İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Decathlon Personel Alımı ve İş İlanları 2018

Decathlon Personel Alımı

Ülkemizin en iyi spor ekipmanları alışveriş mağazası olarak bilinen Decathlon, Fransa merkezli bir şirkettir. Türkiye’nin farklı illerinde mağazalarıyla kaliteli faaliyetlerini sürdürmektedir. Alanında en popüler mağaza olan Decathlon eleman alımı yaparak, mağaza bünyesinde çalışacak adayların başvurularını kabul etmektedir.

Adayların Decathlon başvuru aşamasında sağlaması gereken bazı temel özellikler vardır. Kişilerin genel olarak iletişim becerileri güçlü, ekip çalışmasına yatkın olması ve ikna kabiliyetinin yüksek olması gibi özelliklere sahip olması beklenmektedir.

Öte yandan adayların başvuruda bulunacakları pozisyona göre, yeterli bilgiye de sahip olmaları gerekmektedir. Bir spor ekipmanları mağazası söz konusu olduğundan, adayların ilgili spor dalları ve bu dallar ile amatör yada profesyonel düzeyde gerekli ekipmanların kullanımına yönelik genel bir bilgi sahibi olmaları önemlidir.

Decathlon Personel Alımı

Decathlon Çalışma Şartları

Çalışma şartları genel olarak mağaza içerisinde mesai saatleri dâhilinde olmaktadır. Buna göre başlıca çalışma şartları aşağıdaki gibi sıralandırılabilir;

  • Personeller haftalık ve yıllık izin yapma hakkına sahiptir.
  • Yasal olarak belirlenmiş mesai saatleri uygulaması geçerlidir.
  • Personelin genel olarak mağazanın kurumsal kimliğini yansıtması ve bu doğrultuda müşteri beklentilerini (özellikle de iade ve bilgi edinme gibi durumlarda) karşılaması gerekir.

Söz konusu kriterler elbette ki Decathlon personel alımı yapılacak olan pozisyona göre değişkenlik gösterebilmektedir. Özellikle de üst düzey, yönetici alımlarında daha farklı çalışma şartları söz konusudur. Decathlon maaşları yine pozisyona göre değişmekle birlikte; 1,500 TL seviyesinde başlangıç olup, 2,000 TL ve üzerine kadar çıkabilmektedir.

Decathlon İş İlanları

İlgili iş kanunlarına göre aynı ilde 50’den fazla çalışanı bulunan mağazalar, engelli alımını da yapmak durumundadır. Dolayısıyla Decathlon engelli alımı ilgili şartlar karşılandığında gerçekleştirebilmektedir. Engelli personel ilanlarıyla ilgili adayların başvuruda bulunduğu diğer firmalar ise şu şekildedir: Groupe Go Sport, Deichmann, Kiabi ve LW Waikiki.

Adayların güncel olarak iş ilanlarını takip etmeleri gerekmektedir. Decathlon işçi alımı sık sık gerçekleştirilmektedir. Bu alımlara yönelik ilanları ayrıntılı bir şekilde “Decathlon Kariyer” sayfası üzerinde bulabilirsiniz.

Decathlon İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Decathlon iş başvurusu yapmak için resmi web sitesini kullanabilirsiniz. Sitedeki “Kariyer” sayfasında, hem iş ilanları hem de stajyer ilanları bulunmaktadır. Bu ilanlar dünya genelindeki mağazalar için sıralandırıldığından, adayların ülke ve şehir seçeneklerinden, başvuruda bulunacakları bölgeyi tercih etmeleri ve böylelikle çıkacak sonuçlar için Decathlon başvuru formu doldurarak, online başvuru gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Böylelikle başvuru doğrudan İnsan Kaynakları birimine ulaştırılacak ve adaya gerektiğinde ilgili başvurusuna yönelik geri dönüş yapılacaktır. Pozisyona göre ilgili koşulları en iyi bir şekilde karşılayan adaylara geri dönüş yapılma ihtimali daha yüksek olmaktadır.

Decathlon İnsan Kaynakları

Decathlon’da müşteri ve çalışanların ortak bir tutkusu vardır, o da spordur. Bize katılmak isterseniz, dinamik ve coşkulu bir sporcu ekibinin üyesi haline gelir ve bu ekiple ortak bir amaç paylaşırsınız: “Sporun zevk ve yararlarını olabildiğince çok insanın erişebileceği hale getirmek.”

Mesleğiniz ne olursa olsun, şirketin gelişimine, yeni ürün, hizmet ve projelerin oluşumuna aktif olarak katılırsınız. Ürün gelişimi zincirinin tamamına olan hakimiyetimiz sayesinde geniş bir meslek yelpazesinde kendinizi geliştirebilirsiniz: araştırma ve geliştirme, konsept geliştirme, tasarım, bilgi-işlem, üretim, lojistik ve satış.

Bizde her yeni çalışan için eğitimin geniş yer tuttuğu bir entegrasyon planı hazırlanır. Becerilerinizin gelişimi, meslek hayatınız boyunca devam edecek ve arzularınıza göre uyarlanacaktır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir