Akbank Personel Alımı ve İş İlanları 2021

1948 yılında kurulan köklü bir kurum olan Akbank, bazı dönemlerde personel alımları yapmaktadır. Akbank iş ilanları, online şekilde takip edilebilmektedir.

Akbank iş başvurusu da bu şekilde olmaktadır. Gerekli başvurular ve sınavlar ardından Akbank insan kaynakları tarafından adaylar sonuçlar için bilgilendirilmektedir.

Akbank Personel Alımı Yapacak

Ülkemizde hizmet veren bankalardan biri olan Akbank, çok sayıda iş ilanı bulunduruyor. Başvurmak isteyen adaylar, kapanma tarihi gelmeden online sistemlerden başvurmak durumunda.

Linkedin ve kariyer.akbank.com üzerinde görülen söz konusu ilanlar, başvuruyu açıktır. Adaylar bu siteleri ziyaret ederek nitelikler, görev ve tanımları konusunda ayrıntılı bilgi alabilir. Başvuru da bu platformlardan yapılır.

Akbank çalışanı olmak istiyorsanız, sonraki dönemlerde açılacak ilanları sıkça takip gerekir. Güncel şekilde bunları takip eden sitemiz, sonuçları sizlerle paylaşır.

Akbank, aylık ücret haricinde, aylık brüt  ücret tutarı üzerinden yılda 4 defa ikramiye verir. Personel, görevlerine göre kasa tazminatı, yabancı dil tazminatı alır.

Yıl kapsamında belirli hedefler alındığında performans primi vardır. Eşya nakil ücreti, göç tazminatı, ölüm ve yaralanma tazminatı, ölüm yardımı, tabii doğal afet yardımı gibi sosyal yardımlar mevcuttur.

Akbank Bankacılık Merkezi ve Genel Müdürlük çalışanları yemekhane kullanabilir. Saha çalışanlarına ise aylık yemek kuponu sağlanır. Kurum, çalışana daha çok sayıda fırsat tanır.

Akbank İş İlanları ve İş Başvurusu

Akbank, linkedin ve kariyer.akbank.com üzerinde çok sayıda vardır. Adaylar, bunların hepsini incelemedir. Bunlardan LinkedIn üzerinde olan ilanlar şunlardır;

