Melikgazi Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

fatgpt

Melikgazi Belediyesi Personel Alımı

Kayseri ilinin en büyük ilçelerinden biri olan Melikgazi ilçesi 14 Aralık 1988 tarihinde yayımlanan bir kanunla il merkezinden ayrılıp ilçe olarak teşekkül etmiştir.

Melikgazi Belediyesi, İlçenin tarihsel mirasını ve dokusunu koruyarak; çağdaş kentsel dönüşüm için modern ve estetik imar alanları açmayı, çevreye duyarlı kalmayı, kaynaklarını etkin ve verimli kullanarak; hızla altyapı hizmetlerini tamamlamayı misyonu olarak görmektedir.

Bu misyon doğrultusunda yatırımlarına hız kesmeden devam eden kurum, ilçenin de istihdamında önemli bir yere sahip olacak nitelikte personel alımı yapacak.

Melikgazi Belediyesi Personel Alımı

Melikgazi Belediyesi Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Melikgazi Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır.

Başvuru Genel Şartları

İlan edilen boş zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

 1. Türk vatandaşı olmak,
 2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
 4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak,
 6. İlan edilen kadrolar için diğer başvuru şartlarını taşımak

Detaylı bilgi için tıklayın.

fatgpt

Melikgazi Belediyesi İşçi Alımı

Hizmette referans belediye olmak amacıyla yaptığı yatırım alanlarda çalıştırmak üzere işçi alımı yapacak olan kurumun kadrosuna alacağı işçileri sözleşmeli işçi ya da taşeron işçi olarak istihdam etmesi beklenmektedir.

Bu işçilerine de mevcut işçileri gibi 08.00 ile 17.00 saatleri arasında mesai uygulayacak olan belediye, bu mesai saatleri dışında çalışmak durumunda kalan işçilerine fazla mesai ücreti ödeyecek.

Melikgazi Belediyesi Memur Alımı

Memur olarak çalışmak yaşam kalitenizin artmasına yardımcı olur. Özellikle de Melikgazi Belediyesi memur alımı sonrası bu kurumda çalışmak size artı bir değer katar. Belediye kendi iç bünyesinde çalıştırmak için bazı personellere ihtiyaç duyar. Bu ihtiyacını da, insan kaynakları birimi ile ortak bir çalışma sonucunda giderir.

Belediyede kadrolu memur olabilmeniz için KPSS sınavından yeteri puan almanız gerekir. Daha sonra açılan kadroya başvurabilirsiniz. Mülakat sonrası işe alınıp alınmayacağınıza karar verilir. Mülakat aşamasında size sorulan sorulara tam ve eksiksiz cevap vermeniz gerekir. Ayrıca kendinizi tam ifade etmenizde de yarar vardır. Bu sayede sağlıklı bir sonuca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Melikgazi Belediyesi İş İlanları

Melikgazi Belediyesi, vatandaşlarının ihtiyaçlarına öncelik vermeyi, insan merkezli bir sosyal belediyeciliği yüceltmeyi, daha yeşil, daha temiz ve sağlıklı yaşam alanları kurmayı, halkının günlük hayatını kolaylaştırmayı, yönetimde güven, adalet ve şeffaflıktan ödün vermeden itibarlı ve istikrarlı bir duruş sergilemeyi hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda yatırımlarına hız kesmeden devam eden kurum, kadrosuna almayı planladığı personeller için internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayacak.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Melikgazi Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Melikgazi Belediyesi’nin yayınladığı personel ilanında belediye tarafından istenen kriterlere uygun durumda olan ve belediye bünyesinde görev almak isteyen vatandaşların kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayınlayacağı iş başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmaları ya da kendilerine en yakın İşkur bürolarına giderek ön başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Başvuruları kurumun insan kaynakları birimi tarafından olumlu olarak değerlendirilen adaylarla iletişime geçilmekte ve belediye bünyesinde mülakata çağırılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Melikgazi İş İlanları

Melikgazi iş ilanları açısından gelişmiş bir bölgedir. Bu yüzden birçok firma kendi bünyesinde çalıştırabileceği personele ihtiyaç duyar. Kariyer ve Yenibiris gibi siteler üzerinden ihtiyaç duydukları personel adedine ve pozisyon gerekliliğine yer verirler. İŞKUR üzerinden de bağlantılı olarak iş ilanı açan şirketler mevcut.

Güncel Melikgazi iş ilanları

 • Genel Muhasebe Sorumlusu

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de melikgazi iş ilanlarına bakabilirsiniz.

MAKALE YAZARAK PARA KAZAN

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*