Petkim Personel Alımı ve İş İlanları 2024

Petkim’de çalışmak isteyen adaylara müjde. Petkim bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve Petkim personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

petkim personel alımı

Kimyasal alanda faaliyet gösteren Petkim, bünyesinde çalıştırmak üzere eleman aramaktadır. Petkim personel alım ilanları kapsamında alanında uzman, iş bilir kişilerin kurumda istihdam etmek üzere çalıştırılması planlanmaktadır. Bu amaçla kurum kapsamında iş ilanları yayınlanmaktadır. Yurt dışı ihracatı kapsamında şirket pek çok alanda ürün üretimi gerçekleştirmektedir. Bu ürünler arasında tarım, ambalaj, otomotiv, elektrik, deterjan gibi ürünler başı çekmektedir.

Petkim iş başvurusu kapsamında yapılan müracaatlar kurum bünyesinde değerlendirilmektedir. Boş kalan pozisyonlarda görevlendirilmek üzere yayınlanan alım ilanı kapsamında tüm başvurular değerlendirilir. İşe alım için çağrılacak adaylar içinde başvuru yapılan birimlerle ilgili genel nitelikleri en iyi şekilde karşılayan kişiler görüşmeye alınır. Görüşmeler büyük bir titizlikle yapılır. Adaylar çeşitli testler geçirilir.

Petkim Personel Alımı Yapacak

Petkim personel alımı yapacağını kısa bir süre önce yayınlamıştı. Firma bünyesinde çalışacak nitelikli ve kalifiyeli elemanların başvuruları kabul edilmekte. Farklı pek çok il için Petkim bünyesinde çalışacak elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Şirket bazında açık pozisyonlar için başvuru yapmak isteyen kişiler müracaatlarını firmanın web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirler.

Sitemiz üzerinden de ayrıca güncel olarak pek çok kurumun aktif iş ilanları yayınlanmaktadır. Sitemizi takip ederek en yeni iş fırsatlarından haberdar olabilirsiniz. Böylece yeni alımları kaçırmamış olursunuz. Müracaatlar için size uygun pozisyonlara başvuru yaptığınızda başvurularınız insan kaynakları departmanı tarafından değerlendirmeye alınır.

Başvurular içinde çalışma şartlarına en uygun kişiler görüşme için çağrılır. Sonrasında adaylar mülakat çerçevesinde incelenir. Uygun görülen kişiler işe alınır.

Petkim İş Başvurusu ve Başvuru Formu

Petkim iş başvurusu kapsamında adaylar kurumun web sitesi üzerinden başvuru yapabilecekleri gibi öz geçmişlerini tanıtıcı bilgilerin yer aldığı CV ile de başvurularını yapabilirler. CV’ leri değerlendirilen adaylar mülakat için İzmir iline davet edilir. Adaylar alanında uzman kişilerse kurum adayı çalıştırmak üzere kabul eder.

İşe kabul edilen aday için  bundan sonraki süreç deneme süresidir. İşe kabul edilen adaylar denem süresi boyunca göstermiş oldukları performansa göre işe devam edip etmeyeceklerine karar verilir. İşe devam etmelerine karar verilen adaylar Petkim bünyesi çalışanlarında biri olmaya hak kazanır.

Petkim İş İlanları ve Pozisyonları

Petkim iş ilanları kapsamında açık olan birimlere başvuru yapabilirsiniz. Şirket bünyesinde çalıştırılmak üzere ihtiyaç duyulan bazı pozisyonları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Bakım- Onarım
 • Bilgi İşlem
 • Mühendislik
 • Üretim
 • Muhasebe
 • Satış
 • İnsan Kaynakları

Pozisyonların Açıklamaları

 • Bakım/onarım: Kullanılan makine ve teçhizatın bakım ve onarımına sağlamaktadır.
 • Bilgi işlem: Kurum ile ilgili bilgisayar altyapısını yürütür.
 • Mühendislik: Uzman olunan iş sahasında kaliteyi arttıracak yeni sistemler geliştirir.
 • Üretim: Makine ve araçlar yardımıyla kalite standartlarına uygun ürün çıkartır.
 • Muhasebe: kurum ile ilgili mali işlemleri yürütür, finansal takibi yürüterek, evrakları dosyalar.
 • Satış: Mevcut ürünü pazarlama ve alıcısına ulaştırma işlemini gerçekleştirir. Oluşabilecek sorunları çözüme kavuşturmaya odaklı çalışır.
 • İnsan kaynakları: İşe alım ve personeli yerleştirme planlaması yapar.

