Akbank Staj Başvurusu 2021 (Lise ve Üniversite)

Günümüzde birçok öğrenci, staj yapmak için uygun yerler aramaktadır. Bankalar, bu konuda ilk akla gelen seçeneklerdir. Birçok finans kurumu gelecekteki personelleri seçebilme gibi amaçlarla, stajyer öğrenci almaktadır.

Bu bankalardan bir tanesi de Akbank’tır. Finans kurumu, yılın farklı zamanlarında ve ihtiyaçlarına göre alım gerçekleştirmektedir. Eğer başvurmak istiyorsanız, tarihlerine bakarak müracaat etmeniz gerekir. Eğer başvuru tarihleri geçerse, tek çözümünüz sonraki dönemleri beklemektir.

Akbank stajyer alımı Akbank Demo Stajyer kapsamında alınmaktadır. Bu bakımdan örgün eğitim veren üniversite kurumlarının dört senelik eğitim veren bölümlerinde ikinci, üçüncü ya da dördüncü sınıf olmak gerekir. Aynı zamanda Yüksek Lisans alımları da gerçekleştirilmektedir.

Akbank Staj Başvurusu

Akbank Stajyer Alımı Yapacak

Akbank, yılın farklı tarihlerinde alımlar gerçekleştirmektedir. Bunlar kendi sitesi üzerinden kontrol edilebilmekte ve başvuru yapılabilmektedir. Staj başvurusu online olarak yapılmakta olup, adayların mülakata çağrılmaları da olasıdır. Bu nedenle duruma hazırlıklı olarak gelmeleri önerilir.

Bu nedenle bankacılık hakkında temel bilgilere göz atmaları, Akbank hakkında bilgi sahibi olmaları büyük bir artı avantaj olabilir.

Akbank Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her ne kadar online başvurular çok karıştırılsa da, aslında oldukça kolay bir yapısı vardır. Bu bakımdan lise stajı da dâhil olmak üzere, işlemler online olarak yapılabilmektedir. Akbank Demo Stajyer için başvuru şöyledir;

 1. https://www.akbank.com/tr-tr/sayfalar/default.aspx adresine giriş yapın.
 2. En alttan insan ve kültür üzerine tıklayın.
 3. Üstten açık pozisyonlar üzerine tıklayarak, detaylı bilgi butonunu kullanın.
 4. Karşınıza gelen sayfada Akbank Demo Stajyer 2021 üzerine tıklayın.

Ardından tek yapmanız gereken stajyer başvurusu gerçekleştirmedir. Profilinizi oluşturduktan sonra, kısa sürede başvuru yapılabilir. Yetkililerin incelemesi ardından, adaylara görüşme hakkında bilgi verilir. Bu online şekilde gerçekleştirilmekte olup, 4 ya da 8 haftalık bir süreç vardır.

Akbank Lise ve Üniversite Stajları

Eğer Akbank üniversite stajı yapmak istiyorsanız, yalnızca yukarıda belirttiğimiz şekilde tarihleri kontrol etmeniz gerekir. Eğer tarihler kapanmışsa, başvuru imkânı da bulunmaz. Bu nedenle periyodik kontroller önerilir.

İlan varsa profesyonel bir CV oluşturup, gerekli başvuru yapmanız gerekir. Böylece insan kaynakları departmanına kendinizi daha iyi iletebilir, kabul edilme imkânınızı arttırabilirsiniz. Görüşme olumlu geçerse, gerekli işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte staja alınabilirsiniz.

25 yorum

 1. Merhaba, Yıldız Teknik Üniversitesi bankacılık ve sigortacılık öğrencisiyim. Stajımı Akbank’ta yapmamın kendimi geliştireceğini düşünüyorum. Teşekkürler.

 2. Merhabalar ben Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler fakültesi Maliye bölümü 3. sınıf öğrencisiyim.Yaz dönemimi en iyi şekilde değerlendirmek için bankanızda staj yapmak istiyorum
  tercihen İzmir ama Bursa da da yapabilirim.Şimdiden teşekkür ederim.
  Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 3. MERHABA,ben Gökhan Işık Gümüşhane Üniversite’nde İktisadi İdari Bilimler fakültesi’nde İktisat okuyorum 3.sınıfım yaz tatilinde bankanızın denizli şubelerinde staj yapmak istiyorum gereğini arz ederim .

 4. Halen AKDENİZ Ün.2.sınıf ingilizce öğretmenliği bölümünde okuyorum Muğla/Fethiye deki bankanızda staj yapmak istiyorum iyi derecede ingilizce biliyorum.

 5. merhaba,
  ben ODTÜ matematik 2. Sınıf öğrencisiyim. kendimi farklı alanlarda geliştirmek ve bankacılıgı gelecek kariyerim için öğrenmek adını yaz dönemi için staj yapmak istiyorum. tercihim Ankara Şubeleri
  gereğinin yapılmasını arz ederim .

