Yapı Kredi Bankası Gişe Memuru Alımı 2023

Türkiye’de en çok tercih edilen finans kurumlarından biri olan Yapı Kredi, her gün kaliteli ve hızlı hizmet vermektedir. Sürekli genişleyen yapısıyla müşterilerin isteklerine cevap verebilmek için, gişe memuru alımı gerçekleştirmektedir.

yapı kredi gişe memuru alımı

Banka tarafından verilen iş ilanları Kariyer.net üzerinde görülmekte olup, bunlar arasında gişe görevlisine yönelik bir ilan da vardır. İstanbul’un Avrupa yakasında açılmış olup nitelikleri şöyledir;

 1. Lisans mezunu olma
 2. Tecrübesi olmama ya da maksimum 1 sene tecrübeli olma
 3. Askerliği yapma veya minimum 2 sene tecilli olma
 4. Satış heyecanına sahip olma
 5. Microsoft Office programlarına hâkim olma
 6. İkna stratejisine sahip olma
 7. Çözüm odaklı hizmetler sunma

Eğer bu gibi nitelikleriniz varsa gerekli başvuru işlemleri Kariyer.net üzerinden yapılabilir.

Yapı Kredi Gişe Memuru Alımı Yapacak

Yapı Kredi içerisinde çok sayıda departman vardır. Bu nedenle alım yapılabilecek pozisyonlardan biri de gişe yetkilisi alımı şeklindedir. Bu bakımdan firma gerekli ilanları, yılın farklı zamanlarında verebilir. Eğer kaçırırsanız, sonraki alımlarda tekrar açılmayabilir.

Bu sebeple güncel olarak bankanın açtığı ilana hemen başvurmanız önerilir. Bunun için aşağıdaki işlemler uygulanır;

 1. net sitesine girerek, kullanıcı adı şifrenizle giriş yapın. Eğer şifreniz yoksa başvuru olmayacağı için bir hesap oluşturun.
 2. Başvuru öncesinde CV dosyanızı güncelleyin.
 3. Üst tarafta bulunan arama bölümüne gelerek, Yapı Kredi sorgusunu aratın.
 4. Kurumun sayfasına girerek, alt bölümden tüm iş ilanlarını gör üzerine tıklayın.
 5. Müşteri hizmetleri temsilcisi (gişe) pozisyonuna tıklayın.

Ardından başvur demeniz gerekir. Bundan sonra bir özgeçmiş seçip, ön yazı belirledikten sonra başvuruyu tamamla demeniz yeterlidir. Eğer İstanbul’un Avrupa yakasında değilseniz veya İstanbul’da kalmıyorsanız, ancak işe kabul edilirseniz taşınma durumunuz varsa bunu ön yazı kısmında belirtmeniz gerekir.

Zira İstanbul büyük bir şehir olduğu için, Asya yakasında olmanız sizin için büyük bir dezavantaj sayılabilir. Aynı durum farklı şehirde olma için de geçerlidir. Eğer bunu ön yazıda belirlerseniz, banka yetkililerini bilgilendirebilirsiniz.

Pozisyon Lokasyon Başvuru Linki
Yapı Kredi Leasing Yazılım Mühendisi İstanbul Başvur
Yk Leasing İnsan Kaynakları Stajyeri İstanbul Başvur
Bankacılık Hukuk / Avukat İstanbul Başvur
Yapı Kredi Yatırım İnsan Kaynakları Uzmanı İstanbul Başvur
Mevzuat, Raporlama ve Müşteri Kabulü Yetkilisi İstanbul Başvur
Yapı Kredi Invest/ Corporate Finance Analyst İstanbul Başvur
Direkt Satış Yetkilisi Adana,Ankara… Başvur
Yk Portföy – Kıdemli Yazılım Mühendisi İstanbul Başvur
Yapı Kredi Yatırım IT Risk ve Uyum Uzmanı İstanbul Başvur
Yapı Kredi Yatırım / Müfettiş İstanbul Başvur
Yapı Kredi Invest / Associate Software Engineer İstanbul Başvur
Yapı Kredi Invest / Associate Business Analyst İstanbul Başvur
Risk Models Internal Auditor İstanbul Başvur
Yk Yatırım / Türev Piyasalar / Trader İstanbul Başvur
Yk Portföy / Müfettiş İstanbul Başvur

Daha fazla Yapı Kredi iş ilanı için tıklayın.

