İzelman Personel Alımı ve İş İlanları 2022

1992 yılında iki ortaklı anonim şirketi olarak kurulan İzelman Anonim Şirketi, 2005 senesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi, bağlı şirketlerin de ortaklığıyla A.Ş. olmuştur. Personel gereksinimlerini ilanlarla duyurmaktadır.

İzelman İş İlanları

İzelman, İzmir Büyükşehir Belediyesi iştirakleri arasındadır. Bu sebeple ilanların da resmi kaynaklardan takip edilmesi önerilir. Bu kapsamda https://www.iskur.gov.tr/baglantilar/kurum-disi-kamu-isci-alimi-ilani/ sitesine girilerek, günaşırı kontrol yapılabilir.

Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzelman resmi siteleri de incelenmelidir. İzmir’de ikamet eden adaylar, bu kurumlara şahsi olarak gidip, ilanlar hakkında bilgi talep edebilir.

Nasıl Başvurulur?

İzelman resmi sitesine girildiğine, ana sayfada “CV Bankası” butonu görülür. Buna tıklandığında Ocak 2019 itibariyle toplam 6480 İzelman personelinin görev yaptığı görülür. Altında “daha önce İzmir Büyükşehir Belediyesi CV Bankası’na kayıt yaptırdınız mı?” sorusu ve evet-hayır cevapları görülür. Bunlardan “hayır” seçeneğine tıklandığında yeşil “yeni başvuru” seçeneği çıkar.

Buna tıklandığında İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi sitesine yönlendirilir. Otomatik şekilde yeni başvuru ekranı açılmaktadır. Ekranda,

 1. T.C. Kimlik No,
 2. Adınız,
 3. Soyadınız,
 4. Cep Telefonunuz,

Gibi bilgiler yer alır. Adaylar zorunlu tüm alanları doldurup, güvenlik kodunu da girerek gönderebilir. Resmi bir kurum olması nedeniyle iş ilanları resmi şekilde de duyurulur. Böylece,

 1. Hangi pozisyonlara alım olacağı,
 2. Kaç kişi alınacağı,
 3. Genel şartlar,
 4. Özel şartlar,
 5. Başvuru şartları,
 6. Başvuru koşulları,
 7. Başvuru şekli,
 8. Başvuruda istenen evraklar paylaşılır.

Başvurmak isteyen adaylar öncelikle başvuru tarihlerine göz atmalıdır. Zira bilindiği üzere her ilanın belirli bir başvuru aralığı vardır. Eğer bunlar kaçırılırsa, başvuru imkânı da sonraki alımlara kalır. Ardından da açık pozisyonlar incelenir. 

İş ilanlarında bilindiği üzere adaylardan bazı nitelikler de aranır. Bu kapsamda genel ve özel şartlar da incelenmelidir. Adaylar buradaki bilgileri, kendisiyle karşılaştırarak ne kadar uyumlu olduğuna bakmalıdır.

Ayrıca başvuru yapmak isteyen adaylardan, bazı belgelerin talep edilmesi de olasıdır. Bu sebeple tavsiye edilen, ilanın tamamını okuyarak hangi evrakların istendiğini görmektir. Ardından da hepsi toplanarak, müracaat edilmelidir.

6 Comments

 1. cv bankasındaki cv mi sürekli güncel olarak bulunuyor ama hiç dönüş olmadı laf olsun diyemi böyle bir proje yaptınız torpilli birimi gerekiyor işçi alımında

 2. Sınıf annesi olmak için başvuru yaptım ama donmediniz halaumudum var bu işe çok ihtiyacım var

 3. İzelman a başvuru yaptık cv banktan formu da gönderdik ama bir sonuç gelmedi

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*