Birleşik Arap Emirlikleri İş İlanları ve İş İmkanları 2022

Ülkemizde yurtdışında çalışmak isteyenlerin ilk tercihlerinden bir tanesi Birleşik Arap Emirlikleri olmaktadır. Bunun en büyük sebebi, burada ödenen yüksek maaşlardır. Eğer buraya gidiyorsanız her ne kadar İngilizce şart bir dil olsa da, Arapçayı mutlaka bilmeniz gerekir. Yazımızda Birleşik Arap Emirlikleri iş ilanlarını ve nasıl iş bulacağınız bilgisini bulabilirsiniz.

Dolayısıyla kurslardan yararlanarak B seviyesine gelirseniz hem daha kolay iş bulabilir, hem de iletişimi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca iş bulma oldukça kolaydır. Ancak vize ve oturma, çalışma izni gibi durumları yerine getirmiyorsanız, çalışmanız imkânsızdır. Bu nedenle ilk olarak vize, çalışma ve oturma izni gibi durumları, Birleşik Arap Emirlikleri konsolosluğundan öğrenmeniz gerekir.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde Çalışmak İçin Nasıl İş Bulunur?

Ülkemizde birçok kişinin daha önce bu ülkede çalışmış tanıdığı vardır. Eğer kendileriyle iletişime geçerseniz, iş ilanlarını hem takip edebilir hem de kabul edilebilirsiniz. Buna ek olarak, online sistemlerde de iş ilanlarını takip edebilirsiniz. Eğer ikisini aynı anda kullanırsanız, daha büyük bir şans elde edebilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri İş İmkânları

Birleşik Arap Emirliklerinde bulunan iş imkânları oldukça geniştir. Bunlar vasıflı olup olmadığına göre farklılaşır. Genel hatlarıyla bulabileceğiniz ilanlar şöyledir;

 1. İşçi
 2. Sosyal medya müdürü
 3. İK müdürü
 4. Satış yöneticisi
 5. Mağaza satış danışmanı
 6. Güvenlik personeli
 7. Proje müdürü
 8. CRM müdürü
 9. İnşaat mühendisi
 10. Elektrikçi
 11. Şantiye şefi
 12. Marangoz
 13. Garson
 14. Barmen
 15. Aşçı
 16. Emirates İş İlanları

Birleşik Arap Emirlikleri içerisinde bulunan çok sayıda üniversite de vardır. Eğer akademik kariyer yapmak, bilim insanı olmak istiyorsanız bunları değerlendirmeniz de mümkündür. Ancak bunun için yüksek lisans, doktora gibi eğitim süreçleri de bitirilmiş olmalıdır.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde İşçi Maaşları Ne Kadar?

Birleşik Arap Emirliklerinde maaşlar oldukça yüksektir. Ancak her meslek, farklı maaşlara sahiptir. Genel anlamıyla bir kısmı şöyledir;

 1. Şoför: 500 ile 2000 Dolar arası
 2. Müşteri hizmetleri personeli: 1,500 ile 3,000 Dolar arası
 3. Güvenlik personeli: 1,500 Dolar
 4. Mağaza satış danışmanı: 1,200 ile 2,000 Dolar arası
 5. Garson: 900 ile 2,000 Dolar arası
 6. Aşçı: 2,200 Dolar
 7. Barmen: 4,500 Dolar
 8. Kat görevlisi: 800 ile 1,700 Dolar arası
 9. Marangoz: 800 ile 2,000 Dolar arası
 10. Şantiye şefi: 2,250 ile 12,250 Dolar arası
 11. Elektrikçi: 3,000 ile 4,000 Dolar arası
 12. İnşaat mühendisi: 5,000 ile 10,000 Dolar arası
 13. İnşaat işçisi: 750 ile 4,000 Dolar arası

Birleşik Arap Emirliklerine gidecek olanlar her ne kadar öncelikle başkentini düşünüyor da olsa, diğer şehirleri de değerlendirmeniz önerilir. Böylece daha iyi fırsatlar bulabilirsiniz. Ayrıca her şehirde kiralar farklılaştığı için, bu durum da göz önünde bulundurulmalıdır.

Birleşik Arap Emirlikleri İş İlanı Yayınlayan Web Siteler ve Ajanslar

İnternet ortamında iş arayabileceğiniz çok sayıda site vardır. Eğer Birleşik Arap Emirlikleri ile ilgili araştırma yapıyorsanız, değerlendirebileceğiniz bazı seçenekler şöyledir;

 1. https://www.monstergulf.com/
 2. https://www.dubaijobs.net/
 3. https://www.bayt.com/en/bahrain/jobs/
 4. https://www.gulftalent.com/

Bunlara ek olarak Indeed de bakabileceğiniz siteler arasındadır. ABD merkezli olsa da, bilindiği üzere farklı ülkelere yönelik de hizmet verir. Bu nedenle kaynaklarınız arasındadır. Buna ek olarak sosyal medya ağlarını da değerlendirmeniz önerilir.

Bunların hepsi, farklı kategorilerde işlere sahiptir. Hepsini değerlendirirseniz, aradığınız iş bulunabilir. Eğer uluslararası firmalarda çalışmak istiyorsanız, CV dosyanızı ilgili firmanın insan kaynaklarına yollamak da size bir çözüm sunar.

Böylece işinizi kısa sürede bulabilir, ardından gidiş işlemlerinizi yapabilirsiniz.

3 Comments

 1. 25 yıllık pide lahmacun pizza tırnaklı lavaş gobik vs ustasıyım pasaport var aile sorumluluk sahibiyim işimi severek yapıyorum katar dubai kuvvet bahrey iş arıyorum 05444150721

 2. Dubaide çalışmak istiyorum Mesleğim baklavacılık lahmacun şöförde olabilir

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*