İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İsmek Personel Alımı ve İş İlanları 2019

İsmek Personel Alımı

İsmek firmasında çalışmak isteyen adayların yazımızın devamında bulacağı ismek personel alımı haberlerinden bilgi alabilirler.

Kurulduğu günden beri 2 milyondan fazla kişiyi mezun ederek meslek sahibi yapan kurum özellikle son yıllarda arttığı kapasitesi ile İstanbul Merkezli olmak üzere toplamda 235 tane kurs merkezi bulunmakta ve farklı alanları kapsayan 400’den fazla kurs bölümleri bulunmaktadır. Kurum sürekli büyüyen yapısından dolayı sürekli olarak personel alımı yapmaktadır.

İsmek’te Çalışmak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmetlerine devam eden firma meslek eğitim kurslarında Türkiye’nin en büyük kurumları arasında bulunmaktadır.

Meslek sahibi ya da sanat alanlarına yeterlilik belgesi almak isteyen binlerce öğrenciye hizmet verebilmek için sürekli olarak kadrosunu genişleten firma belli dönemlerde işçi alımı yapmaktadır.

İsmek Çalışma Pozisyonları

 • Makine teknisyenleri (Kaynak ve demir eğitimleri için)
 • Bilgisayar öğretmenleri (Bilgisayar programları ve genel bilgisayar kullanımının öğretilmesi)
 • Lisanslı el işleri öğretmen yardımcısı (İSMEK’den mezun olmuş kişiler başvuru yapabilir)
 • Temizlik elemanı

İsmek İş İlanları

Aşağıda güncel ismek iş ilanlarını inceleyebilirsiniz. İsmek iş başvurusu yapmak için ismek insan kaynakları sayfasını da kullanabildiğinizi hatırlatmadan geçmeyelim.

Bu sayfaya kariyer.ismek.org adresinden ulaşabilirsiniz. Kariyer ismek’te çalışanlar için oldukça kolay.

İsmek Usta Öğretici Başvurusu

İSMEK, 21 farklı branşta, eğitim kadrosuna yeni usta öğreticiler ekleyecek. İSMEK’te usta öğretici olarak çalışmak isteyen adaylar, http://kariyer.ismek.org/Login.aspx adresini ziyaret ederek başvuru koşullarını öğrenip online iş başvurusunda bulunabilecek.

Ayrıca ismek öğretmen alımı haberlerine de aynı web adresinden ulaşabilirsiniz.

İsmek İş Başvurusu

Aşağıda ismek iş başvurusu, ismek personel alımı yapabilmek için gerekli bazı şartlar var.

 • Öğretmenlik alanları için Meslek Yüksek Okul ya da Üniversitelerden mezun
 • 18 yaşından büyük olmuş
 • Öğretmen yardımcılarının tercihen İSMEK kurslarından mezun olması

İş başvurusu yapacak adayların kariyer.ismek.org açık iş ilanları üzerinden kriterleri sağlaması ile başvurması istenilmektedir. Kurum adayları eğitim seviyesi, yetenek durumu ve yeterlilik sınavlarına göre personel alımı yapmaktadır

Genel olarak yeterlilik sınavları kapsamında YDS, ÜDS ve KPDS üzerinden en 70 ve üzeri puan alınması gerekmektedir. Kurum sertifikaları bulunan meslek sahipleri için sürekli iş kapısı oluşturmaktadır.

Başvuru için tıklayınız.

Başvuruda bulunabilmek için tarih aralığı var mıdır?

Öğretmen pozisyonunda herhangi bir başvuru tarih aralığı olmayıp her zaman başvuruya açıktır. Diğer pozisyonlar ise ihtiyaç halinde başvuruya açılacağından “Duyurular” kısmından takip edebilirsiniz.

Hangi aralıklarla sınav yapılıyor?