 1. Gişe Yetkilisi: Ödeme, para çekme ve diğer banka işlemleri için Halkbank müşterilerine gişe hizmeti sunmak.
 2. Tüzel Dijitalizasyon Yönetişim Yöneticisi: Akbank’ın vizyonu kapsamında tüzel dijitalizasyon stratejisi ile uygulamalarını hayata geçirir. Bu ilan, LinkedIn üzerinde 5 gün önce görülür. Tanımları da oldukça geniştir.
 3. Güvenlik Görevlisi: Halkbank banka şubeleri içerisinde bulunan Halkbank çalışanları veya diğer Halkbank müşterilerinin olası güvenlik sorunları yaşamamasını sağlamak, bankayı maddi ve manevi açıdan güvende tutmak.
 4. Değişim Yöneticisi:  Değişim yöneticisi, bulunduğu ekipte değişim gereksinimleriyle alakalı yaklaşım ve görüşleri meydana getirir. İlan, LinkedIn’de 3 hafta önce görülür ve görev tanımı oldukça geniştir.
 5. Türev Ürünler Dealer: Türev Ürünler Dealer, Akbank kapsamında bulunan opsiyon ve döviz ürün sahipliliği çerçevesindeki çalışmaların yürütülmesini yapar. 7 gün önce görülen ilan, iş tanımları bakımından geniştir.
 6. Bütçe ve Yönetim Raporlaması Yönetici Yardımcısı: 6 gün önce görülen ilanda pozisyon, iş birimi ve banka bütçe modellerinin ayrıntılı şekilde geliştirilmesine katkı sağlar. İş tanımı bakımından geniştir.
 7. Agile Koç: Pozisyon, kurum kapsamında agile iş tarzının hem yaygınlaşması, hem de benimsenmesi için çalışır. İş tanımları bakımından farklı seçenekleri de vardır. Platformda 3 gün önce görülmektedir.
 8. Medya Planlama ve Satınalma Yöneticisi: 7 gün önce görülen ilan, tanımları bakımından oldukça geniştir. Bunlardan biri ajans ile beraber kampanya sonuçlarını takip etme, kampanya KPI’ları çerçevesinde yayın optimizasyonları gerçekleştirir.
 9. Bireysel Kredi Kartları Müşteri Kazanımı Yönetici Yardımcısı: LinkedIn üzerinde 4 gün önce görülen ilan, tanımları bakımından çeşitliliğe sahiptir. Bunlardan biri kredi kartları için yeni müşteri elde etme, satış kanallarını takip etme, işlerlik ile performansından sorumlu olmadır. 
 10. Deneyimli Planlama Uzmanı: Platform kapsamında 3 hafta önce görülmektedir. IT birimi içinde süreç iç denetimi gerçekleştirerek, iyileşme için fırsatlar oluşturur. Geniş bir tanıma sahiptir.
 11. Siber Güvenlik Merkezi Takım Lideri: 2 hafta önce görülen ilan, süreçsel ve operasyonel KPI takibine yönelik çalışmalar gerçekleştirme gibi tanımlara sahibir. Ancak tanımlar, bununla sınırlı değildir.
 12. Süreç Geliştirme ve Otomasyon Uzmanı / RPA: 2 hafta önce görülen ilan, birbirinden farklı tanımlara sahiptir. İhtiyaçları ve süreci analiz ederek, RPA’da konfigürasyonunu yapma bunlardan biridir.
 13. Siber Güvenlik Olay Müdahale Uzmanı: 1 hafta önce yayınlanan ilan, farklı görev tanımları bulundurur. Sorumlu bulunduğu hizmetler ve ürünle alakalı satınalma süreçlerini izleme bunlar arasındadır.
 14. ASP.NET Yazılım Uzmanı / Mimarı: LinkedIn’de iki hafta önce yayınlanan duyuru; yeni nesil olan teknolojilerin araştırılarak, hâlihazırda sistemlerde adaptasyonunda yardım etmek gibi tanımları bulundurur. Ancak bununla sınırlı olmayan tanımları vardır.
 15. Stajyer: Stajyerlerin görevleri bulundukları departmana göre farklılık gösterse de genel olarak yaptıkları iş aynıdır. Bankacılığı kendilerine öğreten profesyonel banka personeli tarafından gerekli eğitimleri uygulamalı şekilde alırken, bankanın işleyişine dair günlük faaliyetleri gözetim ve denetim altında gerçekleştirirler.

Linkedin üzerinde görülen bu ilanlara başvuru için bu link kullanılabilir. Bu adres, sizi Akbank’ın tüm ilanlarına götürür.

Bunlardan birine tıkladığınızda, sağ taraftaki kısımda ilana başvuru yapmanızı sağlayacak olan “şirket web sitesinde başvur” butonu görünecektir.

Ardından da gerekli aşamalar tamamlanarak, başvuru yapılabilir.  Kendi sitesi üzerinden başvuru yapmak için https://kariyer.akbank.com/JobSearchMaster linki kullanılır.

Burada tüm açık ilanlar görülür. Herhangi birine tıklandığında sağ üst kısımda bulunan “başvur” butonu, işlemleri yapmanızı sağlar. Ancak öncelikle yeni profil oluşturmanıza yönelik uyarı vardır.

Akbank Banka Sınavları

Akbank banka sınavı, iş ilanlarıyla benzer dönemlerdedir. Zira bu sınavların amacı, adayların açılan pozisyona uygun olup, olmadığını tespit etmektir.

Yeni mezun ve öğrencilerde ve profesyonellerde bu süreç, farklılık göstermektedir. Şartların neler olduğu ve katılımın nasıl yapılacağı, başvuru yapan adaylara iletilecektir.

Akbank resmi sitesine girilip, en alttan insan ve kültür seçeneğine gelindiğinde, ilgili yönlendirmeler yapılarak ayrıntılı bilgi edinilebilir.

Tüm süreçleri başarıyla tamamlayan adaylara göreve başlaması adına gerekli olan hazırlıklar gerçekleştirilir. 

