Akbank Staj Başvurusu 2022 (Lise ve Üniversite)

Günümüzde birçok öğrenci, staj yapmak için uygun yerler aramaktadır. Bankalar, bu konuda ilk akla gelen seçeneklerdir. Birçok finans kurumu gelecekteki personelleri seçebilme gibi amaçlarla, stajyer öğrenci almaktadır.

Bu bankalardan bir tanesi de Akbank’tır. Finans kurumu, yılın farklı zamanlarında ve ihtiyaçlarına göre alım gerçekleştirmektedir. Eğer başvurmak istiyorsanız, tarihlerine bakarak müracaat etmeniz gerekir. Eğer başvuru tarihleri geçerse, tek çözümünüz sonraki dönemleri beklemektir.

Akbank stajyer alımı Akbank Demo Stajyer kapsamında alınmaktadır. Bu bakımdan örgün eğitim veren üniversite kurumlarının dört senelik eğitim veren bölümlerinde ikinci, üçüncü ya da dördüncü sınıf olmak gerekir. Aynı zamanda Yüksek Lisans alımları da gerçekleştirilmektedir.

Akbank Staj Başvurusu

Akbank Stajyer Alımı Yapacak

Akbank, yılın farklı tarihlerinde alımlar gerçekleştirmektedir. Bunlar kendi sitesi üzerinden kontrol edilebilmekte ve başvuru yapılabilmektedir. Staj başvurusu online olarak yapılmakta olup, adayların mülakata çağrılmaları da olasıdır. Bu nedenle duruma hazırlıklı olarak gelmeleri önerilir.

Bu nedenle bankacılık hakkında temel bilgilere göz atmaları, Akbank hakkında bilgi sahibi olmaları büyük bir artı avantaj olabilir.

Akbank Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her ne kadar online başvurular çok karıştırılsa da, aslında oldukça kolay bir yapısı vardır. Bu bakımdan lise stajı da dâhil olmak üzere, işlemler online olarak yapılabilmektedir. Akbank Demo Stajyer için başvuru şöyledir;

 1. https://www.akbank.com/tr-tr/sayfalar/default.aspx adresine giriş yapın.
 2. En alttan insan ve kültür üzerine tıklayın.
 3. Üstten açık pozisyonlar üzerine tıklayarak, detaylı bilgi butonunu kullanın.
 4. Karşınıza gelen sayfada Akbank Demo Stajyer 2021 üzerine tıklayın.

Ardından tek yapmanız gereken stajyer başvurusu gerçekleştirmedir. Profilinizi oluşturduktan sonra, kısa sürede başvuru yapılabilir. Yetkililerin incelemesi ardından, adaylara görüşme hakkında bilgi verilir. Bu online şekilde gerçekleştirilmekte olup, 4 ya da 8 haftalık bir süreç vardır.

Akbank Lise ve Üniversite Stajları

Eğer Akbank üniversite stajı yapmak istiyorsanız, yalnızca yukarıda belirttiğimiz şekilde tarihleri kontrol etmeniz gerekir. Eğer tarihler kapanmışsa, başvuru imkânı da bulunmaz. Bu nedenle periyodik kontroller önerilir.

İlan varsa profesyonel bir CV oluşturup, gerekli başvuru yapmanız gerekir. Böylece insan kaynakları departmanına kendinizi daha iyi iletebilir, kabul edilme imkânınızı arttırabilirsiniz. Görüşme olumlu geçerse, gerekli işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte staja alınabilirsiniz.

3 Comments

 1. Merhaba ben lise staji yapmak istiyorum muhasebeciyim açıköğretim okuyorum 1 senelik deneyimim var gereğinin yapılmasını arz ederim. Tesekkurler

 2. merabalar ben Erzincan Üniversitesi kemah myo da bankacılık ve sigortacılık 2. öğrencisiyim. Haziran ayında yapılacak zorunlu stajımı adanada yapmak istiyorum.Gereğinin yapılmasını arz edrim.

 3. Merhabalar
  Uludağ Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık bölümü 1.sınıfım .Bursa’da kış yada yaz dönemi stajımı sizin bankanızda yapmak isterim. İlgilenirseniz çok memnun olurum . Teşekkür ederim
  Gereğinin yapılmasını arz ederim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*