İşe alım sınavları ihtiyaca göre planlanarak; eğitim dönemi içerisinde farklı tarihlerde yapılabilir. Sınav ile ilgili olarak İnsan Kaynakları Departmanı e-mail / telefon / sms yoluyla adayları bilgilendirmektedir.

20 Yorum

 1. Aylin yavuz Öztürk 19 Şubat 2014

  Iyi günler ismim aylin 27 yaşında işletmeciyim kendime ait 8 yıldır işletmekte oldugum bayan kuaförüm var yannız kendimi geliştirmek adına usta ögreticilik belgemi aldım ve artık bildiklerimi ve öğrendiklerimi kendi bünyem de öğrencilere aktarmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 2. burcu 27 Mart 2014

  iyi günler ben Afyonkarahisar da yaşıyorum ismek çok güzel bir şey ama başka şehirlerden başvuru yapılamıyor bu çok kötü bir durum başka şehirlerden de gelme imkanı olanlar başvuru yapabilse diye düşünüyorum yada bulunduğumuz şehirlerde ismek gibi öğretmenlik yapabileceğimiz kurumlar varmıdır buna bir çözüm getirilmesini rica ediyorum saygılarımla..

 3. melike özönder 27 Mart 2014

  iyi günler ben daha önce başvuru yapmıştım eski adresimden ama eski mail adresimi ve şifremi kullanmıyorum bana tekrar başvuru yapmam için yardımcı olurmusunuz yeni adres ve şifre istiyorum başvuru kısmına girdigimde daha önceden başvuru yaptınız deyip kabul etmiyo

 4. seyit ahmet şahin 22 Mayıs 2014

  istanbul tuzla orhanlıda da ikahmet etmekteyim lise mezunuyum askerligimi tamamladım ismekte personel olarak görev yapa bilirmiyim

 5. huri güzel 5 Haziran 2014

  iyi günler ,ben 2013 -2014 öğretim yılı için başvuru yaptım ilgili alan açılırsa döneriz dendi şimdi pasife geçmiş başvurum güncelleyemiyorum ayrıca branj değişikliği yapmak istiyorum silemiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 6. Hülya Agasoy 6 Haziran 2014

  BAKÜ DEVLET ÜNİVERSİTESİNDE ARAP VE RUS DİLLERİ FİLOLOJİSİ ÜZERİNE EGİTİM ALDIM.Aynı üniversitede ögretim görevlisi olarak çalıştım.Kurumunuzda rusça ögretmeni olarak çalışmak isterdim.Kayıt yaptırmakla ugraştım olmuyor nedense …Kayıt yaptırılması ve kurallarla ilgili bilgi verilmesini rica ediyorum.
  Teşekkürler.

 7. orhan Tas 30 Haziran 2014

  Merhaba ben Orhan 29 yasında lise mezunu askerliğini yapmış B E ehliyetım var bunyenız altıda seve seve çalışmak istiyorum 05448969812 saygılarımla

 8. Yasemin Taş 30 Haziran 2014

  Değerli İsmek yöneticileri 11 yıldır tezhip çalışıyorum Klasik sanatlar vakfında 4 yılımı tamamladım Newport mezunu, Sosyoloji lisans bölümü 4. sınıf öğrenciyim Ben daha çok Sizin bünyenizde hapishanelerde usta öğretici olarak çalışmak istiyorum
  TEŞEKKÜRLER

 9. hüseyin yigit 10 Eylül 2014

  degerli ismek yöneticisi ahşap oyma ve torna ustasıyım ismek bünyesinde çalışmak istiyorum bu hususta teveccühlerinizi ve ilginizi ilgi ve alakanızı bekliyorum teşekkürlr cp 05372747922 10. 09. 2014.

 10. Ayşe kanbir 11 Eylül 2014

  Anadolu Üniversitesi iktisat fakültesi maliye bölümü mezunuyum 12 yıllık iş tecrübem var ismek bünyesinde çalışmak istiyorum.

