İstanbul Ticaret Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları 2024

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde çalışmak isteyen adaylara müjde. İstanbul Ticaret Üniversitesi bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve İstanbul Ticaret Üniversitesi personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları

İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

İstanbul Ticaret Üniversitesi  aşağıda  belirtilen  birimlerinde  açık  bulunan  kadrolarına  2547  sayılı Kanunun ilgili maddeleri uyarınca devamlı statüye göre öğretim elemanları alınacaktır.

Adaylardan İstenen Belgeler

  • Profesör  adaylarının  dilekçesine  bu  şartları  taşıdığını  gösteren  açıklamalı  beyanı  ve formunu,  özgeçmişini,  bilimsel  çalışma  ve  yayınları  ile  diploma  (Doktora,  Lisansüstü,  Lisans) örneklerini içeren 1 adet fiziki  dosya ve 7 adet jüri dosyasını elektronik (PDF formatında USB Flash Bellek) olarak hazırlayarak Rektörlüğe,
  • Doçent  adaylarının  dilekçelerine  bu  şartları  taşıdığını  gösteren  açıklamalı  beyanı  ve formunu,   özgeçmişlerini,   bilimsel   yayınlarını   ve   diploma   (Doktora,   Lisansüstü,   Lisans) örneklerini  1  adet  fiziki  dosya  ve  5  adet  jüri  dosyasını  elektronik  (PDF  formatında  USB  Flash Bellek) olarak hazırlayarak Rektörlüğe,
  • Doktor Öğretim Üyesi adaylarının dilekçelerine bu şartları taşıdığını gösteren açıklamalı beyanı ve formunu, özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını ve diploma (Doktora, Lisansüstü, Lisans) örneklerini  1  adet  fiziki  dosya  ve  5  adet  jüri  dosyasını  elektronik  (PDF  formatında  USB  Flash Bellek) olarak hazırlayarak ilgili Fakülte Dekanlığına (Sütlüce Yerleşkesi için; Örnektepe Mah. İmrahor  Cad.  No:  88/2  Beyoğlu/İstanbul  ve  Küçükyalı  Yerleşkesi  için;  Küçükyalı  E5  Kavşağı İnönü Cad. No: 4, Küçükyalı 34840, İstanbul) teslim etmeleri gerekmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayın.

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden Yeni Burslar

En çok burs veren vakıf üniversiteleri arasında üst sıralarda bulunan İstanbul Ticaret Üniversitesi, yeni eğitim döneminde İstanbul Ticaret Odası (İTO)’nın desteğiyle yeni burslarını duyurdu.

İstanbul Ticaret Üniversitesi yeni eğitim döneminde verdiği bursları güncellerken burs miktarlarını ve burs çeşitlerini arttırdı. Üniversite, Tercih Bursu, İlk Beş Tercih Bursu ve Başarı Sıralama Bursu adıyla yeni burslar verecek. Buna göre Türkiye’de ilk 5000’e girerek İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni tercih edenlere aylık 1500 TL, 5001-10000 arasına girip üniversiteyi tercih edenlere ise aylık 1000 TL burs verilecek.

Üniversitede farklı tercih bursları da uygulanacak. İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni birinci tercihine yazarak kazananlara aylık 600, üniversiteye ikinci tercihine yazarak yerleşenlere ise aylık 500 TL verilecek.

İstanbul Ticaret Odası da İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni ilk beş tercihine yazarak kazananlara yüzde 20 oranında eğitim desteği sunacak. Hukuk ve Mühendislik Fakültesi’nde ise bu destek başarı sıralamasına göre yüzde 20 veya yüzde 10 artacak. İstanbul Ticaret Odası üyelerinin eş ve çocuklarına ise üniversite kaydında eğitim ücreti üzerinden yüzde 15 indirim uygulanıyor.

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı oda ve borsaların üyelerine eş ve çocuklarına yüzde 10 indirim yapılıyor. Üniversitede şehitlerin çocukları tam burslu olarak okurken gazilere ve çocuklarına ise yüzde 75 indirim uygulanıyor. Engelli öğrenciler ise engeli oranında indirim hakkına sahip.

Pandemi döneminde online eğitime en hızlı geçen üniversitelerin başında yer alan İstanbul Ticaret Üniversitesi, yeni dönemde yerleşkelerinde her türlü tedbirleri alarak yüzyüze eğitime de hazır durumda. Üniversite, pandemi sürecinde yapılan 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’de yüzde 95,5 doluluk oranına ulaştı. İstanbul Ticaret Üniversitesi aynı dönemde Marketing Türkiye tarafından her yıl düzenlenen The One Awards’da Yılın En İtibarlı Özel Eğitim Kurumu seçildi.

Detaylı bilgi için tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*