Samsun Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Samsun Üniversitesi’nde çalışmak isteyen adaylara müjde. Samsun Üniversitesi bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve Samsun Üniversitesi personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

Samsun Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları

Samsun Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Yapacak

Samsun Üniversitesi akademik birimlerine 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkartılan ilgili Yönetmelik ile Samsun Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri Yönergesi hükümleri çerçevesinde öğretim üyesi alınacaktır.

Başvuruda İstenen Belgeler

Profesör Kadrolarına Başvuracak Adaylar için

Başvuru Dosyasına Eklenecek Belgeler

 1. Doçentlik Belgesi,
 2. Özgeçmiş,
 3. Doçentlik belgesi,
 4. Başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi ile doçentlik sonrası yaptığı bilimsel çalışma ve yayınlarına ait bilgi ve belgeleri içeren 1 adet fiziki dosya ile PDF formatında hazırlanmış olan, 6 (altı) adet taşınabilir belleği Samsun Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.

Doçent Kadrolarına Başvuracak Adaylar için:

Başvuru Dosyasına Eklenecek Belgeler

 1. Doçentlik belgesi,
 2. Özgeçmiş,
 3. Doçentlik belgesi,
 4. Bilimsel çalışma ve yayınlarının tamamına ait bilgi ve belgeleri içeren 1 adet fiziki dosya ile PDF formatında hazırlanmış olan, 4 (dört) adet taşınabilir belleği Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.

Doktor Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuracak Adaylar için:

Başvuru Dosyasına Eklenecek Belgeler

 1. Özgeçmiş,
 2. Doçentlik belgesi,
 3. Bilimsel çalışma ve yayınlarının tamamına ait bilgi ve belgeleri içeren 1 adet fiziki dosya ile PDF formatında hazırlanmış olan, 4 (dört) adet taşınabilir belleği ilgili birimlere teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvuru Dosyasında İstenen Belgeler

 1. Başvuru dilekçesi (https://pdb.samsun.edu.tr/formlar adresinde bulunan form),
 2. Özgeçmiş,
 3. Kimlik fotokopisi,
 4. Adli Sicil Kaydı,
 5. Erkek adayların askerlik durumlarına ilişkin belgenin aslı veya onaylı kopyası,
 6. Lisans, yüksek lisans, doktora belgesi (Doktora ve doçent unvanı yurtdışından alınmış ise denkliğinin Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylandığını gösterir belgenin eklenmesi gerekmektedir. )
 7. Yabancı dil belgesi,
 8. Yayın listesi,
 9. 2 (iki) adet fotoğraf,
 10. Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) e-Devlet üzerinden alacakları “HİTAP Hizmet Belgesini” müracaatlarına eklemeleri gerekmektedir.
 11. E-Devletten alınan karekodlu tüm belgeler geçerlidir.

Açıklamalar

 1. Adaylar  başvurularını,  ilanın  Resmi  Gazete’de  yayımlandığı  tarihten  itibaren  15  gün içerisinde şahsen veya posta yoluyla yapmalıdır.
 2.  Üniversitemiz  Akademik  Yükseltme  ve  Atama  Ölçütleri  Yönergesine  göre  başvuru şartlarını taşımadığı tespit edilen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.
 3.  Talep edilen deneyimlerin belgelendirilmesi gerekmektedir.
 4. Profesör  ve  Doçent  adaylarının  Üniversitemiz  Personel  Dairesi  Başkanlığına,  diğer adayların ilgili birimlere başvurmaları gerekmektedir.
 5. Eksik belge ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 6. İlana    ve    sürece    ilişkin    bilgiler    https://pdb.samsun.edu.tr    internet    adresinde yayımlanacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*