49 yorum

 1. sizin duzenli musterinizim.1967 ankarra dogumlyum.engelliyim.anadolu meslek ticaret bankacilik bolum mezunuyum.ozel sektorden yonetici olarak emekli oldum..iddealimdeki bankaa engelli kadrosunda calismak isterim..e posta kullanmam tlf ualsin saygilar….05392399053

 2. Akbank cinsiyet ayrımcılığı yapan bir bankadır.Kadınların doğum yapması iş kaybı olarak görülmektedir.İncelediğinizde diğer bankalardaki oranların kadınların lehine olduğu açıkça görülecektir.Akbank kadın eşitliği hususunda sınıfta kalmıştır.TMSF’nin bu tutuma el atması gerekmektedir..

 3. mrb lar ben mersin POZCU da ikamet etmekteyim 05.18.1988 MALATYA doğanşehir doğumluyum.
  ÖGG belgemi aldığım da ilk çalışma yaptığım yer AKDENİZ OLİMPİYAT ları dır.ayrıca verimli çalışmam sayesinde teşekür belgesine sahibim.
  daha sonra aynı şirketin ihale alması sonucu ilk 8 kişide çağıralanlar arasındayım ve 8 aydan bu yana MERSİN ATAŞ HAM PETROl sahasında AKDENİZ GÜVENLİK adına çalışmaktayım.
  Kendimi yeterli bulduğuma inanıyorum ve nasıl verimli başlangıç yaptıysam devamında da öyle olmasını istiyorum ayrıca istenilen yere başvuru yapmaya hazırım.Bankanız adına çalışmak istiyorum.
  ARZ EDERİM

 4. Düzce Üniversitesi Turizmişletmecliği ve otelcilik mezunuyum bankacılık sektorunde calısmak istiyorum Aydın da yasıyorum yapabileceğim en iyi işlerden biri oldugunu düşünüyorum Söke bolgelerinde cok daha etkılı olabılırım tel: 0542 589 92 40

 5. slm lise mezunuyum SİLAHLI Ö.G.G belgem,B sınıfı sürücü belgem var akbankta çalışmak istiyorum elazığ,diyarbakır ve malatya çevreside sizinle çalışmak istiyorum değerlendirirseniz memnun olurum. TLF:0535 567 41 00 iyi çalışmalar.

 6. merhaba turizm otel işletmeciliği mezunuyum askerliğimi tamamlamış olmakla beraber bir çok yerde iş tecrübem bulunmakta.insan ilişkileri konusunda yetenekli ve duyarlıyım mesleğim gereği,bankacılık her zaman hayalini kurduğum bir meslekti bu yüzden bankanızda çalışmaktan memnun olurum.

 7. Merhaba.. Ben dumlupınar üniversitesi bankacılık ve sigortacılık mezunuyum daha önce banka ve sigorta şirketlerinde staj yapıp tecrübe kazanmaya çalıştım ve bankacılığı severek yapacağımdan eminim girişimcilik insan kaynakları konusunda oldukça iyiyimdir sizlerle çalışmayı çok istiyorum şimdiden teşekkürler..

 8. merhaba ben adnan menderes üniversitesi maliye bölümü okuyorum eylülde mezun oluyorum bankada kariyer yapmayı çok istiyorum sizinle çalışmayı çok isterim şimdiden teşekkürler

 9. MERHABA BEN KONYA SELÇUK ÜNV. MUHASEBE MEZUNUYUM VE AYNI ESKİŞEHİR ANADOLU ÜNV. İŞLETMEDEN MEZUN OLUYORUM.BANKANIZDA ÇALIŞMAK İSTEDİĞİMİ BELİRTMEK İSTERİM.BANKACILIK BİR EKİP İŞİDİR BENDE SİZİN EKİBİNİZİN BİR PARÇAŞI OLMAKTAN ONUR DUYUYARIM.
  İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM…

  SAYGILARIMLA,

 10. Muhasebe ve vergi uygulamaları mezunuyum.Türkiye’deki bankalar ve bankacılık sistemleri,Bankacılıkta kariyer mülakat teknikleri,Sermaye piyasa kurulu sınavları ve kariyer olanakları,bilgisayar sertifikalarım var.Sizinle çalışmaktan memnuniyet duyarım.