 6. Merhaba ben Karabük Üniversitesi İİBF İktisat bölümü 2.sınıf(3.sınıfa geçtim)öğrencisiyim bankanızın İstanbul Yenibosna şubenizde 2 haftalık staj yapmak istiyorum.
  Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 7. Merhaba ben İnönü Üniversitesi İİBF Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 3. sınıf öğrencisiyim. 18-31 Ağustos 2014 tarihleri arasında Antalya’daki şubenizde staj yapmak istiyorum.
  Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 8. Beykent üniversitesi bankacılık ve sigortacılık 2. sınıf öğrencisiyim. bu sene yapacağım stajda sizin bankanızda güngören şubesinde görev almak istiyorum. gereğinin yapılmasını arz ederim.

 9. burasının Akbank staj kabul bürosu olmadığını herhalde algılamadınız sadece bilgilendirme amaçlı bir yer dilekçe yazmıyorsunuz neyi arz ediyorsunuz resmi olarak başvurursunuz ardından size dönüş yapılır olumlu yada olumsuz kriterlerinizin hangi yönünün eksik olduğu ya da hangi nedenle kabul edilmediğiniz tarafınıza yazılı ve/veya iletişim bilgileriniz aracılığıyla bilgilendirilirsiniz üniversite okuyorum diye geçinmeyin öncelikle neyi nerede ne şekilde yapacağınızı bilin

 10. Ben Sdü Bankaclık ve sigortacılık bölümü 2. sınıf öğrenciyim Yozgat ili Sarıkaya şubenizde stajer başvurumu kabul edilmedi bu her yerde mi alınmıyı yoksa kasıtlı bişey mi var 🙂

 11. Merhaba ben Niğde Üniversite’sinde İktisat bölümü 2.sınıf öğrencisiyim.(3.sınıfa geçtim).2. sınıfı Hacettepe Üniversitesinde okudum.(Farabi ile) Bankanızda isteğe bağlı olarak kendimi geliştirmek, iş hayatını tanımak ve deneyim kazanmak adına staj yapmak istiyorum.Kahramanmaraş/Merkez şubenizde staj yapmak istiyorum.Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 12. Kocaeli üniversitesi kandıra meslek yüksekokulu 2′nci sınıf öğrencisiyim Alanımda kendimi geliştirmek için bankanızda deneyim kazanmak istiyorum Artvin ilinin Arhavi hopa borçka ilçesinde staj görmek istiyorum Gereginin yapılmasını arz ederim.

 13. Merhaba,
  Ben Isparta Gönen Meslek Yüksek Okulunda Bankacılık Sigortacılık bölümünde okuyorum. Şuan 2. sınıf öğrencisiyim. Yaz döneminde Isparta merkez şubelerinizde stajımı yapıp kendimi geliştirmek istiyorum. Daha sonra sınavlarınıza girip bünyenizde çalışmak istiyorum. Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim. Teşekkürler..

 14. İstanbul ( YTÜ ) Yıldız Teknik Üniversitesi iş güvenliği ve sağlığı okumaktayım Yaz döneminde deneyim kazanmak,kurumunuz bünyesinde hizmet vermek için Manisa merkez şubenizde staj yapmak istiyorum.Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

 15. İstanbul YTÜ iş güvenliği ve sağlığı okumaktayım Yaz döneminde deneyim kazanmak,kurumunuz bünyesinde hizmet vermek için Manisa merkez şubenizde staj yapmak istiyorum.Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

 16. Merhaba, Balıkesir Üniversitesi Bandırma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü 3.sınıf öğrencisiyim.Yaz döneminde deneyim kazanmak, bankacılık sektöründe kendimi geliştirmek ve kurumunuz bünyesinde hizmet vermek için İstanbul Anadolu Yakası Şubelerinizden herhangi birinde veya Sinop-Merkez şubenizde staj yapmak istiyorum.Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

 17. Merhaba ben Niğde Üniversite’sinde İktisat bölümü okumaktayım 2.sınıf öğrencisiyim.(3.sınıfa geçtim) bankacılık sektörüne ilk adımımı sizin bankanızdan adım atarak başlamak istiyorum yaz döneminde Bankanızda isteğe bağlı olarak kendimi geliştirmek, iş hayatını tanımak ve deneyim kazanmak adına staj yapmak istiyorum.MERSİN/Silifke şubenizde staj yapmak istiyorum.Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 18. Merhaba
  ben istanbul aydın üniversitesi Muhasebe ve finans yönetimi 2. sınıf öğrencisiyim istanbul bahçelievlerde ikamet etmekteyim. bankanızda yaz stajımı yapmak istiyorum Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 19. Merhaba
  Ben Manisa Celal Bayar Üniversitesi 3. sınıf Bankacılık ve Finans öğrencisiyim. Bankanızın Manisa şubelerinden herhangi birinde zorunlu stajımı tamamlamak istiyorum.
  Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 20. Merhaba
  Ben Sakarya Üniversitesi İİBF Uluslararası ilişkiler 3. sınıf öğrencisiyim. Bankanızın Ankara Sincan şubesinde staj yapmak istiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim

 21. merhaba
  ben Selçuk üniversitesi işletme bölümü 3.sınıf öğrencisiyim.kendimi bankanızda edineceğim deneyimler sayesinde geliştirmek istiyorum .bu yüzden yaz dönemi stajımı İstanbul avrupa subenizden birinde yapmak istiyorum.Gereğinin yapılmasını arz ederim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*