 11. ŞÜKRİYE AY 13 Eylül 2014

  BEN 40 YAŞINDAYIM 2 YIL BEBEK BAKTIM BİLGİSAYAR KURSUNA GİTTİM ÇALIŞMAK İSTİYORUM

 12. Yeşim Gelgit 18 Eylül 2014

  Özel bir eğitim kurumunda idari kadroda öğrenci işleri olarak çalışmaktayım İSMEK kurslarından mezunum. Eğitim aldığım kurumda görev yapmak istiyorum bunun için nereye başvurabilirim sadece Usta Öğretici ilanlarına rastladım
  İlginize Teşekkürler.

 13. songül açıl 18 Eylül 2014

  merhaba ben kuaförlük ve cilt bakımı bölümü üniversite mezunuyum.daha önce kendı branşım olan kuaförlük ve cılt bakımı olarak lisselerde ögretmenlik yaptım.aynı şekilde özel kurslardada yapmaya devam etim.bu konuda deneyımlıyım,bünyenizde çalişmak istıyorum….

 14. merve engin 24 Eylül 2014

  Ben merve 21 yasindayim.2012 kagithane imam hatip lisesi mezun uyum.eskisehir anadolu üniversitesi ilahiyat fakültesi 2. Sinif ogrencisiyim.ilk seviye ARAPCA dersi vermeyi çok istiyorum.sizin gibi büyük bünyede calismayi arz ediyorum…

 15. figen yazgan 25 Eylül 2014

  sayın İsmek Yönetimi,
  Adım Figen Yazgan, Almanyada Volkshochschule’den 1987 yılında mezun oldum,
  25 yıl Almanya Duisburg Şehrinde Yaşadım ve 21 sene İstanbul’da ikamet etmekteyim. Burada Uluslararası Danışmanlık yaptım ve sonra Aqua Communikation adında kendi şirketimi işlettim.

  İsmek bünyesinde çalışmak isterim.

  Saygılarımla
  Figen Yazgan

 16. hatice 15 Aralık 2014

  iyi günler ben hatice demir ismek de cam ve cam işçiligi alanında usta ögretici olarak çalışmak istiyorum bu alanda usta ögretici belgemi aldım ve lisesini okudum şimdi iki yıılık geçiş hakımı yapıcam fakat üç sene hayal camda el içciligi yaptım usta olarak form doldurdum bir sene önce fakat daha başka napabilir bilgim yok beni bilgilendirmenizi rica ederim.
  tel:05350235811
  tel:05078968158

 17. AYSEL 25 Şubat 2015

  merhabalar dpü maliye lisans mezunuyum ayrıca aof uluslararası ilişkiler 3. sınıf öğrencisiyim sizin bünyenizde çalışmayı çok isterim

 18. canan 2 Nisan 2015

  merhaba ben bahçeşehir boğazköyde ikamet ediyorum bünyenizde temizlik elamanı olarak çalışmak istiyorum çok ihtiyacım var teşekkürler

 19. Mehmet Tümer 28 Nisan 2015

  Merhaba ben büyükçekmecede oturuyorum lise mezunuyum geçen sene büyükçekmece ismekte hem bilgisayar kursuna hem web tasarıma gittim 2 tane sertifikam var 1 senedir iş arıyorum ama daha bulamadım sizin bünyenizde çalışmak istiyorum ne iş olursa yaparım yardımcı olursanız sevinirim [email protected] bana buradan ulaşa bilirsiniz.

 20. Kevser topal uçar 15 Mart 2018

  Merhaba 24 yaşındaayım istanbul da ikamet ediyorum açıktan lise okuyorum kuaförlük üzerine kalfalık ve ustalık belgelerim var kuaförde çalıştım tecrübem var ve şuan ismek kurslarına gidiyorum iş başvurusu yapmak istiyorum nasıl nerden yapacağım yardımcı olur musunuz teşekkürler .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir