İsmek Personel Alımı ve İş İlanları 2021


İsmek iş başvurusu

İsmek 1996 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulmuş, farklı alanlarda meslek eğitimi veren bir kurumdur. Açıldığı ilk zamandan bu yana birçok farklı alanda kurs eğitimleri veren ve birçok kursiyere eğitim vermiş olan bir kurumdur. Günümüzde İSMEK 2 milyonu aşkın üyesi ile faaliyetlerine devam etmektedir. Aynı zamanda kurum verdiği eğitimler haricinde, sempozyum, yayın ve faaliyetlerini sürdürmektedir.

İsmek iş başvurusu

İsmek İş İlanları

İSMEK oldukça köklü ve yaygın iş ağına sahip bir kurum olarak, dönem dönem iş ilanları yayınlamaktadır. Bu ilanlara kurumun bizzat kendi web sayfasından ulaşabileceğiniz gibi, farklı iş ilanı sayfalarından da ulaşabilirsiniz. İSMEK birçok farklı alanda eğitim veren bir kurs niteliği taşıdığı için, farklı dönemlerde birçok branşta eğitimci alımı gerçekleştiriyor.

Sitelerden yayınlanan iş ilanlarında belli başlı kriterler bulunmakta. Yayınlanan bu iş ilanlarında, gerekli koşulları sağlayan kişiler kabul edilmektedir.

Nasıl Başvurulur?

İSMEK iş başvurusu sürecinde, adaylara birtakım testler yapmaktadır. Kurum son derece profesyonel olarak iş alımı süreci gerçekleştirmektedir. Belli zamanlarda ihtiyaç duyulan eğitmen eksikliğini tamamlamak için farklı ilanlar web sitesi üzerinden duyurulmaktadır. PekiİSMEK’e iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar bu süreci nasıl gerçekleştirebilir? İşte adım adım İSMEK iş başvuru süreci;

 1. Öncelikle sitenin web sayfasına giderek üye olmalı ve özgeçmiş oluşturmalısınız.
 2. Başvuru yapılmak istenen alanla ilgili duyuruları inceleyerek ilgili alanlarda oluşturulan gerekli pozisyonları gözden geçirmelisiniz.
 3. Bu incelemeler doğrultusunda gerekli pozisyona oluşturduğunuz özgeçmişle başvuruda bulunmalısınız.

İşe alım sürecinde ihtiyaç duyulan branşlardaki kişilere 20 soruluk yazılı branş sınavı uygulanmakta. Aynı zamanda 25 sorudan oluşan bir genel kültür testi de yapılmaktadır. Bu sınavların sonrasındaysa uygulamalı sınav ve mülakat yapılarak başarılı adaylar işe kabul edilmektedir.

Başvuru için tıklayın.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Usta Öğretici: En az ilkokul mezunu olan adaylar usta öğreticilik branşlarında görev alabilmektedir.
 • Uzman Öğreticiler: Branşların gerektirdiği akademik bilgi ve donanıma sahip ve alanında en az lisans mezunu adaylar (bilişim teknolojileri, grafik tasarımı, fotoğraf çekimi) vs. gibi başvuru sağlayabilir.

Temel Bilgiler

Full time çalışacak kişiler haftalık 40, part time çalışacak olanlar ise minimum 4 saat görev yapmaktadırlar.

20 yorum

 1. Iyi günler ismim aylin 27 yaşında işletmeciyim kendime ait 8 yıldır işletmekte oldugum bayan kuaförüm var yannız kendimi geliştirmek adına usta ögreticilik belgemi aldım ve artık bildiklerimi ve öğrendiklerimi kendi bünyem de öğrencilere aktarmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 2. iyi günler ben Afyonkarahisar da yaşıyorum ismek çok güzel bir şey ama başka şehirlerden başvuru yapılamıyor bu çok kötü bir durum başka şehirlerden de gelme imkanı olanlar başvuru yapabilse diye düşünüyorum yada bulunduğumuz şehirlerde ismek gibi öğretmenlik yapabileceğimiz kurumlar varmıdır buna bir çözüm getirilmesini rica ediyorum saygılarımla..

