İsmek Personel Alımı ve İş İlanları 2021

İsmek’te çalışmak isteyen adaylara müjde. İsmek bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve İsmek personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

İsmek 1996 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulmuş, farklı alanlarda meslek eğitimi veren bir kurumdur. Açıldığı ilk zamandan bu yana birçok farklı alanda kurs eğitimleri veren ve birçok kursiyere eğitim vermiş olan bir kurumdur. Günümüzde İSMEK 2 milyonu aşkın üyesi ile faaliyetlerine devam etmektedir. Aynı zamanda kurum verdiği eğitimler haricinde, sempozyum, yayın ve faaliyetlerini sürdürmektedir.

İsmek iş başvurusu

İsmek İş İlanları

İSMEK oldukça köklü ve yaygın iş ağına sahip bir kurum olarak, dönem dönem iş ilanları yayınlamaktadır. Bu ilanlara kurumun bizzat kendi web sayfasından ulaşabileceğiniz gibi, farklı iş ilanı sayfalarından da ulaşabilirsiniz. İSMEK birçok farklı alanda eğitim veren bir kurs niteliği taşıdığı için, farklı dönemlerde birçok branşta eğitimci alımı gerçekleştiriyor.

Sitelerden yayınlanan iş ilanlarında belli başlı kriterler bulunmakta. Yayınlanan bu iş ilanlarında, gerekli koşulları sağlayan kişiler kabul edilmektedir.

Nasıl Başvurulur?

İSMEK iş başvurusu sürecinde, adaylara birtakım testler yapmaktadır. Kurum son derece profesyonel olarak iş alımı süreci gerçekleştirmektedir. Belli zamanlarda ihtiyaç duyulan eğitmen eksikliğini tamamlamak için farklı ilanlar web sitesi üzerinden duyurulmaktadır. PekiİSMEK’e iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar bu süreci nasıl gerçekleştirebilir? İşte adım adım İSMEK iş başvuru süreci;

 1. Öncelikle sitenin web sayfasına giderek üye olmalı ve özgeçmiş oluşturmalısınız.
 2. Başvuru yapılmak istenen alanla ilgili duyuruları inceleyerek ilgili alanlarda oluşturulan gerekli pozisyonları gözden geçirmelisiniz.
 3. Bu incelemeler doğrultusunda gerekli pozisyona oluşturduğunuz özgeçmişle başvuruda bulunmalısınız.

İşe alım sürecinde ihtiyaç duyulan branşlardaki kişilere 20 soruluk yazılı branş sınavı uygulanmakta. Aynı zamanda 25 sorudan oluşan bir genel kültür testi de yapılmaktadır. Bu sınavların sonrasındaysa uygulamalı sınav ve mülakat yapılarak başarılı adaylar işe kabul edilmektedir.

Başvuru için tıklayın.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Usta Öğretici: En az ilkokul mezunu olan adaylar usta öğreticilik branşlarında görev alabilmektedir.
 • Uzman Öğreticiler: Branşların gerektirdiği akademik bilgi ve donanıma sahip ve alanında en az lisans mezunu adaylar (bilişim teknolojileri, grafik tasarımı, fotoğraf çekimi) vs. gibi başvuru sağlayabilir.

Temel Bilgiler

Full time çalışacak kişiler haftalık 40, part time çalışacak olanlar ise minimum 4 saat görev yapmaktadırlar.

26 yorum

 1. Merhaba Türk Dili ve Edebiyatı öğretmnliği mezunuyum. Üniversiteye öğRenci hazırladım ilk orta lise derslerinde tecrübelerim mevcut meslekte 5. yılım geri dönüş yapmanızı rica ederim.

