Akbank Güvenlik Görevlisi Alımı 2018

Akbank Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak

Akbank, Türkiye’nin en bilinen bankaları arasında yer almasıyla beraber binlerce kişiye istihdam imkanı tanır. Farklı eğitim statüsünde yer alan kişiler, Akbank bünyesinde çalışma fırsatını yakalayabilmek için ayrı iş başvuru yöntemlerini kullanabilir.

Akbank’ta Çalışmak

Türkiye’nin köklü firmalarından ve kurumsal yapısı sayesinde çalışanların bütün sosyal haklarına sahip olmasının yanında bankanın çalışanlarına sunmuş olduğuAkbank Güvenlik Görevlisi Alımı avantajlardan da yararlanmaktadırlar. Direk bankanın kendi bünyesinde çalışan olunacağı için özellikle güvenlik alanında geleceği garanti olan firmalar arasında bulunmaktadır. Avantajları arasında hafta sonlarının tatil olması ve düzenli çalışma saatleri gelmektedir. Güvenlik görevlisi olmanın getirdiği zorluklar arasında olan sürekli ayakta durma durumu zaten bu mesleği kabul eden kişiler tarafından kabul görülerek iş başvurusu yapılmaktadır.

Güvenlik Görevlisinde Aranan Şartlar

Güvenlik görevlisi olarak Akbank bünyesinde çalışmak istiyorsanız, bazı özel şartları yerine getirmek zorunda olduğunuzu bilmeniz gerekir.

 • T.C. Vatandaşı olmak.
 • 18 yaşın üzerinde olmak.
 • Askerliği tamamlamış veya askerlikten yana tecilli olmak.
 • Herhangi bir suçtan dolayı hüküm giymemiş olmak.
 • Sağlık durumuyla beraber çalışmaya dair ehliyet sahibi olmak.
 • Silahlı ÖGG belgesine sahip olmak.

Belirtilen maddeler, güvenlik görevlisi olma adına başvuru noktasında gereklilik arz eder; fakat illa ki bu maddelere sahipsiniz diye işe alınacağınızı düşünmeyin zira bazı hususlara dikkat etmenizde yarar var!

Akbank gibi önde gelen bankalar, müşterilerine güven hissini verebilmek adına farklı uygulama yollarına gider. Kalifiye güvenlik de bu noktada büyük önem taşır ve bu yüzden güvenlik elemanı olacak kişinin karşı tarafa güven vermesi gerekir.

 • Titiz ve güler yüzlü olmak.
 • Takım çalışmasına yatkınlık sergilemek.
 • Dinamik, hızlı, seri ve soğukkanlı kişilikte bulunmak.
 • Yapılacak işten keyif alarak insanlara yardımcı olmayı amaçlamak.

Güvenlik görevlisi olacak olan kişi, gireceği mülakatta yukarıdaki maddelere sahip olduğunu belirtecek şekilde davranmalıdır ki işe alınsın. Ayrıca bankalarda bulunan güvenlik görevlilerinin müşterilere sıklıkla yol gösterdiğini unutmayalım; zira bu durum, güvenlik görevlisi olacak kişinin öğrenmeye yatkın olması gerektiğini ispatlar.

Akbank, her yıl yeni şubeler açarken; mutlaka hizmete sokacağı şubelerinde çalıştırmak üzere yeni eleman istihdamı sağlar. Oluşan eleman açığına karşı başvuru yapabilmek adına hem internet üzerinden hem de birebir kayıt yapabilirsiniz; fakat daha öncesinde belirtilmiş maddelere uymanız gerektiğini unutmayın!

Akbank İş Başvurusu

Güvenlik görevi için iş başvurusu yapmak isteyen adaylar aşağıdaki bağlantı üzerinden kariyer bölümünden iş ilanları menüsündeki açık pozisyonları takip ederek iş başvurusunda bulunabilmektedir. Başvuruların hepsi web sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Fakat bazı durumlarda şubeler kendi sorumluluklarında şube müdürünün insiyatifinde personel alımı yapabilmektedir.

Başvurmak için tıklayın.

17 Comments

 1. süleyman osmanoğulları 30 Ekim 2013
 2. kemal horuz 11 Ocak 2014
 3. samet gümüş 19 Ocak 2014
 4. GÖKHAN ARSLAN 31 Ocak 2014
 5. mutlu çırak 4 Mart 2014
 6. mutlu çırak 4 Mart 2014
 7. murat altay 30 Nisan 2014
 8. Halil Basaran 1 Mayıs 2014
 9. isa çataltaş 6 Mayıs 2014
 10. Emrah KARATAŞOĞLU 7 Mayıs 2014
 11. mevlüt ulu 8 Mayıs 2014
 12. Süleyman ASLAN 16 Mayıs 2014
 13. hakan akın 28 Mayıs 2014
 14. HASAN HÜSEYİN YILMAZ 1 Temmuz 2014
 15. kenan 10 Temmuz 2014
 16. volkan 11 Temmuz 2014
 17. gökhan binay 18 Ağustos 2014

Leave a Reply