20 Comments

 1. Bizde eşimle ünv mezunuyuz ve ıyi bir iş arıyoruz sizde isterseniz sizin gibi bi firmayla çalışmayı çok isteriz inanın çok ihtiyacımız var eğer sizin içinde mümkünse 05543355704 nolu numaradan bilgi verebilirmisiniz lütfen

 2. Slm. Adım Rahman bektaş. Yüzde 59 oranında engelim var. İş arıyorum.05465387400. İzmir de ikamet ediyorum.

 3. merhabalar ben % 40 engelli vatanadaşım engelli kadronuzda çalışmak isterim teşekkurler

 4. Boru kaynağı gaz altı sinerji döküm kaynağı 2003 ten beri aynı sektörün içindeyim cep 05535233060 sizden haber bekliyorum teşekkür ederim

 5. Merhaba ben Özcan Demiroğlu izmir’in buca ilçesinde ikamet ediyorum izmir altındağ Mesleki eğitim merkezinden Kalorifer Ve Sıhhi tesisatçılık kalfalık belgem var yaklaşık 7yıldır tesisat işleri ile uğraşıyorum ya tesisatçı olarak yada B Sınıfı Ehliyetimle şöför olarak Petkim Ailesine Katılmak istiyorum saygılar

 6. merhaba ben 1974 dogumluyum petkim aylesine katılmak benim ve ailemin hayellerinden birisi gerçekten sizinle çalışmayı çok isterim e sınıfı ehliyet serece pisko belgem vesizinle hangi bölüm olursa olsu iş ortamınıza her türlü ayak uydurarak çalışmak isterim.saygılarımla

 7. selamün alayküm gaz altı argon kaynagı alaminyum kaynagı oksijen kaynagı elektirik kaynakcısıyım sizlerle calışmak isterim saygılarımla 05305202285

 8. MERHABA Ben Tezay Turgut Endüstri Meslek Lisesi KİMYA Bölümü mezunuyum.Kimya bölümü üzerinde stajerlik yaptım bilgisaray sertifikam var. Altı yıldır Teleset metal işlerinde pıres operatörü olarak çalışıyorum daha öncede Enka plastik fabrikasında enjeksyon operatörü olarak çalıştım PETKİME form doldurdum hangi bölüm olursa fark etmez hemen işe başlamak isterim formumun değerlendirilmesini istiyorum…
  SAYGILARIMLA GEREGİNİN YAPILMASINI ARZ EDERİM ..

 9. MERHABA Ben Tezay Turgut Endüstri Meslek Lisesi KİMYA Bölümü mezunuyum.Kimya bölümü üzerinde stajerlik yaptım bilgisaray sertifikam var. Altı yıldır çalışıyorum. PETKİME form doldurdum hangi bölüm olursa fark etmez formumun değerlendirilmesini istiyorum…
  SAYGILARIMLA GEREGİNİN YAPILMASINI ARZ EDERİM .

 10. Slm ben 20 yıl vansanda çalış tim meslegim tornaciyim e Sınıf ehliyetim var ve portif ehliyetimde var petkimde sizlerle çalışmak isterim 0535 275 14 54

 11. Sevgili Semih;
  Petkim iş makinaları atelyesi ile ne bağlantın var senin.Orada teker dönüyorsa o atelyenin sayesindedir.Atelye çalışanları canla başla çalışıyorlar.Ön yargılı olma.

 12. ızmırlıyım 25yaşındayım iki yıllıkbılgisayar mezunuyum 25 yaşındayım askerlığimıyaptım şuanda işsızım ve işarıyorum petkım ailesıne gırmek ıstıyorum

 13. ya bırakın petkımı turkıyenın en ıyı fırmalarından ama BAYBURT LU degılsenız gıremessınız.Her yerde oldugu gıbı torpil.aliaga petkım den bahsedıyorum.

 14. düzce üniversitesi gümüşova M.Y.O ve endüstri meslek lisesi kaynakçı olarak mezun oldum sizinle çalışarak daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum.bildiğim kaynaklar ise Gazaltı,MİG/MAG,Tıg kaynağı,elektro ark kaynağı,oksi gaz kaynağı.
  -ilgilendiğiniz için Teşekkür ederim.İletişim için tel: 0554 544 95 47

 15. İSTANBULU Arıyoruz DİLEK YAKUT Kaba ve Sorumsuz Davranıyor ONUN ONAYI OLMADAN SİNEK UCAMAZ MİSALİ DİKKATE ALIR MİSİNİZ (tabi Dilek Yakut okumaniza izin verirse )

 16. gazaltı eletirk kaynakcısıyım şuan isizim iş arıyorum cep 0537 500 84 99 oturdugum yer menemen

 17. Merhaba ya cv mi neden guncelleyemiyorum sistem hata veriyor lütfen düzeltme yapılacak mı

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*