Mersin Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Mersin Büyükşehir Belediyesi yapılan alımlar belli dönemlerde daha fazla olup genelde aynı mevsimlerde olmaktadır. Personel alımları her belediyenin ihtiyacına göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle farklı iş ilanları yayınlanır.

Aynı zamanda belediyeler kaliteli personel alımını da özen gösterir. Her sektörde alanının en iyisi ile çalışmak, belediyeler açısından önem taşır. Mersin Belediyesi de yayınladığı ilanlarda istedikleri nitelikler ile kalifiye iş gücüne ulaşmak ister. Yılın belli dönemlerinde verdiği ilanlar ile farklı iş kollarındaki en kalifiye elemanları bir araya taşımayı amaçlar.

Bu şekilde istihdam alanları genişlemektedir.  Bu alımlar genel olarak ihtiyaçları karşılayıcı nitelikte olur.  Ayrıca personellerin sürekliliği ve iş disiplinleri de çalışma ahlakını sağlamak açısından önemlidir. Mersin Belediyesi iş ilan metinlerinde bu durumun altını çizer.

​Mersin Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Başlıklar

Mersin Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Belediyeler kendi takdirlerine bağlı olarak işçileri sözleşmeli ve taşeron şekillerde işe alabilir.  Gerekli şartları taşıyan tüm kişilerin başvuruda bulunması mümkündür. Belediye personel alım düzenlemeleri belirli kanunlar çerçevesinde yapılır.

Çalışma yaşamında taşeron çalışmak belli bir kurumun altında hizmet veren olarak çalışmak anlamına gelir.  Ülkemizde yaygın olarak istihdam türü olarak kullanılmakta ve belediyeler tarafından da fazlasıyla tercih edilmektedir.

Belediyeler farklı sektörlerden ve farklı nitelikli insanlardan işe alım yapmaktadır. Bekçiler ya da zabıtalar sürekli ihtiyaç duyulan farklı iş kolları olarak öne çıkar. Mersin Büyükşehir Belediyesi işçi alımı farklı meslekleri içine alacak şekilde düzenlenir.

Kamu görevlisi olmak isteyen kişilerin, heyecanla bekledikleri belediye işçi alımları yılın her döneminde olabilir. Konya Büyükşehir Belediyesi iş ilanları da merakla beklenen iş ilanlarını kapsar. Dinamik bir yapısı bulunan belediye iş ilanları, düzenli bir şekilde incelenmelidir.  İş ilanı takibi yapmak içinse belediyelerin internet siteleri düzenli aralıklarla takip edilmelidir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde çalışmak isteyen kişilerin, belediyenin yayınladığı iş ilanlarını dikkatle takip etmesi gerekir. İş ilanlarının yayınlandığı belediye resmi sitelerinin yanında, koordineli bir şekilde İŞKUR üzerinden de ulaşmanız mümkündür.   Burada bulunan kamu personel alımı iş ilanları üzerinden filtreleyerek inceleme yapabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu için diğer takip yöntemi ise sitemiz üzerinden her gün güncellenen ilanlardır.  Ayrıca belediyenin internet sitesinin takibi de bir diğer iş arama yöntemi olarak karşımıza çıkar.

Tüm bunların yanında sayfamız güncellenen iş ilanlarını düzenli bir şekilde takip etmeniz de aradığınız işi bulmanız için yardımcı olabilir.  Yeni yayınlanan ilanlara anında başvurmak için, tüm ilanları takipte kalmanız gerekir.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Mersin Büyükşehir Belediye’sinde çalışılabilecek bazı pozisyonlar,

 1. İşçi,
 2. Güvenlikçi,
 3. Temizlikçi,
 4. Memur,
 5. Zabıta,
 6. Park ve bahçe işçisi,
 7. Arşivci,
 8. Çaycı,
 9. Yardımcı, 
 10. Şoför gibidir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Mersin Büyükşehir Belediyesi içinde yerin farklı mevsimlerinde, yenilenen bir biçimde, Mersin Büyükşehir personel alımı ilanları yayınlanır.

Belediyelerin personel alımlarında en fazla dikkat ettiği konu, KPSS puanlarının dereceleridir. Genellikle kişilerden en az 70 puan alarak belli bir başarıya yükselmeleri beklenir. Ancak, bazı iş kolları için KPSS ve nitelik şartı aranmaz, bu iş ilanlarını öğrenmek için düzenli bir şekilde iş ilanları takip edilmelidir.

