Sütaş Personel Alımı ve İş İlanları 2020


Sütaş iş başvurusu

Türkiye’nin en büyük mandıra ürünleri üretici şirketlerinden olan Sütaş; yoğurt, peynir, ayran, kefir, krema, süt vb. birçok ürünün üreticisi konumundadır. 1975 yılı itibariyle Bursa’da kurulan markanın geçmişi biraz daha eskiye dayanmakla birlikte bu isimle bu tarihte ortaya çıkmıştır. 77 çeşit ürün üreten firmanın yıllık işlediği süt miktarı 900 milyon litre bandına çıkmaktadır.

Türkiye’de en çok tercih edilen markaların başında gelen Sütaş’ın sağladığı istihdam sayısı 5 bin civarlarında olmaktadır. Türkiye, Romanya ve Makedonya’da toplamda 5 büyük tesis ile üretim yapan şirketin 2019 verileri baz alındığında senelik cirosu 3,8 milyar TL bandına çıktığı raporlanmıştır. Dünyanın birçok ülkesine ürün gönderen Sütaş’ın ihracat miktarı ise senelik 16,5 milyon USD olarak belirtilmiştir.

Sütaş İş İlanları

Gıda alanında üretim yapması sebebiyle alanında profesyonel insanlar ile çalışmayı ilke edinmiş olan firmanın çalışanlarının üretim sürecinde fikir üretmesi istenmektedir. Yaratıcı ve yenilikçi politikalar ile üretmeye devam eden firmanın birçok meslek grubundan personel ihtiyacı olduğu bilinmelidir.

Sütaş’ın bünyesinde çalışan personellerin günlük çalışma süreleri 9 saat olarak belirlenmiştir. Sabah 08:00 ve 18:00 aralığında çalışma yapan firmanın sezonluk saat değişiklikleri yaptığını söylemekte fayda olacaktır. Ayrıca her Sütaş personelinin günlük bir saatlik öğle arası mola hakkı vardır. Pazar günlerinin izinli olarak geçirildiği haftada cumartesi günü ise çalışma süresi 5 saat ile sınırlı olmaktadır. Bir yılını dolduran her çalışanın yıllık izin hakkı elde ettiği şirkette resmi ve dini bayramlar sebebiyle tatil hakları da geçerli olmaktadır.


Nasıl Başvurulur?

Sütaş’ın açık pozisyonlarına başvurular online yapılabilmektedir. Farklı kariyer siteleri veya kendi resmi sitelerinden duyurulan açık pozisyonlar neticesinde Sütaş’a iş başvuruları yapılabilmektedir. Sütaş açık pozisyonlar için buraya, staj başvururusu için buraya tıklayın.

Sütaş Açık Pozisyonlar

  • İşyeri Hemşiresi (Sağlık Memuru) – İstanbul: Fabrikada olası acil sağlık durumlarında ilk müdahalenin yapılması, raporlu personelin sağlık takibinin yapılması gibi işlerden sorumlu olunacaktır.
  • Kalite Kontrol Yöneticisi – Bingöl: Fabrikada kullanılmak üzere getirilen tüm ürünlerin insan sağlığı açısından kontrollerinin yapılması ve gelen ürünün olası etkilerinin saptanarak raporlanması ve buna dair çözümlerin üretilmesi sağlanacaktır.
  • Üretim Yöneticisi – Bingöl: Üretilen ürünün doğru ve yeterli seviyede üretilmesi ile birlikte, üretilen ürünün kalite standartlarının ölçümünü sağlamak ve buna göre gerekli raporları hazırlamak.
  • İnsan Kaynakları ve İç Hizmetler Uzmanı – Bursa: İnsan kaynaklarının planlanması, işe alım ve personel performans yönetiminin sağlanması ile ilgilenilecektir. Devlet kurumları ile anlaşma, iletişim vb. personel tarafından sağlanacaktır.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*