olduğu için alım yapılan çok sayıda pozisyon bulunur. Dolayısıyla iş arayanlara teklif edilen çok sayıda fırsat bulunmaktadır. Eğer burada işe girmek istiyorsanız, bir devlet kurumu olması sebebiyle öncelikle Kamu Personeli Seçme Sınavına girmeniz önerilir.

Sınavdan 70 almak, KPSS istenmesi durumunda size aradığınız çözümleri sunabilir. Ancak bunun dışındaki şartları da sağlamanız gerekir. Çanakkale içinde bunun haricinde değerlendirilebilecek özel sektör de yer almaktadır.

Çanakkale Belediyesi Personel Alımı

Çanakkale Belediyesi İş İlanları

Çalışanlara birçok fırsat sunan Çanakkale Belediyesi, tüm personellerine eşit bir şekilde yaklaşarak sosyal haklardan tatmin edici olarak yararlandırmaktadır. Çanakkale’de yaşıyorsanız ve iş arayışınız bulunuyorsa, söz konusu duyurular size bir seçenek sunmaktadır.

Bunlar farklı zamanlarda yayınlandığı ve son başvuru tarihi olduğu için dikkatli olarak incelemeniz gerekir. Bunu kaçırmak başvuru yapamamanız anlamana gelir. Belediyelere iş başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise şartlardır.

Her pozisyonun adaylardan istediği bir takım genel ve özel nitelikler vardır. Bunları yerine getirmemek, başvurunun kabul edilmemesine neden olur. Dolayısıyla adayların buna göre hareket etmesi gerekir. Bunlar dışında Çanakkale Belediyesi,

 1. Memur,
 2. Şoför,
 3. Güvenlik,
 4. Park ve Bahçe İşçisi,
 5. Arşivci,
 6. İşçi,
 7. Zabıta,
 8. Temizlik İşleri Görevlisi,

Gibi pozisyonlara alım yapabilir. Hepsini takip etmek için resmi kanallar takip edilebilir.

Çanakkale Belediyesi İşçi ve Personel Alımı

Ülkemizde arayışı olan çok sayıda insan belediyeleri de bu süreçte değerlendirmektedir. Çanakkale içinde de bu durum geçerlidir. Eğer iş arıyorsanız bunları senenin farklı zamanlarında takip edebilir, ardından yayınlandığı zaman başvurularda bulunabilirsiniz.

Bu süreç için ilanların nerelerde takip edilebileceği de bilinmelidir. Belediyeler resmi sayfalarında bunları duyurabilmekte olup ilk kaynağınız bunlardır. Bunun yanı sıra İŞKUR, Resmi Gazete veya ilan.gov.tr de görebileceğiniz, değerlendirebileceğiniz platformlar, kaynaklar arasındadır.

Çanakkale Belediyesi Memur Alımı

Artan nüfus ve değişen şehir yapısı sebebi ile kesintisiz ve kaliteli hizmetlerine devam etmek isteyen Çanakkale Belediyesi, yılın farklı dönemlerine ihtiyaçlarına göre memur alımı gerçekleştirmektedir. Çanakkale Belediyesi iş ilanlarını resmi sayfasında bulunan kariyer ofisi ve Duyurular aracılığı ile yayımlamaktadır. Kendi bünyesinde veya iştirak şirketlerde istihdam edilmek üzere alınan çalışanlar sözleşmeli veya sürekli işçi konumunda işe alınabilirler. Fakat sözleşmeli personellerin daha sonradan memuriyet şartlarını yerine getirerek Belediye bünyesinde kadrolu olarak çalışma fırsatları bulunmaktadır.

T.C. Anayasası’nda bulunan memur olmak için gerekli şartlar adlı mevzuatta adaylardan istenen yeterlilikler belirtilmekte olup genel olarak şu şekildedir;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • İlan tarihi itibariyle Çanakkale İl sınırları içinde ikamet ediyor olmak,
 • 20 yaşını bitirmiş ve 50 yaşını oldurmamış olmak,
 • En az ilkokul olmak,
 • Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak,
 • Türk ceza kanunun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına veya affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevini kötüye kullanmak, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,
 • Erkek adaylar için Askerlik ile ilişiği olmamak,
 • Emekliliğe hak kazanmış veya emekli olmamak.

Personel alımları ve kadro başvurusu Belediye bünyesinde bulunan İnsan Kaynakları Ve Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmekte olup, aynı zamanda şehirde bulunan İŞKUR merkezlerine giderek de kariyer fırsatlarını yakalatabilirsiniz.

Çanakkale Belediyesi İş Başvurusu

İş başvurularının nasıl yapacağı adaylarda bir merak konusu uyandırmaktadır. Özellikle resmi olduğunda bu soru öne çıkmaktadır. Ancak yapılması gerekenler oldukça kolaydır. Adayların hangi genel ve özel şartları sağlaması gerektiği, hangi evrakları toplayarak nereye götüreceği ayrıntıları ile beraber verilmektedir. Bunları incelemek, konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi edecektir.

Ardından buna göre hareket ederek belgelerinizi teslim etmeniz yeterlidir. Böylece tüm işlemler kısa süre içerisinde tamamlanır. Ancak koşulları sağlamıyorsanız, belgelerinizde eksiklik varsa sorunların çıkabileceği bilinmelidir.

Çanakkale İş İlanları

Çanakkale iş fırsatları bakımından birçok olanak tanımaktadır. Resmi kamu kurumlarının iş ilanlarını yayınladığı gibi, özel sektör de gerekli duyuruları yapmaktadır. Bunun için kariyer platformlarını takip etmeniz yeterlidir.

No Pozisyonlar
1 Halkla Ilişkiler Elemanı
2 Resepsiyon
3 Mutfak Personeli
4 Mutfak Personeli
5 Hemşire
6 İş Makinası Operatörü
7 Felemenkçe Bilen Müşteri Temsilcisi
8 Birevim Tasarruf Finans Uzmanı-Marmara Bölgesi
9 Fen Bilgisi Öğretmeni
10 Asistan
11 İlköğretim Matematik Öğretmeni
12 Lise Matematik Öğretmeni
13 Sınıf Öğretmeni
14 Yurtdışı Satın Alma Sorumlusu
15 Satış Temsilcisi

Güncel Çanakkale İş İlanları için TIKLAYIN.

4 Comments

 1. merhaba..daha önce çanakkale ozel bır hastanede temizlik gorevlisi olarak çalıştım.şimdi issizim.40 yasındayım.ilanınızı gordüm.basvurudA BULUNMAK İSTİYORUM.

 2. merhaba ben daha once beledıyede golev yabdım temızlık cay evlak ıslerı hebsınde calısdım yardımcı olursanız sevınıyım 05393193835

 3. Suan eskisehir aöf 2 yıllık sosyal hizmetler bölümü ögrencisiyim ve kahramanmaras halkegitimde usta ögreticiyim sizinle calısmak istyorum…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*