 11. merhaba.Aksaray üni.si Bankacılık ve Sigortacılık böl.son sınıf öğrencisiyim.Bankanızda staj yapmak ve sizinle çalışmak istiyorum.Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 12. Kırşehir Ahievran Üniversitesi lisans(iktisat bölümü) mezunuyum. Bankanızda çalışmak ve en üst seviyeye ulaşmak istiyorum, asla sıradan bir memur olarak kalmak değil niyetim, orada bulunan bütün üstlerimin görevine ve koltuğuna göz koyacağımı açıkça belirteyim.Bunun için bana bir fırsat vermenizi diliyorum..

 13. İstanbul Pendik ‘te ikamet ediyorum meslek lisesi elektrik elektronik bolumu yangın algılama ve güvenlik sistemleri mezunuyum Akbank la çalışmaktan gurur duyarım tel 05315716434

 14. ENGELLİ VATANDAŞIM 25 YAŞINDAYIM %45 RAPORUM VAR SAĞ GÖZÜMDEN SADECE
  Ş.URFA MERKEZDE İKAMET EDİYORUM
  LİSE MEZUNUYUM
  AKTİF BİLGİSAYAR KULLANIYORUM SERFİTİKAMDA MEVCUT
  B SINIFI EHLİYETİM VAR
  542 806 36 43

 15. Merhabalar,Gazimağusa/KKTC’de Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne bağlı Fen ve Edebyat Fakültesi-Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Bankanız bünyesinde çalışmak istiyrum.Vereceğiniz olumlu ya da olumsuz cevabı bekliyorum.

 16. BANKANIZDA görev almaktan mutluluk duyarım % 46 engelliyim MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ OTAMASYON SİSTEMLERİNDEN mezun oldum yaşım 23 en son AHMET NECDET SEZER ARAŞTIRMA VE UYGULAMA HASTANESİNDE evrak kayıt bölümünde çalıştım tel :0542 366 35 30

 17. eksik yazılarımda mevcut engelim işitme engelliyim fakat işitme cihazı kullanmaktayım B sürücü belgesine sahibim 2010 ; Masters Training International, Müşteri Odaklı Davranış Seminerinde başarı belgem mevcut 2012, İstanbul
  HANGİ İLDE OLURSA OLSUN GÖREV YAPMAYA HAZIRIM …0542 366 35 30

 18. Mrhb ben uğur urman 1979 gaziantep doğumluyum 8 yıldan bu yana silahlı güvenlik sertifikam var.Akbank gibi prestıjli banka ile çalışmayı çok isterim boy-173 kilo 88 ayrıca E sürücü belgemde var.Tlf:0538-3622643

  Saygılarımla.

 19. Konya selçuk

  Üniversitesi Maliye mezunuyum. Dışarıdan bölümümü devam ettiriyorum.bankanizdaçalışmak istiyorum.bana uygun pozisyon larda şimdiden teşekkür ederim. 05 41 381-1699

 20. mrb 28 yaşındayım 5 yıldır güvenlik göervlisi olarak uşak şeker fabrikasında çalışmaktayım halen 1.75 by 75 kg seyahat engelim yoktur b sınıfı ehliyetim var sizin bünyenizde çalışmak isterim 545 910 0107

 21. Merhaba 25 yaşındayım daha önce 3 yıl mağazacılık sektöründe kasa görevlisi ve satış danışmanlığı pozisyonlarında bulundum.sağlık sektöründe de 1 yıl kadar müşteri ilişkilerinde çalıştım kariyer imkanı sınırlı olduğu için çıktım.
  bankacılıkta kariyer edinmek ve gelişmek geliştirmek amacındayım.
  bünyenizde çalışmak isterim

  lisans mezunuyum
  askerlik yapıldı

 22. Merhaba 24 yaşındayım Erciyes Üniversitesi İktisat mezunuyum.Bu yıl mezun oldum ve sizinle çalışma hayatına başlamak için kendime, çalışmama ve ortama sağlayacağım uyuma güveniyorum.İlginize sunarım.

 23. Merhaba 23 yaşındayım SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ DIŞ TİCARET mezunuyum.Bankanızda çalışmak istiyorum bu benim için bi adım olucak ve bu adımı sağlamanızı rica ediyorum,çalışmayı seven kendime güvenen ve öğrenmeye istekl biriyim .ANKARA Da ikametgah etmekteyim.HALK BANKASINDA stajımı yaptım.B SINIFI EHLİYETİM VAR

 24. Doğu akdeniz üniversitesi bankacılık ve sigortacılık mezunuyum.ingilizce eğitim aldığım için ingilizcem iyidir.Gaziantepde ikamet etmekteyim.26 yaşındayım.bankanızda çalışmaktan gurur duyarım.bilginize…

 25. iyi günler.
  ben fethiyede ikamet ediyorum.lise mezunuyum 11 yıl turizmde çalıştım.
  2 yıl ölüdeniz,9 yılda antalya da bar departmanında görev yaptım.
  Şu anda bir otelin satın alma görevlisiyim.
  iyi derece ingilizce,orta derece almanca ve çok azda rusça biliyorum.
  Bilgisayar seltifikam var.
  Karşılıklı iletişim ve baden dili eğtimi aldım.

  Düzenli ve planlı çalışmayı çalışmayı seven biriyim.
  27 yaşındayım.
  İlgilenirseniz memnun olurum,teşekkürler.

 26. Merhaba,Çağ Üniversitesi Bankacılık ve sigortacılık bölümünden yeni mezun oldum.1992 doğumluyum.Bankanızda çalışmak istiyorum,teşekkür ederim.Mersin\Tarsus

 27. Merhaba ben 1991 Kayseri doğumluyum..Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat mezunuyum ayrıca İnsan kaynakları ve yönetimi bölümündende yandal yaptım..Yeni mezunum bankanızda saha satıs elemanı olarak bir ay çalıştım bankanızda çalışmak istiyorum.Teşekkür ederim..

 28. Merhaba ben 1991 Kayseri doğumluyum..Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat (örgün)mezunuyum ayrıca İnsan kaynakları ve yönetimi bölümünden de yandal yaptım..Yeni mezunum bankanızda saha satıs elemanı olarak bir ay çalıştım bankada sizinle çalışmak istiyorum.Teşekkür ederim..

 29. %73 engelli raporum mevcut olup herhangi çalışmama engel olacak ortopedik ve ruhsal bir sorunum yoktur. Insan ilişkilerim son derece pozitif olup okul sonrası da kendimi sürekli geliştiren bir kişiliğim mevcuttur. Ticaret ve iletişim meslek lisesi mezunu olup dışarıdan da bilgisayar, Bilgisayarlı Muhasebe, Diksiyon ve bilgisayar işletmenliği, ingilizce MEB Sertifikalarım mevcuttur.
       Sizin bana uygun göreceğiz hertürlü görevde sınava ve mülakata tabi tutulmak istiyorum.
        Saygılarımla…

  Sezgin YILDIRIM
  GSM: 0 546 201 38 58

 30. 2014 yılı hacettepe üniversitesi güzel sanatlar fakültesi resim bölümü mezunuyum.Sizinle çalışmak istiyorum,ilgilenirseniz sevinirim.Ayrıca sınav yapılıyor mu?başvuru şartlarınız nelerdir? yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar..

 31. meraba anadolu üniversitesi hALKLA İLİŞKİLER MEZUNUYUM B SINIFI EHLİYETE SAHİBİM ŞU AN AYAKKABI MAĞAZA SORUMLUSUYUM ANCAK BEN BANKADA ÇALIŞMAK İSTİYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM NO:05073618530

 32. merhabalar ikisat fakültesi maliye bölümü mezunuyum 3 yıldır ingbankta çalışmaktayım halen devam ediyorum burdaki görevime.çeşitli sebeplerden dolayı kurum değişikliği yapmak istiyorum ve bu konuda bankanıza personel alımı olması sebebiyle başvuruda bulunmak istiyorum.teşekkürler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*