Akbank Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Akbank’ta çalışmak isteyen adaylara müjde. Akbank bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve Akbank personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

1948 yılında kurulan köklü bir kurum olan Akbank, bazı dönemlerde personel alımları yapmaktadır. Akbank iş ilanları, online şekilde takip edilebilmektedir.

Akbank iş başvurusu da bu şekilde olmaktadır. Gerekli başvurular ve sınavlar ardından Akbank insan kaynakları tarafından adaylar sonuçlar için bilgilendirilmektedir.

Akbank Personel Alımı ve İş İlanları

Akbank Personel Alımı Yapacak

Ülkemizde hizmet veren bankalardan biri olan Akbank, çok sayıda iş ilanı bulunduruyor. Başvurmak isteyen adaylar, kapanma tarihi gelmeden online sistemlerden başvurmak durumunda.

Linkedin ve kariyer.akbank.com üzerinde görülen söz konusu ilanlar, başvuruyu açıktır. Adaylar bu siteleri ziyaret ederek nitelikler, görev ve tanımları konusunda ayrıntılı bilgi alabilir. Başvuru da bu platformlardan yapılır.

Akbank çalışanı olmak istiyorsanız, sonraki dönemlerde açılacak ilanları sıkça takip gerekir. Güncel şekilde bunları takip eden sitemiz, sonuçları sizlerle paylaşır. Akbank, aylık ücret haricinde, aylık brüt  ücret tutarı üzerinden yılda 4 defa ikramiye verir. Personel, görevlerine göre kasa tazminatı, yabancı dil tazminatı alır.

Yıl kapsamında belirli hedefler alındığında performans primi vardır. Eşya nakil ücreti, göç tazminatı, ölüm ve yaralanma tazminatı, ölüm yardımı, tabii doğal afet yardımı gibi sosyal yardımlar mevcuttur. Akbank Bankacılık Merkezi ve Genel Müdürlük çalışanları yemekhane kullanabilir. Saha çalışanlarına ise aylık yemek kuponu sağlanır. Kurum, çalışana daha çok sayıda fırsat tanır.

Akbank İş İlanları ve İş Başvurusu

Akbank, linkedin ve kariyer.akbank.com üzerinde çok sayıda vardır. Adaylar, bunların hepsini incelemedir. Bunlardan LinkedIn üzerinde olan ilanlar şunlardır;

Birebir Bankacılık Müşteri İlişkileri Yöneticisi
Son Başvuru Tarihi
07 Ocak 2023
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
İstanbul(Avr…
Gişe Yetkilisi
Son Başvuru Tarihi
29 Ocak 2023
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
Ankara, Aydı…
Ticari Müşteri Temsilcisi
Son Başvuru Tarihi
11 Aralık 2022
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
İstanbul(Avr…
Bireysel Portföy Yönetmen Yardımcısı
Son Başvuru Tarihi
29 Ocak 2023
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
Adana, Ankar…
Nakit Yetkilisi
Son Başvuru Tarihi
28 Ocak 2023
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
Bursa, Diyar…
Birebir Bankacılık Müşteri İlişkileri Yönetici Yardımcısı
Son Başvuru Tarihi
20 Ocak 2023
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
Kocaeli, İst…
ChargeBack Uzman Yardımcısı
Son Başvuru Tarihi
06 Ocak 2023
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
İstanbul(Avr…
Proje Stajyeri
Son Başvuru Tarihi
26 Ocak 2023
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
İstanbul(Avr…
Provizyon Uzmanı
Son Başvuru Tarihi
10 Aralık 2022
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
İstanbul(Avr…

Daha fazla Akbank iş ilanı için tıklayın.

