Diyarbakır Devlet Hastanesi İş İlanları Ve Personel Alımı 2024

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde bulunan Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi, 1936 senesinde meydana gelen yangınla tahrip gören binada, tekrar inşa edilerek 285 yataklı şekilde hizmete başlamıştır.

1962 senesinde Numune Hastanesi sahasında müstakil biçimde 100 yataklı Doğumevi faaliyete geçmiştir. Bundan bir sene sonra yeni bir ekleme yapılmıştır.  1969 ardından Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi olan kurumun Göğüs Hastalıkları Hastanesi 400 yatak kapasite çıkartılmıştır.

Kurumun şimdi binası 1982’nin Ağustos ayında tamamlanmış, vatandaşlara 500 yataklı olarak sağlık hizmetleri vermeye başlamıştır.

Diyarbakır Devlet Hastanesi İş İlanları Ve Personel Alımı

Diyarbakır Devlet Hastanesi İş İlanları

Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi bünyesinde bulunan uzman kadrosu ile kesintisiz, güvenilir, kaliteli sağlık hizmetleri sunmaktadır. Yetenekli ve nitelikli personellerinin yardımıyla istikrarlı büyümesi her geçen yıl sürmektedir. Böylece dünya çapında sağlık alanında oluşan gelişmeleri izleyerek, vatandaşlara ulaştırabilmektedir.

Gelişim ve değişime dayanan alt yapısı sebebiyle dönem dönem personel alımları yapılarak, kurumun ihtiyaçları giderilmektedir. Devlet hastanesi olması sebebiyle, iş ilanları da resmi şekilde verilmektedir. Dolayısıyla adayların İŞKUR, ilan.gov.tr gibi adreslerden düzenli kontroller yapması gerekir.

Ayrıca kendi sitesinde de iş ilanlarının verilmesi durumu bulunmaktadır. Dolayısıyla düzenli şekilde kontrol edilmelidir.

Diyarbakır Devlet Hastanesi Personel Alımı

Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi tarafından yayınlanan iş ilanları destek ve idari personeller, memurlar gibi farklı kategorilere ayrılabilir. Bunların içinde doktor ve hemşire gibi sağlık çalışanları da bulunmaktadır. Dolayısıyla her bir pozisyonda, müracaat edenlerin yerine getirmesi gereken genel ve özel şartlar farklılaşır.

Bunların yerine getirilmemesi, başvurunun kabul edilmemesine sebep olabileceği için, müracaat öncesinde dikkatli biçimde değerlendirilmesi, uyarınca hareket edilmesi önerilir. Koşullar kapsamında bazı pozisyonlar KPSS puanı da gerektirebilir. Başvurmak isteyen adaylar bu nedenle önceden sınava girerek önlem almalıdır.

Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi iş başvurusunun nasıl yapılacağı ise ilanda ayrıntıları ile birlikte yer almaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*