İş Bankası Staj Başvurusu 2023 (Lise ve Üniversite)

Günümüzde öğrencilere sunulan staj imkânları, kendilerini hem iş hayatına daha iyi yetiştirmeleri, hem de bir tecrübe kazanmaları için bir fırsat sunmaktadır. Ayrıca birçok kurum, stajyerleri ilerleyen tarihlerde çalışanı olarak görmektedir.

Bu bakımdan her yıl birçok öğrenci, hangi kurumlarda bu pozisyonda çalışabileceğini düşünmektedir. İş Bankası bunların başında gelmekte olup, yılın farklı dönemlerinde üniversite stajı için ilan vermektedir.

İş Bankası Staj Başvurusu

Masterclass Staj Programı adı kapsamında olan bu başvurular, öğrenciler tarafından yakından takip edilmeli, açıldığında hemen başvuru yapılmalıdır. Başvurular online olarak yapılmaktadır.

İş Bankası Stajyer Alımı Yapacak

İş Bankası, yılın farklı dönemlerinde stajyer almaktadır. Bu nedenle lise stajı yapmak isteyen öğrenciler de bankaya yönelik ilgi göstermektedir. Ancak anlaşıldığı gibi Masterclass Staj Programı sadece üniversite öğrencisi almaktadır.

Zira başvuru itibariyle lisans 3 veya 4. sınıfta okuma şartı vardır. Ayrıca,

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 2. Stajın sona ermesinden önce mezun olmamak,
 3. İngilizce bilmek,
 4. SGK’nın okul tarafından karşılanması,

Gibi şartlar da vardır. Eğer bunları sağlıyorsanız, başvurunuzu kısa sürede gerçekleştirmeniz mümkündür.

İş Bankası Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası stajyer alımı online platformlar üzerinden yapılmaktadır. İlanlar,

 1. https://toptalent.co/turkiye-is-bankasi,
 2. https://ik.isbank.com.tr/,
 3. Bankanın LinkedIn hesabı,

Üzerinden verilmekte olup, başvurular da buradan alınır. Adayların öncelikle bu platformları takip etmesi, bir alım yapıldığında gerekli başvuru işlemlerini hemen yapması önerilir. Alım süreci üç aşamalı olup, ilki online genel yetenek sınavıdır.

Bunu geçen adaylar, ikinci aşamada online İngilizce sınavına alınır. Bu da verildikten sonra online mülakat başlar. Hepsinin tamamlanması sonucunda, staja alım yapılır. İlk iki aşama esnasında sınav test olduğu ve belirli bir süre verildiği için, deneme çözerek hazırlanmak önerilir. Böylecezaman daha dikkatli şekilde kullanılabilir.

İş Bankası Lise ve Üniversite Stajları

Eğer İş Bankası stajyer başvurusu yapacaksanız, bu üç sürece girmeniz gerekir. Bunların tarihleri, banka tarafından belirlenmekte olup her alım döneminde değişebilir. Tarih ve saat, adaylara bilgi olarak geçilir.

Adayların başarılı bir staj başvurusu yapabilmesi için, tüm aşamaları tamamlaması gerekir. Mülakatın da tamamlanması ardından, adaylar değerlendirmeye alınır. Bunun sonucunda olumlu bulunan kişilere davet yollanır ve staja alım için gerekli prosedürler tamamlanır.

4 Comments

 1. Edirne Trakya Üniversitesi 4. sınıf Bankacılık bölümü öğrencisiyim Lüleburgaz yaşıyorum Herhangi bir şubenizde staj görüp kendimi geliştirmek istiyorum yardımcı olursanız çok mutlu olurum
  Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 2. Marmara Üniversitesi iktisat fakültesi iktisat bölüü 3.sınıf öğrencisiyim İstanbul’da yaşıyorum herhangi bir şubenizde staj görüp kendimi geliştirmek istiyorum.

 3. Çankırı Karatekin Üniversitesi Ballıca M.Y.O Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 1. sınıf öğrencisiyim üniversite gereğince yapılması zorunlu olan staj programımı firmanızda deneyim kazanarak yapmak istediğimi bildiririm.

  Gereğinin yapılması arz ederim.

 4. merabalar ben Erzincan Üniversitesi kemah myo da bankacılık ve sigortacılık 2. öğrencisiyim. Haziran ayında yapılacak zorunlu stajımı adanada yapmak istiyorum.Gereğinin yapılmasını arz edrim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*