Sümer Holding Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Sumer-holding

Sümer Holding personel alımı yapacak!

Sümer Holding iş başvurusu yaparak sizde Sümer Holding’ın gücünden güç alabilirsiniz. Sümer Holding personel alımı haberlerinin yanı sıra bazı ilan sitelerinde yer alan Sümer Holding eleman alımı ilanlarını sizler için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Sümer Holding insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu şekilde:

1915 yılında, günümüz Türkiye’ sinin sınırları içerisinde, nüfusu 15 milyon olarak hesaplanan Osmanlı’ da, sadece 14 bin işçi  ve bu işçilerin çalıştığı orta ve büyük ölçekli olarak nitelendirilebilecek 182 sanayii şirketi bulunmakta idi. Cumhuriyetin ilk döneminde Türkiye ekonomisi, tipik bir azgelişmiş ülke ekonomisi durumundaydı. Ülke, 1917 sayımlarına göre nüfusu 14 milyon olan ve toplam nüfusun sadece %16’sının kentlerde ve kasabalarda yaşamakta olduğu bir tarım ülkesiydi. 

Genç Türkiye Cumhuriyeti’nin sanayileşmesini sağlamak, temel sanayi dallarında kurumlar oluşturmak, Türk Ulusunun gereksinimlerini karşılamak, ülkenin her bölgesinde yöre insanına iş, aş ve görgü götürmek üzere “Sanayide Devlet” sloganı ile anılan bir Cumhuriyet kurumu olan “SÜMERBANK”ı  11 Temmuz 1933’de kurmuştur.

Uzun süren bir özelleştirme süreci yaşayan ve işletmelerinin tamamı özelleştirilen Sümerbank (Sümer Holding A.Ş.),  2005 yılı sonunda kapatılmayı beklerken, ÖİB’nin kararı ile bundan vazgeçilerek TÜGSAŞ ve SEKA’dan sonra Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş’ye ait 3 şeker fabrikasını bünyesine katmıştır. Böylece işlevi genişleyerek devam edecek olan Sümer Holding A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne 27.09.2005 tarihinde Sezai A. ENSARİ atanmış bulunmaktadır. Bugün itibariyle 3 adet Şeker Fabrikası, 1 adet Kağıt İşletmesi ve Limanı, 1 adet Fosfat Tesisi olmak üzere 23 iştiraki ile söz konusu İşletme ve Genel Müdürlüğünde mevcut 432 memur, 881 daimi işçi ve 675 geçici işçi olmak üzere toplam 1988 personeli bulunmaktadır.Kampanya dönemlerinde geçici işçi sayısı değişebilmektedir.

İletişim için tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*