 2. Merhabalar 14 yıldır arapça ile haşır neşir olan bir arapça öğretmeniyim 8 yıldır öğretmenlik hayatım var bunun 6 yılı profesyonel olarak öğretmenlik yapmaktayım, her kademeden öğrenciye eğitim verdim, Türkiyede Arapça eğitimini yurtdışına gitmeden öğrenebileceğinin kanıtıyım, Arapça konuşmam çok akıcı ve bir arap gibi konuşabilmekteyim, konuşmamı duyan araplar türkiyeli olduğuma inanmıyorlar, Arapçanın her alanında eğitim verdim, şuan çalıştığım kurum kapandığından dolayı iş arıyorum, istanbul üsküdarda ikamet etmekteyim.

 3. Merhaba
  Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Diksiyon ve Türkçe öğretimi alanlarında etkin eğitimciyim. Sizlerle çalışmak isterim. 24 yaşındayım, alanımda formasyonum var. Sertifikalarım bulunmaktadır. Geri dönüş yaparsanız memnun olurum.
  Teşekkürler,saygılarımla.

 4. Iyi günler ben lisans iktisat mezunuyum. Ismekte muhasebe ve halk eğitimde bilgisayar kurslarından sertifikaların var.daha önce dersanede egitim danışmanlığı yaptım.sizlerle çalışmak istiyorum
  Litfen bu konuda yardımcı olurmusunuz

 5. Merhaba. Önlisans Çocuk Gelişimi mezunuyum. Şimdi Çocuk Gelişimi Lisans programına kayıtlıyım. Bu sene 2. sınıfım. Mezun olmama 2 senem kaldı.39 yaşındayım. Ücretli Öğretmen olarak 10 sene kamu kurumlarında görev aldım. Meslek lisesi branş Öğretmeni deneyimimde mevcuttur. Kadıköy H.E.M. Öğretmen, Usta Öğretici Oryantasyon kursu sertifikası, Kartal H.E.M. Ücretli Öğretmenler için Özel Eğitim uygulamaları( 80 saat) sertifikası ve Büyükada H.E.M. AÇEV( Anne Çocuk Eğitimi Vakfı) sertifikasına sahibim. Bünyenizde görev almak istiyorum.

 6. Merhaba 24 yaşındaayım istanbul da ikamet ediyorum açıktan lise okuyorum kuaförlük üzerine kalfalık ve ustalık belgelerim var kuaförde çalıştım tecrübem var ve şuan ismek kurslarına gidiyorum iş başvurusu yapmak istiyorum nasıl nerden yapacağım yardımcı olur musunuz teşekkürler .

 7. Merhaba ben büyükçekmecede oturuyorum lise mezunuyum geçen sene büyükçekmece ismekte hem bilgisayar kursuna hem web tasarıma gittim 2 tane sertifikam var 1 senedir iş arıyorum ama daha bulamadım sizin bünyenizde çalışmak istiyorum ne iş olursa yaparım yardımcı olursanız sevinirim memettumer@gmail.com bana buradan ulaşa bilirsiniz.

 8. iyi günler ben hatice demir ismek de cam ve cam işçiligi alanında usta ögretici olarak çalışmak istiyorum bu alanda usta ögretici belgemi aldım ve lisesini okudum şimdi iki yıılık geçiş hakımı yapıcam fakat üç sene hayal camda el içciligi yaptım usta olarak form doldurdum bir sene önce fakat daha başka napabilir bilgim yok beni bilgilendirmenizi rica ederim.
  tel:05350235811
  tel:05078968158

 9. sayın İsmek Yönetimi,
  Adım Figen Yazgan, Almanyada Volkshochschule’den 1987 yılında mezun oldum,
  25 yıl Almanya Duisburg Şehrinde Yaşadım ve 21 sene İstanbul’da ikamet etmekteyim. Burada Uluslararası Danışmanlık yaptım ve sonra Aqua Communikation adında kendi şirketimi işlettim.

  İsmek bünyesinde çalışmak isterim.