 1. Gişe Yetkilisi: Ödeme, para çekme ve diğer banka işlemleri için Halkbank müşterilerine gişe hizmeti sunmak.
 2. Tüzel Dijitalizasyon Yönetişim Yöneticisi: Akbank’ın vizyonu kapsamında tüzel dijitalizasyon stratejisi ile uygulamalarını hayata geçirir. Bu ilan, LinkedIn üzerinde 5 gün önce görülür. Tanımları da oldukça geniştir.
 3. Güvenlik Görevlisi: Halkbank banka şubeleri içerisinde bulunan Halkbank çalışanları veya diğer Halkbank müşterilerinin olası güvenlik sorunları yaşamamasını sağlamak, bankayı maddi ve manevi açıdan güvende tutmak.
 4. Değişim Yöneticisi:  Değişim yöneticisi, bulunduğu ekipte değişim gereksinimleriyle alakalı yaklaşım ve görüşleri meydana getirir. İlan, LinkedIn’de 3 hafta önce görülür ve görev tanımı oldukça geniştir.
 5. Türev Ürünler Dealer: Türev Ürünler Dealer, Akbank kapsamında bulunan opsiyon ve döviz ürün sahipliliği çerçevesindeki çalışmaların yürütülmesini yapar. 7 gün önce görülen ilan, iş tanımları bakımından geniştir.
 6. Bütçe ve Yönetim Raporlaması Yönetici Yardımcısı: 6 gün önce görülen ilanda pozisyon, iş birimi ve banka bütçe modellerinin ayrıntılı şekilde geliştirilmesine katkı sağlar. İş tanımı bakımından geniştir.
 7. Agile Koç: Pozisyon, kurum kapsamında agile iş tarzının hem yaygınlaşması, hem de benimsenmesi için çalışır. İş tanımları bakımından farklı seçenekleri de vardır. Platformda 3 gün önce görülmektedir.
 8. Medya Planlama ve Satınalma Yöneticisi: 7 gün önce görülen ilan, tanımları bakımından oldukça geniştir. Bunlardan biri ajans ile beraber kampanya sonuçlarını takip etme, kampanya KPI’ları çerçevesinde yayın optimizasyonları gerçekleştirir.
 9. Bireysel Kredi Kartları Müşteri Kazanımı Yönetici Yardımcısı: LinkedIn üzerinde 4 gün önce görülen ilan, tanımları bakımından çeşitliliğe sahiptir. Bunlardan biri kredi kartları için yeni müşteri elde etme, satış kanallarını takip etme, işlerlik ile performansından sorumlu olmadır. 
 10. Deneyimli Planlama Uzmanı: Platform kapsamında 3 hafta önce görülmektedir. IT birimi içinde süreç iç denetimi gerçekleştirerek, iyileşme için fırsatlar oluşturur. Geniş bir tanıma sahiptir.
 11. Siber Güvenlik Merkezi Takım Lideri: 2 hafta önce görülen ilan, süreçsel ve operasyonel KPI takibine yönelik çalışmalar gerçekleştirme gibi tanımlara sahibir. Ancak tanımlar, bununla sınırlı değildir.
 12. Süreç Geliştirme ve Otomasyon Uzmanı / RPA: 2 hafta önce görülen ilan, birbirinden farklı tanımlara sahiptir. İhtiyaçları ve süreci analiz ederek, RPA’da konfigürasyonunu yapma bunlardan biridir.
 13. Siber Güvenlik Olay Müdahale Uzmanı: 1 hafta önce yayınlanan ilan, farklı görev tanımları bulundurur. Sorumlu bulunduğu hizmetler ve ürünle alakalı satınalma süreçlerini izleme bunlar arasındadır.
 14. ASP.NET Yazılım Uzmanı / Mimarı: LinkedIn’de iki hafta önce yayınlanan duyuru; yeni nesil olan teknolojilerin araştırılarak, hâlihazırda sistemlerde adaptasyonunda yardım etmek gibi tanımları bulundurur. Ancak bununla sınırlı olmayan tanımları vardır.
 15. Stajyer: Stajyerlerin görevleri bulundukları departmana göre farklılık gösterse de genel olarak yaptıkları iş aynıdır. Bankacılığı kendilerine öğreten profesyonel banka personeli tarafından gerekli eğitimleri uygulamalı şekilde alırken, bankanın işleyişine dair günlük faaliyetleri gözetim ve denetim altında gerçekleştirirler.

Linkedin üzerinde görülen bu ilanlara başvuru için bu link kullanılabilir. Bu adres, sizi Akbank’ın tüm ilanlarına götürür.

Bunlardan birine tıkladığınızda, sağ taraftaki kısımda ilana başvuru yapmanızı sağlayacak olan “şirket web sitesinde başvur” butonu görünecektir.

Ardından da gerekli aşamalar tamamlanarak, başvuru yapılabilir.  Kendi sitesi üzerinden başvuru yapmak için https://kariyer.akbank.com/JobSearchMaster linki kullanılır.