Belediye bünyesinde Mersin Belediyesi şoför alımları ilanı yayınlandığı anda, uygun kriterlere sahip kişiler, başvuruda bulunabilir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç duyduğu takdirde kadrolu ya da taşeron şeklinde işçi alabilir. Bu alımlar kadrolu ya da sözleşmeli memur alımlarını kapsar. Genellikle belediyede çalışmak isteyen kişilerden KPSS şartı beklenir ancak bazı alımlar bu puana gerek kalmadan da yapılabilmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Alımı

zabıta alımları

Mersin Büyükşehir belediyesi, ihtiyaç duyduğu ve güvenlik tedbirini arttırmak istediği zamanlarda zabıta alımı yapar.  Gerekli kalite ve nitelikte olan kişiler, bu ilan için başvuru yapabilme şansına sahiptir. Zabıtalık için gerekli olan işe alım şartları şu şekilde sıralanabilir:

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığına Sahip Olmak
 • Toplum yararını zedeleyici bir durumda bulunamamak
 • Toplumun küçük gördüğü suçlara karışmamış olmak

Çalışma şartlarının seviyesi ve hangi alanda görevlendirileceği belediyenin mevcut ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterir. Çalışma şartları ve çalışılan yerin koşulları görev alınacak bölgeye göre de değişiklik gösterir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bekçi Alımı

Bekçiler görevde bulundukları bölge içinde özellikle gecenin geç vakitlerinde güvenliği sağlamakla görevli kimselerdir. Çalışma saatleri gece başlar ve sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder.  Bazı özel olaylar olan günlerde ise, bekçilerin çalışma durumları uzun çalışma saatleri içerebilir.

bekçi alımları

Mersin bekçi alımı, farklı çevreler tarafından da takip edilen bir iş ilanıdır. Uygun niteliklere sahip olan kişiler başvuruda bulunabilir. Bekçi olmanın en önemli şartları şu şekilde sıralanabilir:

 • Tüm sınavları iyi bir ortalama ile geçmek
 • Lise mezuniyetini bitirmiş olmak
 • Yeterli boy ve kiloya sahip olmak

Bu ve diğer şartları taşıyan kişiler, bekçi alımı için başvuruda bulunabilir.  Başvuru neticesi olumlu sonuçlandığı takdirde işe alım gerçekleşir.  Bazı özel durum anlarında ise, bekçilerin çalışma saatleri ve konumları değişiklik gösterir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Günümüzde artan işsizliğin bir sonucu olarak üniversite mezunu kişiler, farklı alanlarda iş bulmanın hayalini kurmaya başladı. Bu iş kollarının başında ise belediyede çalışmak gerekir. Sözleşmeli olarak çalışan kişilerin zamanla kadroya geçmesi de mevcut kişileri heyecanlandırmaktadır.

Mersin büyükşehir belediyesi memur alımı ilanlarında ilk önce eğitim şartı kısmına bakılması gerekir. Başvurulan iş ile mevcut eğitim durumunuz uyumlu olmalıdır. Bu eğitim seviyelerinin en düşüğü ise ilköğrenim olarak belirlenmiştir.

Mersin Güncel İş İlanları

Mersin’de iş arayışınız varsa, özel sektörde değerlendirilebilecek ilanlar vardır. Günümüzde birçok şirket ve işletme kariyer siteleri üzerinden ilan verir. Bu nedenle Kariyer.net, SecretCV.com ve Yenibiris.com gibi siteler güncel takip edilmelidir. Burada bazı ilanlar,

 1. Enspektör,
 2. Satış Temsilcisi,
 3. Müşteri Temsilcisi,
 4. Kat Şefi,
 5. Teknik Müdür,
 6. Şoför,
 7. Şube Müdürü,
 8. Hayvan Sağlığı Teknikeri,
 9. Bakım Teknisyeni,
 10. Depo Elemanı,
 11. Güvenlik Görevlisi,
 12. Mersin Yenişehir Belediyesi Personel Alımı
 13. Mersin Şehir Hastanesi Personel Alımı
 14. Mersin Meski Personel Alımı
 15. Mersin Üniversitesi Personel Alımı

Gibidir. Daha detaylı bilgi almak ve başvurmak için kariyer sitelerine girip, inceleme yapmak yeterlidir. Ardından müracaat yapılabilir.

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Mersin iş ilanlarına bakabilirsiniz.

25 Comments

 1. Merhaba ben 2011 model doblo aracımla
  Belediyenizin bunyesinde çalışmak istiyorum

 2. mrb ben 27 yaşıns-da meslek lisesi mezunuyum artı halen okuyorum işe ihtiyacım var siznle çalışmak isterim 05343793097

 3. Selam 27 yasindayim mersinde dogdum 27 yildir mersinde ikamet etmekteyim yenisehir 50.yil mahallesinde oturmaktayim lise menzunuyum askerligim tamamlandi b sinif ehliyetim var doblo aracim var isimi severek yapmak isterim iş ariyorum yardimci olursaniz sevinirim tesekkur ederim numaram 05447249173

 4. Kamu Yönetimi bölümü mezunuyum.Bilgisayar İşletmenliği sertifikam var.İşe ihtiyacım var ve ben sizinle çalışmak isterim.