 3. iyi günler ben daha önce başvuru yapmıştım eski adresimden ama eski mail adresimi ve şifremi kullanmıyorum bana tekrar başvuru yapmam için yardımcı olurmusunuz yeni adres ve şifre istiyorum başvuru kısmına girdigimde daha önceden başvuru yaptınız deyip kabul etmiyo

 4. iyi günler ,ben 2013 -2014 öğretim yılı için başvuru yaptım ilgili alan açılırsa döneriz dendi şimdi pasife geçmiş başvurum güncelleyemiyorum ayrıca branj değişikliği yapmak istiyorum silemiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 5. BAKÜ DEVLET ÜNİVERSİTESİNDE ARAP VE RUS DİLLERİ FİLOLOJİSİ ÜZERİNE EGİTİM ALDIM.Aynı üniversitede ögretim görevlisi olarak çalıştım.Kurumunuzda rusça ögretmeni olarak çalışmak isterdim.Kayıt yaptırmakla ugraştım olmuyor nedense …Kayıt yaptırılması ve kurallarla ilgili bilgi verilmesini rica ediyorum.
  Teşekkürler.

 6. Değerli İsmek yöneticileri 11 yıldır tezhip çalışıyorum Klasik sanatlar vakfında 4 yılımı tamamladım Newport mezunu, Sosyoloji lisans bölümü 4. sınıf öğrenciyim Ben daha çok Sizin bünyenizde hapishanelerde usta öğretici olarak çalışmak istiyorum
  TEŞEKKÜRLER

 7. degerli ismek yöneticisi ahşap oyma ve torna ustasıyım ismek bünyesinde çalışmak istiyorum bu hususta teveccühlerinizi ve ilginizi ilgi ve alakanızı bekliyorum teşekkürlr cp 05372747922 10. 09. 2014.

 8. Özel bir eğitim kurumunda idari kadroda öğrenci işleri olarak çalışmaktayım İSMEK kurslarından mezunum. Eğitim aldığım kurumda görev yapmak istiyorum bunun için nereye başvurabilirim sadece Usta Öğretici ilanlarına rastladım
  İlginize Teşekkürler.

 9. merhaba ben kuaförlük ve cilt bakımı bölümü üniversite mezunuyum.daha önce kendı branşım olan kuaförlük ve cılt bakımı olarak lisselerde ögretmenlik yaptım.aynı şekilde özel kurslardada yapmaya devam etim.bu konuda deneyımlıyım,bünyenizde çalişmak istıyorum….

 10. Ben merve 21 yasindayim.2012 kagithane imam hatip lisesi mezun uyum.eskisehir anadolu üniversitesi ilahiyat fakültesi 2. Sinif ogrencisiyim.ilk seviye ARAPCA dersi vermeyi çok istiyorum.sizin gibi büyük bünyede calismayi arz ediyorum…

 11. sayın İsmek Yönetimi,
  Adım Figen Yazgan, Almanyada Volkshochschule’den 1987 yılında mezun oldum,
  25 yıl Almanya Duisburg Şehrinde Yaşadım ve 21 sene İstanbul’da ikamet etmekteyim. Burada Uluslararası Danışmanlık yaptım ve sonra Aqua Communikation adında kendi şirketimi işlettim.

  İsmek bünyesinde çalışmak isterim.

  Saygılarımla
  Figen Yazgan

 12. iyi günler ben hatice demir ismek de cam ve cam işçiligi alanında usta ögretici olarak çalışmak istiyorum bu alanda usta ögretici belgemi aldım ve lisesini okudum şimdi iki yıılık geçiş hakımı yapıcam fakat üç sene hayal camda el içciligi yaptım usta olarak form doldurdum bir sene önce fakat daha başka napabilir bilgim yok beni bilgilendirmenizi rica ederim.
  tel:05350235811
  tel:05078968158

 13. Merhaba ben büyükçekmecede oturuyorum lise mezunuyum geçen sene büyükçekmece ismekte hem bilgisayar kursuna hem web tasarıma gittim 2 tane sertifikam var 1 senedir iş arıyorum ama daha bulamadım sizin bünyenizde çalışmak istiyorum ne iş olursa yaparım yardımcı olursanız sevinirim memettumer@gmail.com bana buradan ulaşa bilirsiniz.

 14. Merhaba 24 yaşındaayım istanbul da ikamet ediyorum açıktan lise okuyorum kuaförlük üzerine kalfalık ve ustalık belgelerim var kuaförde çalıştım tecrübem var ve şuan ismek kurslarına gidiyorum iş başvurusu yapmak istiyorum nasıl nerden yapacağım yardımcı olur musunuz teşekkürler .

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*