Konak Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Konak Belediyesi Personel Alımı

20 Nisan 1924 yılında ilçe olarak ilan edilen Konak, 9 Temmuz 1984 tarihinde Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun yürürlüğe girmesiyle “Merkez İlçe Belediyesi” statüsünü almıştır.

İzmir’in kalbinin attığı yer olan Konak için “Adil, Dürüst ve Katılımcı bir Konak” sloganıyla faaliyetlerini sürdüren Konak Belediyesi, kentin sunduğu ekonomik, sosyal ve siyasi fırsatlardan kentte yaşayan herkesin eşit bir biçimde yararlanabileceği bir Konak için çaba harcamaktadır.

Kenti geliştirmek ve kalkındırmak amacıyla yaptığı yatırımlara hız kazandırmak ve vatandaşlarının memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak isteyen kurum bu sebeple personel alımı yapmayı planlamaktadır.

Konak Belediyesi Personel Alımı

Konak Belediyesi İşçi Alımı

Kurum tarafından henüz net bir açıklama yapılmamış olsa da sitemiz tarafından yapılan araştırmalar sonucu kurum kadrosuna yapılacak personel alımlarının büyük bir çoğunluğu işçi alımı olarak gerçekleştirilecek.

Bu işçileri sözleşmeli işçi olarak istihdam edeceği öngörülen Konak Belediyesi’nin, bu işçilerine hâlihazırdaki işçileri ile aynı şartları sunacağı da öngörülmektedir.

Konak Belediyesi Memur Alımı

En az lise düzeyinden mezun olan adayların, memur kadrolarına alınabilme olasılıkları bulunmaktadır. Konak Belediyesi memur alımı her ne kadar eğitim seviyesi en az lise düzeyinden mezun olanlar için de uygun olsa da, kimi zaman memur ataması içeriğine bağlı olarak, adayların en az ön lisans ya da lisans düzeyinde olması istenebiliyor.

Kimi kadrolarda ise hem ön lisans yada lisans hem de belirli bir fakülteden veya branştan mezun olmak gibi şartlar aranıyor. Bu şartları karşılıyor olmanız durumunda Konak Belediyesi memur alımları başvurusu yaparak, atanma ihtimalinizi yükseltebilirsiniz.

Müracaat sırasında veya sonrasında istenilen belgeleri, eksizsiz ve istenilen tarih aralığında teslim etmeniz gereklidir. Evraklar genellikle kurumun web sitesi üzerinden ilan edilmektedir. Ancak alım KPSS üzerinden yapılacaksa, talep edilen belgeler ÖSYM’nin sitesinden duyurulmaktadır.

Konak Belediyesi İş İlanları

Günümüz dünyasının en büyük sosyo-ekonomik sorunlarından biri olan genç işsizliğinin çözümü için çalışmalar sürdüren ve bu bağlamda kamu ve özel sektördeki kurumsal paydaşlarıyla projeler geliştiren Konak Belediyesi, kadrosuna aldığı çok sayıda personelleriyle şehrin istihdamında önemli bir yer tutmaktadır.

Yakın zamanda yine personel alımı yapmaya hazırlanan kurum, çalışmalar netleşince bütün detayları internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak vatandaşlarını bilgilendirecek.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Konak Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kadrosuna dâhil etmek istediği personellerin niteliklerini, çalışma alanlarını ve sosyal haklarını internet sitesi aracılığıyla duyurarak vatandaşlarını bilgilendirmeyi tercih eden Konak Belediyesi’nin bünyesinde çalışmak isteyenlerin belediyenin yayınlayacağı duyuruları dikkatle takip etmeleri ve çalışmak istedikleri pozisyon için uygun ilan yayınlanmasıyla birlikte ilanda yer alan ön başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Kurum, herhangi bir birimde memur kadrosuyla işe alınacak olan adayların ise KPSS sınavından uygun puanı almış olmalarını istemektedir.  Yapılacak olan tüm değerlendirmeler sonucu insan kaynakları birimi, bu aşamaları geçen memur ve işçi adaylarının tamamını sözlü mülakata tabi tutmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Konak İş İlanları

Özellikle de bir süredir pek çok şekilde iş aramakta olan vatandaşlar için Konak iş ilanları listemizi günlük takip etmelerini öneririz. İnternet ortamında pek çok Konak iş ilanları siteleri bulunmaktadır fakat Personelalimi.gen.tr, bu siteler arasında sizlere en güncel alımları sunan bir site olma özelliğindedir…

Güncel Konak iş ilanları

 • Şarküteri Satış Danışmanı
 • YABANCI DİL ÖĞRETMENİ
 • Barista – İzmir Konak Pier Caffe Nero
 • İzmir Ykm Part – Time Satış Danışmanı
 • İzmir Boyner Mağazaları – Satış Danışmanı
 • Bellboy

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de konak iş ilanlarına bakabilirsiniz.

17 yorum

 1. İlk okul mezunuyum okulda temizlik personeli olarak çalıştım doğma büyüme izmirliyim 80 doğumluyum çok acil iş arıyorum astım hastası kızım var belediyeye temizlik personeli olarak çalışmak istiyorum

 2. Guzel gunler
  Mart 2020den beridir issizim. Dayanacak gucum kudretim kalmadi.
  Belediye bunyesinde calismak ocin 10.subatta cv. Bankasina cv. Gonderdim.
  Geri donus yapilmiyor is ilanlari acilmasina ragmen. Askerligimi gemici ve dalgic olarak yaptim. Turizm yiyecek icecek soktorunde calistim.
  Sadece duzene girebilmek ve insanca yasayabilmek icin yardimlarinizi bekliyorum.
  Saygilarimla.

 3. Merhaba E Sınıfı Ehliyetim var. Şoför olarak Olur, Park Bahçe Temizlik İşleri olur. Belediye bünyesinde iş arıyorum. Açık Öğretim Lise Okuyorum. Saygılarımla

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*