 5. mrb sizinle clşmak istiyorm acil işe ihtıyacm yardımcı olusanz sevnırm..05423010787 tşler.. şimdıdn

 6. büro yönetimi ve sekreterlik mezuyum bilgisayar sertifikam var b. sınıfı ehliyetim var sizinle çalışmaktan memnun olurum iyi çalışmalar

 7. ben uzman cavuşluktan istifa edenlerdeyim belediyenin hangi bünyesinde iş olursa çalışırım zabıta olur itfaye olur zaten benim 3 yıldır sizde dosyam mevcut gerekenin yapılmasını arz ederim tel 05387091230

 8. slm ben turgut mersinliyim meslek lisesi mezunuyum elektrik ustalık belgem var sizinle çalışmak istiyorummm 0531 308 28 33 ne iş olursa yaparım askerlikgimi yaptımm saygılar

 9. slm ben turgut mersinliyim meslek lisesi mezunuyum elektrik ustalık belgem var sizinle çalışmak istiyorummm 0531 308 28 33

 10. MERHABA ben Hüseyin Taş mersin/1984 dogunluyum mersinde ikamet 1.75 boy b sınıfı ahliyetimn bulunmaktadır. 1 yıl karayoları müd özel makam şoförlüğü yaptım ÜNİVERSİTE OTELCİLİK BÖLÜMÜNDEN MEZUNUM . ilginiz için teşekkür ederim 5396452660

 11. merhaba sizinle çalışmak istiyorum 2006 gümrük işletme mezunuyum b-sınıfı ehliyetim var bilgisayar sertifikam ve tercübem bulunmaktadır, diş polinikliğindde dr.asistanlığı yaptım. sizinle çalışmaktan memnun olacağım. sagılar, iyi çalışmalar dilerim.

 12. slm ben sizinle çalışmak isterim e snf ehliyetim var ve daha başka aktivetelerdede kendime güveniyorum işsizim bakma yükümlü oldugum bi aylem var sizden ricam lütfen önemseyin saygılarımı sunarnarım tel 05338442706

 13. himetli neişi olursa yapari açil işe ihtiyaçım var telefonum.05337442496

 14. MERHABA SİZİNLE ÇALIŞMAK İSTİYORUM LİSE MUHASEBE BÖLÜMÜ MEZUNUYUM MERSİN AKDENİZDE İKAMET EDİYORUM TIBBİ TIBBI SEKRETERLİK ,BİLGİSAYAR, GÜVENLİK SERTİFİKAM VAR AMA İŞSİZİM ÇOK ACİL İŞE İHTİYACIM VAR İLGİNİZE TEŞEKÜRLER 0534 259 4400

 15. MERHABA ben serkan mersin/1988 dogunluyum mersinde ikamet 1.90 boy b sınıfı be silahlı güvenlik kartına sahibim aktif araç kullanıyorum ilginiz için teşekkür ederim 05316869342

 16. MERHABA SİZİNLE ÇALIŞMAK İSTİYORUM.E SINIFI EHLİYETİM VAR,ARAÇ KULLANABİLİRİM. ÜNİVERSİTE TURİZM SEYAHAT BÖLÜMÜNDEN AYRILDIM. SİLAHLI GÜVENLİK GÖREVLİSİ SERTİFİKAM VAR.SAYGILAR İYİ ÇALIŞMALAR DİLEĞİYLE.

 17. AÇIK LİSE ÖĞRENCİSİYİM.SİLAHSIZ GÜVENLİK GÖREVLİSİ SERTİFİKAM VAR.A2+B EHLİYETİM VAR. AKTİF ARAÇ KULLANABİLİRİM,UZUN MESAFE YOL TECRÜBEM VAR.BİLGİSAYAR SERTİKAM MEVCUT. SİZİNLE ÇALIŞMAKTAN ŞEREF DUYARIM.İLGİNİZE SUNARIM.

 18. merhaba sizinle çalışmak istiyorum B.sınıfı ehliyetim var bilgisayar sertifikam tercübem var, üniversite turizim seyahat bölümünden ayrıldım~, DR.asistanı olarak çalıştım ilgilerinize teşekkür ederim saygılar. iyi çalışmalari

 19. merhaba sizinle çalışmak istiyorum B.sınıfı ehliyetim var . güvenlik sertifikam.+bilgisayar setifikam bulunmaktadır, şoförlüğüm var,açık öğretimde okumaktayım ilgilerinize teşekkür ederim saygılar iyi çalışmalar.

 20. merhaba iyi çalışmalar sizinle çalışmak istiyorum b.sınıfı ehliyetim ,bilgisayar setifikam ve tercübem var ziraat teknikeriyim . dr. asistanlığl yaptım bilgilerinize arz ederim saygılar iyi çalışmalar dileğiyle.

 21. merhaba iyi çalışmalar sizinle çalışmak istiyorum açık öğretimde okuyorum b, sınıfı ehliyetim var. + güvenlik setifikam ve bigisayar setifikam bulunmaktadır. saygılar iyi çalışmalar.

 22. merhaba sizinle çalışmak istiyorum b-sınıfı ehliyetim var ünivesite turizm ve seyahat bölümünde ayrıldım bilgisayar sertifikam ve tercübem bulunmaktadı, dr.asistanlığı yaptım. sizinle çalışmaktan memnun olacağım. sagılar, iyi çalışmalar dikerim.

 23. Lisans işletme mezunuyum (B)ehliyet silahlı güvenlik,bilgisayar,ingilizce sertifikam mevcut sizinle çalışmaktan onur duyarım.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*