Selçuklu Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Selçuklu Belediyesi Personel Alımı

20.06.1987 tarihinde Konya’nın Büyükşehir Belediyesi Statüsüne kavuşturulmasıyla birlikte Selçuklu Belediyesi ilçe belediyesi olarak kurulmuştur.

Selçuklu’nun marka değerini arttırmak ve vatandaşlarının huzur içinde yaşamasını sağlamak için çalışmalarına hız kesmeden devam eden Selçuklu Belediyesi, halkına her kademedeki çalışanıyla zamanında, adil, güler yüzlü ve kaliteli hizmet sunma hedefindedir

. Bu hedef doğrultusunda faaliyet gösterdiği hizmet alanlarında personel ihtiyacı oluşan kurum, kadrosuna çok sayıda personel alımı yapacak.

Selçuklu Belediyesi Personel Alımı

Selçuklu Belediyesi İşçi Alımı

Kadrosuna alacağı personelleri işçi alımı şeklinde istihdam edeceği tahmin edilen ve kaliteli hizmet anlayışı, katılımcı yönetim, sürdürülebilirlik, vatandaş odaklılık, kaynakların etkin ve verimli kullanımı, planlı ve programlı çalışma gibi ilkelere bağlı olarak hizmet veren Selçuklu Belediyesi, kadrosuna alacağı işçilerinin de bu ilkeler doğrultusunda faaliyet gösterebilecek nitelikte olmalarını istemektedir.

Selçuklu Belediyesi Memur Alımı

Selçuklu Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadroya açıktan atama yoluyla memur alınacaktır.

Başvuru Genel ve Özel Şartları

Belediyemizin yukarıda belirtilen boş memur kadroları için yapılacak başvurularda uyulması gereken genel ve özel şartlar aşağıdadır.

Başvuru Genel Şartları

İlan edilen kadrolara atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir;

 1. Türk vatandaşı olmak,
 2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 3. Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
 4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
 5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,
 6. İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Başvuru Özel Şartları

 1. İlan edilen unvan için son olarak mezun olunan okul itibarı ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2020 yılı KPSS sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,
 2. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
 3. 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Selçuklu Belediyesi İş İlanları

Selçuklu’da belediyecilik hizmetlerini yediden yetmişe bütün vatandaşlarının ihtiyaçlarını dikkate alarak yapmaya çalışan Selçuklu Belediyesi, kadrosuna alacağı bütün personelleri için internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlamaktadır.

Bu iş ilanlarında kadrolandırmak istediği personeller ile ilgili bütün detaylara yer veren kurum, vatandaşlarını bu şekilde bilgilendirmeyi tercih etmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Selçuklu Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kadrosuna almayı hedeflediği personellerinin, kadrolandırma şekillerini ve şartlarını internet sitesinden detaylı bir şekilde yayınlamayı tercih eden Selçuklu Belediyesi’nde işçi kadrosuyla çalışmak isteyen vatandaşların belediyenin internet sitesinden yayınlayacağı iş ilanlarını takip etmeleri ve kendi kriterlerine uygun olan birim için iş başvuru formunu doldurarak ön başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Selçuklu Belediyesi insan kaynakları birimi tarafından değerlendirilecek olan başvurular arasında belediyenin ilkelerine ve aradığı niteliklere uygun görülen adaylar, kadrolandırma yapılacak ilgili birim ve insan kaynakları biriminin katılımıyla yapılacak olan mülakatlara tabi tutulmakta ve mülakatlar sonucunda da başarılı olan adaylar için oryantasyon süreci akabinde işe alım süreci de başlatılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Selçuklu İş İlanları

Hem özel hem de belediye bünyesinde, niteliklerine uygun bir iş arayan vatandaşların ise Selçuklu iş ilanları güncel bir şekilde takip etmelerini önermekteyiz.

Konya Selçuklu ilçe sınırlarında ikamet etmekte olan kişiler, bu alanda faaliyet göstermekte olan pek çok özel işletmenin personel alımları için başvuruda bulunabilirler. Bu sayede uzun ya da kısa vadede en az asgari ücret düzeyinde, düzenli gelir elde edebilecekleri bir iş bulabilirler.

Güncel Selçuklu iş ilanları

 • Starbucks Vardiya Müdürü / Konya
 • Starbucks Barista – Konya
 • Konya Novada Satış Danışmanı
 • Engelli Satış Danışmanı – Konya
 • Müşteri Temsilcisi – Konya
 • Bahçıvan

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Selçuklu iş ilanlarına bakabilirsiniz.

4 yorum

 1. 3 yildir typ calisanim guvenlik gorevlisiyim nisanda sözleşmem bitiyor lutfen belediye kadrosunda gorev almak istiyorum özellikle sayın buyuksehir belediye başkanımız Uğur İbrahim Altay sesimi duyun lütfen..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*