Citibank Staj Başvurusu 2022 (Lise ve Üniversite)

Citibank ülkemizde en çok tercih edilen bankalardan bir tanesidir. Banka gereksinimleri kapsamında staj duyuruları vermekte olup, online platformlar üzerinden başvuru gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için adayların sadece duyuruları kontrol etmesi, zamanında başvurması gerekir.

Günümüzde öğrenciler farklı sebeplerden dolayı staj başvurusu yapmaktır. Bunun nedenleri gelecekte ilgili kurumda bir iş imkânı sunması, iş tecrübesi olarak sayılması, referans bulunabilmesi ve iş hayatının daha yakından tanınabilmesidir.

Citibank Staj Başvurusu

Şayet bankacılığa yönelmeyi düşünüyorsanız, global çapta hizmet veren Citibank’ta stajyer olmak oldukça güzel bir kariyer başlangıcı sunabilir. Ancak bu durumun sadece başarılı ve olumlu bir süreçten sonra gerçekleşeceği de bilinmelidir.

Citibank Stajyer Alımı Yapacak

Citibank tarafından yapılan stajyer alımı yılın farklı dönemlerinde yapılmaktadır. Bu dönemler haricinde başvuru yapılmadığı için, adayların dikkatli bir şekilde ilanları kontrol etmesi, gördüklerine de başvurması gerekmektedir.

Ancak tarihler kadar, bankanın aradığı nitelikler de önemlidir. Zira bunlar taşınmıyorsa reddedilebilirsiniz. Lise stajı olup olmadığına dair bilgiler de buradan hareketle öğrenebileceği için, detaylı şekilde kontrol etmeniz önerilir.

Citibank Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Citibank stajyer başvurusu online sistemler üzerinden kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bunun için sadece şu işlemleri takip etmeniz gerekir;

 1. https://www.citibank.com.tr/kariyer adresine giriş yapın.
 2. Ekranda gördüğünüz profesyonel kariyer üzerine tıklayın.
 3. Açılan sayfada search jobs butonuna tıklayın.
 4. Sol taraftaki menüden, country kısmını Turkey olarak seçin.
 5. Çıkan pozisyonlardan stajla ilgili olana tıklayarak, apply now butonunu kullanın.
 6. Sisteme giriş yapın. Daha önce şifre oluşturmamışsanız create account butonunu kullanın.
 7. Ardından staj başvurunuzu tamamlayın.

Buradan anlaşılabileceği üzere başvuru için İngilizce de bilmeniz gerekir. Eğer bu maddeleri tamamlarsanız, başvurunuz kolay bir şekilde tamamlanır. Ancak bu online olup, bankanın adaylara sınav yapabileceği de unutulmamalıdır. Bu gerek lise, gerekse üniversite stajı için geçerlidir.

Citibank Lise ve Üniversite Stajları

Eğer Citibank’ı stajda tercih etmek istiyorsanız, online başvuru ardından sınav yapılırsa dikkatli olmanız önerilir. Zira burada başarısız olursanız, mülakat için çağrı da alamazsınız. Sınavın tarihleri ve saati, online başvuru ardından adaylara iletilecektir.

Bunu inceleyerek aklınızdaki her soruyu cevaplamanız mümkündür. Sınavı geçen adaylara görüşme için ayrıntılar iletilecek olup, bu stajbaşvurusunda son aşamadır. Bunun da tamamlanmasıyla birlikte, adaylar stajyer olarak onaylanabilir.

8 Comments

 1. Sayın Yetkili,

  Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 4. sınıf  öğrencisiyim.Bölümümde zorunlu staj yok ama isteğe bağlı olarak staj yapmak istiyorum.İzmitteki şubenizde boşluk varsa staj yapmak istiyorum.Hem kendimi bu sektörde geliştirmek hem de okul bitiminde deneyimledigim bilgilerle kariyerime daha kolay karar verebilmek için.

  Herhangi bir staj deneyimim yok.Sektöre giriş için oldukça önem verdiğim yaz stajımı bankanızda yapmak istiyorum.Bu sayede sektöre hazırlanma hususunda bir başlangıç yapacağıma inanıyorum.Sizden olumlu/olumsuz dönüş bekliyorum.

  Saygılarımla

 2. KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MALİYE BÖLÜMÜ 3.SINIF ÖĞRENCİSİYİM KAYSERİ MERKEZDE STAJ YAPMAK İSTİYORUM GEREĞİNİN YAPILMASINI ARZ EDERİM.

 3. Merhaba,
  Ben Isparta Gönen Meslek Yüksek Okulunda Bankacılık Sigortacılık bölümünde okuyorum. Şuan 2. sınıf öğrencisiyim. Yaz döneminde Isparta merkez şubelerinizde stajımı yapıp kendimi geliştirmek istiyorum. Daha sonra sınavlarınıza girip bünyenizde çalışmak istiyorum. Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim. Teşekkürler..

 4. İstanbul ( YTÜ ) Yıldız Teknik Üniversitesi iş güvenliği ve sağlığı okumaktayım Yaz döneminde deneyim kazanmak,kurumunuz bünyesinde hizmet vermek için Manisa merkez şubenizde staj yapmak istiyorum.Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

 5. Merhaba
  Ben Manisa Celal Bayar Üniversitesi 3. sınıf Bankacılık ve Finans öğrencisiyim. Bankanızın Manisa şubelerinden herhangi birinde zorunlu stajımı tamamlamak istiyorum.
  Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 6. Merhaba. Ben Gazi Üniversitesi’de iktisat okuyorum. İkinci sınıf öğrencisiyim. Kayseri’de staj yapmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler

 7. merhaba ben bolu abant izzet baysal üniversitesinde bankacılık ve finans okuyorum denizlide staj yapmak istiyorum. bilgilerinize.

 8. MALATYA ÜNİVERSITESI BANKACILIK VE SİGORTACILIK SON SINIF ÖGRENCISIYIM USAK SUBENIZDE STAJ YAPMK İSTIYORUM KENDIMI GELİŞTIRMEK DAHA IYI SEVIYEYE GELMEK ISTIYORUM SİMDİDEN TESEKKUR EDERIM İYI CALISMALAR

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*