Güney Kore İş İlanları ve İş İmkanları 2024

Asya’da bulunan Güney Kore, uzak bir ülke olmasına karşılık iş arayan birçok kişi tarafından değerlendirilmektedir. Ülke gelişmiş olduğu için işçi gereksinimleri sık sık yaşanmaktadır. Dolayısıyla yurt dışında iş imkanlarını değerlendirenler, burayı sıklıkla düşünmektedir.

Bu konuda işin nasıl bulunacağı gibi detaylara girmeden önce nelere dikkat edilmesi gerektiğine değinilmelidir. Buraya gitmek istiyorsanız, ilk olarak Korece öğrenmeniz şarttır. A1-A2 seviyesine gelmek hem insanları daha kolay anlamanıza, hem de iletişimi kurabilmenize yardımcı olacaktır.

Güney Kore içerisinde İngilizce bilen kişilerin sayıları da oldukça fazladır. Dolayısıyla bunu da öğrenmeniz şarttır. Özellikle ilk geldiğiniz dönemlerde, insanlarla ilişki kurmada sizi destekleyecektir.

Bu ülkeye gitmek ve çalışmak istiyorsanız, oturma izni ve çalışma vizesinin de alınması gerekir. Dolayısıyla bu konuda tüm ayrıntıları da incelemeniz önerilir. Güney Kore’de çalışmak istiyorsanız, bu aynı zamanda hayatınızın bir bölümünü orada geçireceğiniz anlamına gelir. Dolayısıyla bunlara dikkat ederseniz, daha iyi başlangıç yapmanız mümkündür.

Güney Kore İş İlanları

Güney Kore’de Çalışmak İçin Nasıl İş Bulunur?

Güney Kore her ne kadar uzak olsa da orada iş aramak oldukça kolaydır. Zira internet üzerinden hem mevcut olan iş ilanlarını görmeniz hem de size uygun olanlara başvuru yapmanız mümkündür. Bunun için kariyer platformlarını ziyaret etmeniz yeterlidir.

Ayrıca Güney Kore Konsolosluğu da iş ilanları yayınlayabilir. Bu sebeple dikkatli bir şekilde kontrol edilmesi şarttır. Yılın farklı zamanlarında yayınlanabileceği için Güney Kore’de iş arayanlar düzenli şekilde kontrol etmelidir.

Bu sayede iş ilanlarını yayınlandığı gibi görebilir ve inceleyebilirsiniz. Size uygun olanları kaçırmadan başvurabilirsiniz.

Güney Kore İş İmkanları

Güney Kore’de iş imkanları oldukça geniştir. Vasıflı ve vasıfsız birçok kişi kendine uygun iş imkanlarını bulabilir. Bunlardan bazıları aşağıda olduğu şekildedir;

 1. Ofis asistanı
 2. İktisatçı
 3. Muhasebeci ve denetçi
 4. Araba tamircisi
 5. Veteriner hekim
 6. Finans danışmanı
 7. İnşaat işçisi
 8. Vinç operatörü
 9. İnşaat mühendisi
 10. Kaynakçı
 11. Isıtma teknisyeni
 12. Fotoğrafçı
 13. Kabin görevlisi

Bunların yanı sıra hizmet, sanayi ve tarım sektöründe uygun farklı alanlar da vardır. Hepsini incelerseniz size uygun olanları bulabilirsiniz. Eğer akademik kariyer yapmak istiyorsanız, burada mevcut olan üniversiteleri de inceleyebilirsiniz.

Güney Kore İşçi Maaşları Ne Kadar?

Güney Kore’de iş arayanlar, maaşları da merak etmektedir. Bu oldukça farklılık gösteren bir konu olmakla beraber, bazıları euro bazında aşağıda olduğu gibidir;

 1. Mimar: 3,432,73 euro
 2. Muhasebeci: 2,881,82 euro
 3. Çocuk bakıcısı: 1,123,18 euro
 4. Garson: 1,674,09 euro
 5. Duvarcı ustası: 1,928,63 euro
 6. Dişçi: 8,391,81 euro

Maaşlar bunlar haricinde olan meslekler de değişmektedir. Kişilerin tecrübesi, kaç yıl meslekte kaldığı önemli bir ayrıntıdır. Eğer Güney Kore’de çalışmak istiyorsanız, hangi şehirde olduğunuzun büyük bir önemi vardır. Zira yaşam koşulları farklılık göstermektedir.

Dolayısıyla iş ararken önce bir şehir seçmek, daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Güney Kore İş İlanı Yayınlayan Web Siteleri ve Ajanslar

Güney Kore iş ilanlarını takip edebilmek için birçok kaynak vardır. Bunlardan bazıları aşağıda olduğu gibi listelenebilir;

1. saramin.co.kr
2. jobkorea.co.kr‬
3. Albanara.kr‬
4. Foodnjob.com‬
5. Hairinjob.com‬
6. Alba.co.kr‬
7. theseoultimes.com/ST/index.html‬
8. work.go.kr/index.jsp‬
9. global.seoul.go.kr/index.do‬
10. saramin.co.kr/zf_user/‬
11. jobkorea.co.kr/Main/In‬
12. Albamon.com
13. M-alba.com‬
14. Clickalba.kr‬
15. Jobson.co.kr‬
16. Gyicharo.com‬
17. Soomgo.com‬
18. Monsterstudio.kr‬
19. Talentbox.co.kr‬
20. higheredjobs.com
21. www.gone2korea.com

Bunları düzenli olarak incelerseniz, yayınlandığı zaman iş ilanlarını hemen görebilirsiniz. Ayrıca Indeed ve LinkedIn kaynaklarını da inceleyebilirsiniz. Güney Kore içerisinde mevcut olan firmaların sitelerini tek tek inceleyerek de iş imkanlarını görebilirsiniz.

Ancak iş aramadan önce çalışma vizesi ve oturma iznini incelemek, bu kuralları yerine getirip getiremeyeceğiniz görmede yardımcı olacaktır.Ayrıca Güney Kore’ye gitmeden önce, hangi şehre gideceğinize de dikkatli şekilde karar verilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*