Tarsus Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Tarsus Belediyesi Personel Alımı

1839 yılında Osmanlı yönetimine girerek Adana’ya bağlı bir vilayet olarak ilan edilen ve Cumhuriyetin ilanı ile birlikte Mersin’e bağlanan Tarsus, Mersin’in tarih, kültür, sanat, ticaret ve doğal güzellikleri ile ünlü bir ilçesidir.

Tarsus Belediyesi, yerel hizmetlerin zamanında, hızlı, ekonomik ve adil bir şekilde sunulduğu, çevreye duyarlı ve mimari estetiğe önem veren, toplumsal çıkarları gözeten plan ve projelerin yapılıp uygulandığı, doğal, tarihi ve kültürel mirasın korunduğu bir belediye olmayı ve vatandaşlarına bu doğrultuda hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Bu amaçlarına ulaşabilmek için yeterli sayıda personeli bulunmayan kurumun personel alımı yapacağı öngörülmektedir.

Tarsus Belediyesi Personel Alımı

Tarsus Belediyesi İşçi Alımı

Kadrosuna alacağı personellerinin bir kısmını memur olarak istihdam edecek olan kurum, personellerinin büyük bir kısmını işçi alımı yaparak istihdam edecek. Bu işçilerini genellikle sözleşmeli işçi olarak çalıştıracak olan Tarsus Belediyesi, yeni işçilerine de mevcut işçileri ile aynı mesai saatlerinde aynı maaş olanakları ile ve aynı sosyal imkânları sağlayarak istihdam edecek.

Tarsus Belediyesi Memur Alımı

Tarsus Belediyesi; çevre, sağlık, imar ve şehircilik, kültürel, sosyal, ticari ve turistik alanlarda pek çok projeye imza atmıştır. Faaliyetleri planlı bir şekilde sürdüren belediye, özellikle de bu faaliyetlerin sürdürülebilmesinde ihtiyaç duyulan yönetim kadrolarına yönelik memur alımlarını gerçekleştirmektedir.

Tarsus Belediyesi memur alımı kimi zaman “genel” nitelikte olurken, kimi zaman belirli bir branşa özel olmaktadır. Bu nedenle memurluk alımlarında hem lise mezunu olan adayların, hem de belirli bir lisans programından mezun olmuş yükseköğretim mezunu adayların şansı bulunmaktadır.

Adayların tek yapması gereken; açılan ilanlardaki detayları dikkate almasıdır. Böylelikle hem eğitim düzeylerine hem de sahip olduğu diğer kriterlerine uygun bir şekilde kadro başvurusunda bulunabilirler. Kimi zaman bazı alımlarda belirlenen KPSS puan türünden, belli bir seviyede puan alınmış olması da talep edilebilmektedir.

Tarsus Belediyesi İş İlanları

Millî ve manevi değerleri koruyarak, tüm yerel yönetimlere model olacak bir belediyecilik anlayışı ortaya koymak hedefinde olan Tarsus Belediyesi, bu hedefine ulaşma doğrultusunda kadrosuna alacağı personelleri için resmi internet sitesi üzerinden detaylı bir iş ilanı yayınlayarak kadrosunda çalışmak isteyen vatandaşlarını bilgilendirecek.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Tarsus Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tarsus Belediyesi bünyesinde çalışmak isteyen ve Tarsus’da ikamet etmekte olan vatandaşların belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacak olan iş ilanlarını takip etmeleri gerekmektedir.

Adayların çalışmak istedikleri birim için kadro açılınca iş başvuru formunu doldurarak başvurularını gerçekleştirmeleri ya da kendilerine en yakın İşkur bürosuna cv ile birlikte giderek ön başvurularını yapmaları gerekmektedir. İşkur yetkilileri ve Tarsus Belediyesi insan kaynakları birimi tarafından değerlendiren ve başvuruları olumlu görülen adaylar mülakata alınmak üzere belediye bünyesine çağrılacaktır.

Bilgi için tıklayın.

Tarsus İş İlanları

Tarsus ilçe sınırlarında iş arayan vatandaşların iş bulma şansı sadece belediye personel alımları ile sınırlı değildir. Nitekim Tarsus sınırlarında pek çok farklı iş imkânı mevcuttur. En az asgari ücret seviyesinde iş başı yapabileceğiniz fırsatları görebilmek için ise Tarsus iş ilanları sayfasını sürekli olarak takip etmeniz gerekir.

Bu sayede güncellenen iş ilanları arasından, sahip olduğunuz niteliklere uygun ilanları değerlendirebilirsiniz. Tüm bu iş ilanları arasında aynı zamanda Belediye personel alımlarına yönelik ilanları da güncel bir şekilde bulabilirsiniz.

Güncel tarsus İş İlanları

 • Reklam Satış Sorumlusu
 • Saha Destek Elemanı
 • Temizlik Personeli – Türkiye Geneli
 • Çağrı Merkezi Personeli
 • Resepsiyonist
 • İnşaat Personeli

Ek olarak Kariyer. Yenibiriş ve  SecretCV sitelerinde de Tarsus iş ilanlarına bakabilirsiniz.

5 yorum

 1. Mersin tarsus kalburcu mah.ikamet ediyorum ise ihtiyacım var park bahçe bakımı temizlik işleri demir doğrama imalat montaj işi hic fark etmez yardımcı olursanız sevinirim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*