Bursagaz Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Bursagaz BOTAŞ tarafından, 1992 yılında kurulmuştur. 2004’e gelindiğinde özelleştirilmiş olup,  2008’de çoğunluk hisseleri Ewe Turkey Holding tarafından alınmıştır.

2019’da ise SOCAR Türkiye Enerji A.Ş. tarafından satın alınmıştır.

Bursagaz İş İlanları

Bursagaz’a personel olarak girmek istiyorsanız, ilanları takip edebileceğiniz farklı kaynaklar vardır. Bunlardan ilki bursagaz.com adresidir.

Resmi siteye girildiğinde üst menüde sol tarafta “kurumsal” sekmesi görülür. Üzerine gelindiğinde “insan kaynakları” başlığı açılır. Tıklandıktan sonra “açık pozisyonlar” başlığı seçilirse ilanlar takip edilebilir.

SOCAR Türkiye üzerinden iş ilanı aramak için socar.com.tr adresine girilir. Ardından da en üstte yer alan “kariyer” linkine tıklanır.

Ardından sağ tarafta “iş fırsatları” seçeneği görülür. Basıldıktan sonra kırmızı renkli “iş ilanı ara” butonuna tıklanır. Sonrasında açık pozisyonlar incelebilir.

Adayların ayrıca kariyer sitelerini de incelemesi gerekir. Bu tür siteler aktif olarak firmalar tarafından ilan vermede kullanılır. İş ilanlarını kaçırmamak istiyorsanız, tüm bu ilanlar güncel olarak takip edilmelidir.

Nasıl Başvurulur?

SOCAR Türkiye üzerinden başvurularda önce yukarıda bahsettiğimiz yol izlenir. İlanlar açıldığında pozisyonun üzerine tıklanır.

Açılan sayfada sağ tarafta kırmızı “şimdi başvur” yazısı görülür. Tıkladıktan sonra sizden oturum açmanız istenir.

Dolayısıyla hesap açmanız gerekir. Bunun için alt kısımda “bir hesap açın” linki kullanılır. Üyelik işlemleri tamamlanınca başvuru hızlıca yapılabilir. 

Kariyer sitelerine ilan verilirse,  başvurular ilgili siteden yapılır. Bu nedenle önce orada hesap açmanız gerekir. Sonrasında ise özgeçmiş hazırlanır. Şayet hesabınız varsa bu adımlar atlanarak, doğrudan CV kontrol edilebilir.  

Ardından tüm yapmanız gereken başvuru gerçekleştirmedir. İlgili ilan sayfasını açtıktan sonra başvuru hızlıca yapılabilir.

Enerji sektöründe işe alım incelendiğinde, alım yapılan bazı alanlar,

 1. Mühendislik,
 2. Satış,
 3. Teknik,
 4. Üretim / İmalat,
 5. Hizmet, 
 6. Diğer şeklinde görülür.

Enerji sektöründeki personelin hangi alanda çalıştığı incelendiğinde,

 1. Mühendislik,
 2. Üretim / İmalat,
 3. Bakım / Onarım,
 4. Satış,
 5. Yönetim gibi alanlar görülür.

Söz konusu sektördeki personelin mezun olduğu bazı bölümler de makine mühendisliği, elektrik/elektronik mühendisliği gibidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*