Garanti BBVA Staj Başvurusu 2023 (Lise ve Üniversite)

Kariyerine bir yön vermek isteyen öğrenciler için staj yapmak oldukça önemlidir. Zira böylece adaylar ilerlemeyi düşündükleri sektör hakkında ayrıntılı bilgi edinebilmektedir. Ayrıca iş hayatını daha yakından tanıyıp, işlerin nasıl gerçekleştiği hakkında ayrıntıları öğrenebilmektedir.

Böylece işe başlandığında daha profesyonel, deneyimli olunmaktadır. Ayrıca üniversite ardından ile başlarken hem bir referans kaynağı, hem de tecrübe elde edilebilmektedir. Eğer kariyerinizi bankacılık yönünde ilerletmeyi düşünüyorsanız, Garanti Bankası tercih edebileceğiniz bankalardan bir tanesidir.

garanti bankası staj başvurusu

Banka stajyer duyuruları vermekte olup, lise stajı yönünde olup olmadığı nitelikler içerisinde verilmektedir. Bu nedenle lise okuyorsanız ve Garanti’de stajı düşünüyorsanız, başvuru öncesinde aranan vasıfları değerlendirmeniz tavsiye edilir.

Garanti Bankası Stajyer Alımı Yapacak

Garanti Bankası genel müdürlük ve şubelerde üniversite stajı Haziran – Ekim aylarını kapsayan dönemde 5 hafta 3 gün; Ekim – Haziran arasını kapsayan dönemde 8 hafta iki gün staj imkânına sahiptir. Dolayısıyla ilanları takip ederek, gerekli başvuru işlemlerini yapmanız gerekir.

Bunun için gerekli şartlar da bilinmelidir. Bunlar ilan verildiği zaman banka tarafından ilan edilecek olup, hepsi dikkatli bir şekilde okunmalıdır. Zira zamanında stajyer başvurusu yapsanız bile, istenen vasıfları taşımıyorsanız kabul edilmeniz çok zordur.

Garanti Bankası Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer Garanti Bankasında kariyerinize yön vermek istiyorsanız, staja kabul edildikten sonra olumlu değerlendirme almak ilerleyen dönemlerde iş teklifi almanızı sağlayabilir. Bunun için sadece staj başvurusu yapmanız ve kabul edilmeniz gereklidir.

Bunun için gerekli işlemler, online sistemler üzerinden yapılabilmektedir. Şayet aşağıdaki işlemleri takip ederseniz, kısa sürede başvuru yapabilirsiniz;

  1. https://kariyer.garantibbva.com.tr/default.aspx platformuna giriş yapın.
  2. Üye girişi yapın. Eğer üye değilseniz, sağ tarafta bulunan üye ol butonunu kullanarak hesap açın.
  3. İlanları kontrol ederek, stajyer ilanı varsa tüm detaylarını okuyun.
  4. Gerekli başvuru işlemlerini tamamlayın.

Böylece tüm işlemler de başarılı bir şekilde tamamlanacaktır.

Garanti Bankası Lise ve Üniversite Stajları

Bilindiği üzere bankalar, bazı pozisyonlara alım yaparken sınav da gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda bankalar da stajyer alımı için online başvuru yapıldıktan sonra, başarılı olan adayları sınava alabilir.

Eğer Garanti Bankası stajyer programına katılmak istiyorsanız bunu geçmeniz gerekir. Sınavın tamamlanması ardından, başarılı bulunan adaylar mülakat için çağrılır. Bunun da bitmesiyle, tüm aşamaları geçenler programa kabul edilir.

1 Comment

  1. merhaba ben isparta meslek yüksek okulunda bankacılık ve sigortacılık bolumunde okuyorum. yaz döneminde çekmeköy taşdelen Ümraniye çekmeköy şubelerinde staj yapıp kendimi geliştirmek istiyorum stajımı bitirdikten sonra bunyenizde ki sınavlara girip sizlerle birlikte çalışmak istiyorum sizinle kendimi geliştirip daha güzel yerlere geleceğime inanıyorum gereğinin yapılmasını arz ederim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*