Burada tüm açık ilanlar görülür. Herhangi birine tıklandığında sağ üst kısımda bulunan “başvur” butonu, işlemleri yapmanızı sağlar. Ancak öncelikle yeni profil oluşturmanıza yönelik uyarı vardır.

Akbank Banka Sınavları

Akbank banka sınavı, iş ilanlarıyla benzer dönemlerdedir. Zira bu sınavların amacı, adayların açılan pozisyona uygun olup, olmadığını tespit etmektir. Yeni mezun ve öğrencilerde ve profesyonellerde bu süreç, farklılık göstermektedir.

Şartların neler olduğu ve katılımın nasıl yapılacağı, başvuru yapan adaylara iletilecektir. Akbank resmi sitesine girilip, en alttan insan ve kültür seçeneğine gelindiğinde, ilgili yönlendirmeler yapılarak ayrıntılı bilgi edinilebilir. Tüm süreçleri başarıyla tamamlayan adaylara göreve başlaması adına gerekli olan hazırlıklar gerçekleştirilir.

25 Comments

 1. Merhabalar;
  Ben Onur ÖZBEK.
  İstanbul Bağcılar’da ikamet etmekteyim.
  Aslen Sivaslıyım.
  31 Yaşındayım
  B, A2 ve D1 tipi ehliyetim bulunmakta.
  Psikoteknik sertifikam ve
  İBB Şoför kartım mevcuttur.
  Şoförlük işi arıyorum.

 2. merhabalar ikisat fakültesi maliye bölümü mezunuyum 3 yıldır ingbankta çalışmaktayım halen devam ediyorum burdaki görevime.çeşitli sebeplerden dolayı kurum değişikliği yapmak istiyorum ve bu konuda bankanıza personel alımı olması sebebiyle başvuruda bulunmak istiyorum.teşekkürler.

 3. meraba anadolu üniversitesi hALKLA İLİŞKİLER MEZUNUYUM B SINIFI EHLİYETE SAHİBİM ŞU AN AYAKKABI MAĞAZA SORUMLUSUYUM ANCAK BEN BANKADA ÇALIŞMAK İSTİYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM NO:05073618530

 4. 2010 Yılı Muğla Üniversitesi İşletme Mezunuyum. Bankanızda çalışmak istiyorum yardımcı olursanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim.

 5. 2014 yılı hacettepe üniversitesi güzel sanatlar fakültesi resim bölümü mezunuyum.Sizinle çalışmak istiyorum,ilgilenirseniz sevinirim.Ayrıca sınav yapılıyor mu?başvuru şartlarınız nelerdir? yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar..

 6. merhaba, ben Türkçe Öğretmenliği bölümü mezunuyum ayrıca b sınıfı ehliyet sahibiyim ve bankanızda çalışmak istiyorum, ilgilenirseniz sevinirim

 7. Anadolu universitesi isletme mezunuyum bnde burdan geri donus oluyor mu acaba arkadaslar

 8. %73 engelli raporum mevcut olup herhangi çalışmama engel olacak ortopedik ve ruhsal bir sorunum yoktur. Insan ilişkilerim son derece pozitif olup okul sonrası da kendimi sürekli geliştiren bir kişiliğim mevcuttur. Ticaret ve iletişim meslek lisesi mezunu olup dışarıdan da bilgisayar, Bilgisayarlı Muhasebe, Diksiyon ve bilgisayar işletmenliği, ingilizce MEB Sertifikalarım mevcuttur.
       Sizin bana uygun göreceğiz hertürlü görevde sınava ve mülakata tabi tutulmak istiyorum.
        Saygılarımla…

  Sezgin YILDIRIM
  GSM: 0 546 201 38 58

 9. Merhaba ben 1991 Kayseri doğumluyum..Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat (örgün)mezunuyum ayrıca İnsan kaynakları ve yönetimi bölümünden de yandal yaptım..Yeni mezunum bankanızda saha satıs elemanı olarak bir ay çalıştım bankada sizinle çalışmak istiyorum.Teşekkür ederim..

 10. Merhaba ben 1991 Kayseri doğumluyum..Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat mezunuyum ayrıca İnsan kaynakları ve yönetimi bölümündende yandal yaptım..Yeni mezunum bankanızda saha satıs elemanı olarak bir ay çalıştım bankanızda çalışmak istiyorum.Teşekkür ederim..