  Saygılarımla
  Figen Yazgan

  • Merhabalar,istanbul avrupa yakasında bulunmaktayım branşım gümüş kazaziye sanatı fakat eğitimin sertifikasını alabileceğim bu alanda hiçbir kurumunuz bulunmamaktadır.bilgilendirirseniz sevinirim..SAYGILAR.

 10. Ben merve 21 yasindayim.2012 kagithane imam hatip lisesi mezun uyum.eskisehir anadolu üniversitesi ilahiyat fakültesi 2. Sinif ogrencisiyim.ilk seviye ARAPCA dersi vermeyi çok istiyorum.sizin gibi büyük bünyede calismayi arz ediyorum…

 11. merhaba ben kuaförlük ve cilt bakımı bölümü üniversite mezunuyum.daha önce kendı branşım olan kuaförlük ve cılt bakımı olarak lisselerde ögretmenlik yaptım.aynı şekilde özel kurslardada yapmaya devam etim.bu konuda deneyımlıyım,bünyenizde çalişmak istıyorum….

 12. Özel bir eğitim kurumunda idari kadroda öğrenci işleri olarak çalışmaktayım İSMEK kurslarından mezunum. Eğitim aldığım kurumda görev yapmak istiyorum bunun için nereye başvurabilirim sadece Usta Öğretici ilanlarına rastladım
  İlginize Teşekkürler.

 13. degerli ismek yöneticisi ahşap oyma ve torna ustasıyım ismek bünyesinde çalışmak istiyorum bu hususta teveccühlerinizi ve ilginizi ilgi ve alakanızı bekliyorum teşekkürlr cp 05372747922 10. 09. 2014.

 14. Değerli İsmek yöneticileri 11 yıldır tezhip çalışıyorum Klasik sanatlar vakfında 4 yılımı tamamladım Newport mezunu, Sosyoloji lisans bölümü 4. sınıf öğrenciyim Ben daha çok Sizin bünyenizde hapishanelerde usta öğretici olarak çalışmak istiyorum
  TEŞEKKÜRLER

 15. BAKÜ DEVLET ÜNİVERSİTESİNDE ARAP VE RUS DİLLERİ FİLOLOJİSİ ÜZERİNE EGİTİM ALDIM.Aynı üniversitede ögretim görevlisi olarak çalıştım.Kurumunuzda rusça ögretmeni olarak çalışmak isterdim.Kayıt yaptırmakla ugraştım olmuyor nedense …Kayıt yaptırılması ve kurallarla ilgili bilgi verilmesini rica ediyorum.
  Teşekkürler.

 16. iyi günler ,ben 2013 -2014 öğretim yılı için başvuru yaptım ilgili alan açılırsa döneriz dendi şimdi pasife geçmiş başvurum güncelleyemiyorum ayrıca branj değişikliği yapmak istiyorum silemiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 17. iyi günler ben daha önce başvuru yapmıştım eski adresimden ama eski mail adresimi ve şifremi kullanmıyorum bana tekrar başvuru yapmam için yardımcı olurmusunuz yeni adres ve şifre istiyorum başvuru kısmına girdigimde daha önceden başvuru yaptınız deyip kabul etmiyo

 18. iyi günler ben Afyonkarahisar da yaşıyorum ismek çok güzel bir şey ama başka şehirlerden başvuru yapılamıyor bu çok kötü bir durum başka şehirlerden de gelme imkanı olanlar başvuru yapabilse diye düşünüyorum yada bulunduğumuz şehirlerde ismek gibi öğretmenlik yapabileceğimiz kurumlar varmıdır buna bir çözüm getirilmesini rica ediyorum saygılarımla..

 19. Iyi günler ismim aylin 27 yaşında işletmeciyim kendime ait 8 yıldır işletmekte oldugum bayan kuaförüm var yannız kendimi geliştirmek adına usta ögreticilik belgemi aldım ve artık bildiklerimi ve öğrendiklerimi kendi bünyem de öğrencilere aktarmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*