Kartepe Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Kartepe Belediyesi Personel Alımı

1970’li yılların başlarında belediye statüsüne kavuşmuş olan Kartepe, 2008 yılında Kocaeli İline bağlı bir ilçe olarak ilan edilmiştir.

Kartepe Belediyesi, ilkelerinden taviz vermeyen, istikrarlı, çağdaş ve  yenilikçi bir yönetim modeli çerçevesinde; Kartepe’ yi turizm kategorisinde markalaştırarak “Turizm Cazibe Merkezi” kimliği ile özdeşleşen ve Marmara Bölgesi’nde Turizm alanında ilk akla gelen ilçe belediyesi konuma taşımak hedefindedir.

Bu hedef doğrultusunda çeşitli yatırımlar yapan kurum, bu yatırımlar kapsamında destek hizmetleri, zabıta hizmetleri, park ve bahçeler gibi birimleri başta olmak üzere birçok birimi için personel alımı yapacak.

Kartepe Belediyesi Personel Alımı

Kartepe Belediyesi İşçi Alımı

Kadrosuna memurdan çok işçi alımı yapacak olan belediyenin kadrosuna alacağı işçileri sözleşmeli işçi ya da taşeron işçi olarak istihdam etmesi bekleniyor.

Bu konuda kurum tarafından henüz net bir açıklama yapılmamış olmakla birlikte personel alım şartlarının netleşmesi durumunda belediyenin resmi internet sitesi üzerinden ve sitemiz üzerinden de bilgilendirme yapılacaktır.

Kartepe Belediyesi Memur Alımı

Kartepe Belediyesi memur alımı normal olarak diğer işçi veya personel düzeyine göre daha az sayıda yapılmaktadır. İş arayışında iken memurluğu ön planda tutan birçok vatandaşımız bulunmaktadır. Buna bağlı olarak da, alınacak olan memur sayısı az olduğu için kişilerin şansı daha düşüktür.

Ayrıca Kartepe Belediyesi memur alımı başvuruları, diğer statülerinin müracaat şartlarına göre daha zor gerçekleştirilmektedir. Bunun nedeni ise ihtiyaç olan kadroya, en uygun adayı seçebilmek için pek çok kriter üzerinde inceleme yapılmaktadır.

Sadece Belediyenin ana binasında değil, diğer ek hizmet binalarını için de duyular oluşturulmaktadır. Alım olduğunu hizmet binalarındaki ilan tablolarından, belediyenin resmi web sayfasından ya da güncel web sitemizden öğrenebilirsiniz. Uzun yıllardır hizmet vermekte olan kurum, ana binası ve ek hizmet binaları için çeşitli pozisyonlarda değerlendirmek üzere memur alımı gerçekleştiriyor.

Kartepe Belediyesi İş İlanları

Şeffaf, güler yüzlü ve çözüm odaklı anlayış çerçevesinde yeniliklere ve gelişmelere açık; yalnızca bugünü değil geleceği planlayan, adil, hızlı ve kaliteli hizmet bilinciyle çalışarak, ilçe genelinde “Şimdi Kartepe Zamanı” ruhunu ve kentlilik bilincini oluşturmak istediklerini belirten belediye yetkilileri, belediye vizyonunu bu bağlamda şekillendirmektedir. Çalışmalarını belirlediği vizyon doğrultusunda şekillendiren kurum, kadrosuna alacağı personeller için internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlamayı planlamaktadır.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Kartepe Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kartepe Belediyesi, kadrosunda sözleşmeli işçi olarak çalışmak isteyen vatandaşların belediyenin resmi internet sitesinde yayınlanacak olan iş başvuru formunu (niteliklerine göre uygun olacak birime başvuru yapmak kaydıyla) eksiksiz bir şekilde doldurmaları gerekmektedir.

Kartepe Belediyesi insan kaynakları birimince değerlendirilecek olan başvurulardan sonuçları olumlu olan adaylara insan kaynakları yetkilileri tarafından geri dönüş yapılmakta ve işe alım süreci başlatılmaktadır. Belediye kadrosuna memur olarak dâhil olmak isteyen adayların ise KPSS’den yeterli puanı almış olmaları ve belediyenin yayınlamış olduğu açık pozisyonlara ÖSYM tarafından yerleştirilmeleri gerekmektedir.

Bilgi için tıklayın.

Kartepe İş İlanları

Genel olarak baktığımızda çevre ilçelere kıyasla, Kartepe iş ilanları ortalamaların üzerinde çıkıyor. Potansiyel bakımından daha fazla iş olanağı olan bu ilçede, birçok özel firma vatandaşlara meslek sahibi olabilmeleri için istihdam sağlıyor. Kendinize uygun işi bulduğunuzda çeşitli siteler üzerinden ya da firmanın müşteri hizmetleri departmanı aracılığıyla başvuruda bulunabilirsiniz.

Güncel Kartepe iş ilanları

 • Satış Temsilcisi

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de kartepe iş ilanlarına bakabilirsiniz.

2 yorum

 1. Iyi gunler E sinifı ehliyet psikoteknik src 1 2 mevcut ulaşim belgem var dolmuş şoförlügunde tercübem var kocaeli kartepede ikamet etmekteyim iş ariyorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*