Toroslar Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Toroslar Belediyesi Personel Alımı

Toroslar Belediyesi, 1993 yılında Büyükşehir Belediyesi statüsüne alınan Mersin’in alt kademe belediyesi olarak kurulmuş ve bu tarih itibariyle çalışmalarını sürdürmeye başlamıştır.

Her türlü hizmetlerini, insan merkezli projelendirebilen ve “önce insan” diyebilen, geçmişten aldığı kültürel değerlerini gelecek nesillere taşıyabilen bir belediye olma hedefinde olan Toroslar Belediyesi, yatırımlarına bu hedefler doğrultusunda yön vermektedir.

Yatırımları kapsamında yeni personellere ihtiyaç duyan ve bu personelleri çeşitli birimlerinde çalıştıracak olan kurumun yakın zaman içerisinde personel alımı yapacağı öngörülmektedir.

Toroslar Belediyesi Personel Alımı

Toroslar Belediyesi İşçi Alımı

Özellikle son dönemlerde yaptığı yatırım alanlarında istihdam etmek üzere ihtiyaç duyduğu personelleri sözleşmeli işçi kadrosuyla bünyesine alacağı tahmin edilen Toroslar Belediyesi’nin,  bu personellerine diğer kadrolardaki mevcut personelleri ile yaklaşık olarak aynı maaşları ve aynı sosyal hakları tanıyacağı öngörülmektedir.

Ayrıca kurumun kadrosuna dâhil olacak yeni personellerin de 08.00 ile 17.00 saatleri arasında mesai yapacağı ve mesai saatleri dışında çalışmak durumunda kalırlarsa da maaşlarına ek olarak ekstra mesai ücreti alacakları da bilinmektedir.

Toroslar Belediyesi Memur Alımı

Toroslar Belediyesi memur alımı norm kadroya uygun olarak ihtiyaç duyulan alanlara yapılmaktadır. Memur kadrolarına yönelik alımlar genellikle belediye projelerinin başarılı bir şekilde yürütülmesi için ihtiyaç duyulan yönetici düzeyinde personel alımlarının gerçekleştirildiği kadrolar olmaktadır. Kimi zaman; mimar, tekniker, çevre mühendisi, veteriner, muhasebe elemanı, elektrik teknisyeni gibi belirli bir branşa yönelik memurluk kadroları da açılmaktadır.

Tıpkı işçi alımlarında olduğu gibi memur alımlarında da kimi zaman bazı özel şartlar olabilmektedir. Eğitim, yaş, erkek adaylar için askerlik durumu, sağlık durumu gibi özel kriterlerin her birisi açılan ilanın detaylar kısmında belirtilmektedir. Adayların bu ayrıntıları dikkate alarak Toroslar Belediyesi memur alımı başvurusu yapmaları, ilerleyen süreçte herhangi bir aksilik yaşamamaları açısından önemlidir.

Toroslar Belediyesi İş İlanları

Hizmette eşitlik ile vatandaşı bilgilendirmenin amaç edinildiği, yaşanabilir ve çağdaş bir kent ortamının temin edilmesi hedefiyle faaliyet gösteren Toroslar Belediyesi, kadrosuna alacağı personeller ile ilgili internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak vatandaşlarını bilgilendirecek. Yayınladığı iş ilanlarında personel alımları ile ilgili bütün detayları vatandaşları ile paylaşan kurum, personelleri iş başvurularını d internet sitesi üzerinden kabul edecek.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Zabıta
  • Temizlik İşleri Görevlisi
  • Şoför
  • Güvenlik
  • Park ve Bahçe İşçisi
  • İşçi
  • Memur
  • Arşivci
  • İtfaiye eri

Toroslar Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Personel alım aşamasının sözleşmeli işçi kısmında genellikle İşkur ile ortak hareket eden Toroslar Belediyesi’nin bünyesinde işçi olarak çalışmak isteyenlerin belediyenin resmi internet sitesinden yapacağı duyuruları dikkatle takip etmeleri gerekmektedir.

Personel alım koşullarını genellikle internet sitesi üzerinden detaylı bir şekilde açıklayan Toroslar Belediyesi insan kaynakları birimi, belediyenin aradığı şartlara uygun olan adayların internet sitesi üzerinden yayınlanacak olan iş başvuru formunu doldurmaları ya da kendilerine en yakın İşkur bürolarına giderek ön başvurularını yapmaları ve mülakata girmeyi hak kazanmaları gerekmektedir.

Bilgi için tıklayın.

Toroslar İş İlanları

İş bulmak isteyen vatandaşlar Toroslar iş ilanları sayfasını sürekli takip ederek, yeni ilanlar arasında araştırma yapmalıdır. Vasıflı ve vasıfsız adaylara yönelik uygun iş ilanları bulunabilmektedir. İşletmeler en az asgari ücret düzeyinde gelir ile iş imkânı sunmaktadır.

Eğitim düzeyi, yaş ve sahip olduğunuz diğer nitelikleri dikkate alarak, iş ilanları arasında kendiniz için en uygun ilanı değerlendirebilirsiniz.

Hem Belediye hem de diğer özel sektörde faaliyet gösteren işletmelerin personel alımlarında dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli ayrıntıda çalışma dönemi olmaktadır. Bazı alımlar kısa, bazı alımlar ise uzun dönemlik gerçekleştirilmekte olup; belirsiz süreli alımlar da söz konusudur.

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Toroslar iş ilanlarına bakabilirsiniz.

1 yorum

  1. Uzun zamandır işsizim mesleğim boya ama iş bulamıyorum lutfen bana yardımcı olun evim kira birikmiş kiram var ve cok zor durumdayım Lütfen başkanım yardımcı olun 05397712423 numaram bu evimde yiyecek bişeyim yok satacak eşamda kalmadı

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*