Yapı Kredi Gişe Memuru Sınavları Ne Zaman?

Bankalar gişe memuru alırken sınav yapabilmektedir. Bu nedenle gişe memuru olarak başvuran adaylar, sıklıkla tarihlerini merak etmektedir. Zira kaçırmak en son istenen durumdur. Bunun için tek yapmanız gereken online başvurudur.

Zira bundan sonra, Yapı Kredi’nin ilgili departmanı kişileri değerlendirecektir. Ardından uyumlu bulunursanız sizinle iletişim kurularak, sınavla ilgili bilgiler verilir. Böylece ne zaman, nerede ve hangi saatte olduğu öğrenilebilir.

Sınav farklı şekillerde olabilmekle beraber İngilizce, genel yetenek sınavı gibidir. Adaylara test şeklinde belirli sayıda soru yöneltilip, yine belirli bir sürede çözmeleri istenir. Dolayısıyla sınava dair bilgilendirme gelmişse, sınava kadar soru çözmek hızınızı arttıracaktır.

Yapı Kredi Gişe Memuru Nasıl Olunur?

Yapı Kredi gişe memuru olmak için kariyer sitesinden yapacağınız başvuru, gişe memuru sınavı ve mülakat başarıyla geçilmelidir. Birinden kalmak, işe alınmamanız anlamına gelir. Eğer tümünü geçerseniz, işe davet edilebilirsiniz.

8 Comments

 1. Merhabalar ,
  İsmim Sevgi Şat ,
  Mehmet Akif ersoy üniversitesi Bankacılık ve Finans mezunuyum. 1998 Antalya doğumluyum. Sigortacılık ve satış danışmanlığı yaptığım bir çok iş alanım oldu fakat banka işimle devam etmek istiyorum.Sabırlı ve girişken bir yapım ile tüm pozisyonlarda görev alabilir ve tüm müşterilerimizle en yakından ilgilenebilirim. Sizinle çalışmaktan ise memnuniyet duyarım …

 2. Merabalar 4 yıllık Universite mezunuyum matematik bölümu bitirdim bankanizda gişe yetkilsi olarak çalişmak isterim, bilgisayar egitimim var,ilk tibbi yardim egitimim var. Sizinle calişmak isterim cok rica ediyorum mail adresimden bana ulaşrisaniz sevinirim.

 3. merhabalar 4 yıllık lisans mezunuyum işletme bölumu sizinlee calısmak isteriimmm simdiden teşekkür ederim.

 4. merhabalar. Aksaray üniversitesi ön lisans turizm ve otel işletmeciliği programı mezunuyum. sizinle çalışmak istiyorum.

 5. Merhabalar ben Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İşletme mezunuyum.Bankacılık sektöründe çalışmak istiyorum.Bilgisayar sertifikam var.Sizinle çalışmaktan çok memnuniyet duyarım.İlginiz için şimdiden teşekkürler.Tel:05397781731

 6. merhaba ben Türkan Şahin 28,01,1986 doğumluyum. Anadolu Üniversitesi işletme fakültesi işletme mezunuyum. Ofis programlarını seri olarak kullanabilmekteyim ve bilgisayar sertifikasına sahibim. Daha önce 5 yıl bir süre sevda paketleme firmasında yönetici olarak çalıştım. İşten ayrılma nedenim ise bankada çalışmak istediğim içindir. Bilgilerinize
  SAYGILARIMLA

 7. Merhaba ismim Serkan soyadım DÖNMEZ 1990 Diyarbakır/Bismil doğumluyum. KAFKAS ÜNİVERSİTESİ/KAĞIZMAN MESLEK YÜKSEK OKULU /İDARİ VE İKTİSADİ BİLİMİLER FAKÜLTESİ / MALİYE BÖLÜMÜ mezunuyum. Microsoft word ve microsoft excel kullanmakta başarılıyım. Muhasebe işlemlerinde ve genel hukukta başarılıyım. En son özel bir avukatlık bürosunda sekreterlik yaptım.Ekonomik sebeplerden dolayı işten ayrıldım. Bankanızda çalışmaktan onur duyarım. Saygılarımlar. 25.06.2014

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*