 11. Merhaba ben 1990 mersin doğumluyum uşak üniversitesi Kimya Teknolojisi mezunuyum sizin çalışmak istiyorum şimdiden teşekkürler

 12. Merhaba, ben 91 doğumlu Aöf işletme mezunuyum , Kayseri’de yaşıyorum . Sizinle çalışmak isterim . Şimdiden teşekkürler

 13. MERHABA BEN ALTUN KIZILAY 1977 KARTAL DOĞUMLUYUM MALTEPEDE OTURUYORUM BANKANIZDA CAY VE TEMİZLİK İŞİ YAPMAK İSTİYORUM İLGİLENİRSENİZ SEVİNİRİM.

 14. Merhaba,Çağ Üniversitesi Bankacılık ve sigortacılık bölümünden yeni mezun oldum.1992 doğumluyum.Bankanızda çalışmak istiyorum,teşekkür ederim.Mersin\Tarsus

 15. iyi günler.
  ben fethiyede ikamet ediyorum.lise mezunuyum 11 yıl turizmde çalıştım.
  2 yıl ölüdeniz,9 yılda antalya da bar departmanında görev yaptım.
  Şu anda bir otelin satın alma görevlisiyim.
  iyi derece ingilizce,orta derece almanca ve çok azda rusça biliyorum.
  Bilgisayar seltifikam var.
  Karşılıklı iletişim ve baden dili eğtimi aldım.

  Düzenli ve planlı çalışmayı çalışmayı seven biriyim.
  27 yaşındayım.
  İlgilenirseniz memnun olurum,teşekkürler.

 16. 1991 doğumluyum 2 yıllık üniversite mezunuyum %40 fiziksel engelliyim bankanızda çalışmak istiyorum

 17. Doğu akdeniz üniversitesi bankacılık ve sigortacılık mezunuyum.ingilizce eğitim aldığım için ingilizcem iyidir.Gaziantepde ikamet etmekteyim.26 yaşındayım.bankanızda çalışmaktan gurur duyarım.bilginize…

 18. Merhaba ben 30 yaşındayım bankanızın asistanlık bölümünde çalışmak istiyorum muhasebe bölümü mezunuyum.İlginize şimdiden teşekkür ederim

 19. Merhaba 23 yaşındayım SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ DIŞ TİCARET mezunuyum.Bankanızda çalışmak istiyorum bu benim için bi adım olucak ve bu adımı sağlamanızı rica ediyorum,çalışmayı seven kendime güvenen ve öğrenmeye istekl biriyim .ANKARA Da ikametgah etmekteyim.HALK BANKASINDA stajımı yaptım.B SINIFI EHLİYETİM VAR

 20. Merhaba 24 yaşındayım Erciyes Üniversitesi İktisat mezunuyum.Bu yıl mezun oldum ve sizinle çalışma hayatına başlamak için kendime, çalışmama ve ortama sağlayacağım uyuma güveniyorum.İlginize sunarım.

 21. Merhaba 25 yaşındayım daha önce 3 yıl mağazacılık sektöründe kasa görevlisi ve satış danışmanlığı pozisyonlarında bulundum.sağlık sektöründe de 1 yıl kadar müşteri ilişkilerinde çalıştım kariyer imkanı sınırlı olduğu için çıktım.
  bankacılıkta kariyer edinmek ve gelişmek geliştirmek amacındayım.
  bünyenizde çalışmak isterim

  lisans mezunuyum
  askerlik yapıldı

 22. mrb 28 yaşındayım 5 yıldır güvenlik göervlisi olarak uşak şeker fabrikasında çalışmaktayım halen 1.75 by 75 kg seyahat engelim yoktur b sınıfı ehliyetim var sizin bünyenizde çalışmak isterim 545 910 0107

 23. Konya selçuk

  Üniversitesi Maliye mezunuyum. Dışarıdan bölümümü devam ettiriyorum.bankanizdaçalışmak istiyorum.bana uygun pozisyon larda şimdiden teşekkür ederim. 05 41 381-1699

 24. Mrhb ben uğur urman 1979 gaziantep doğumluyum 8 yıldan bu yana silahlı güvenlik sertifikam var.Akbank gibi prestıjli banka ile çalışmayı çok isterim boy-173 kilo 88 ayrıca E sürücü belgemde var.Tlf:0538-3622643

  Saygılarımla.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*