Avustralya İş İlanları ve İş İmkanları 2022

Okyanusya’da yer alan bir kıta ülkesi olan Avustralya, her yıl birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Resmi bir dili mevcut olmasa da ülkede ağırlıklı konuşulan dil İngilizcedir. Bunun haricinde çok sayıda yerel dil de vardır.

Ancak İngilizce seviyenizi geliştirir ve IELTS, TOEFL seviyesini yükseltirseniz buradaki insanlar ile daha rahat anlaşabilirsiniz. Böylece iş bulma olanağınız da artacaktır. Eğer gitmeye kararlıysanız ve buna yönelik çalışmalara başlamışsanız, Avustralya konsolosluk resmi sayfasını ziyaret ederek, çalışma ve oturma gibi izinlerin nasıl alındığını, şartlarını bilmeniz gerekir.

Eğer bunları yerine getiriyorsanız veya getirebilmeniz kolaysa, tek yapmanız gereken burada nasıl iş bulabileceğinizdir.

Avustralya’da Çalışmak İçin Nasıl İş Bulunur?

Avustralya’da iş bulabilmek için çok sayıda web sitesi vardır. Bunlardan herhangi birini kullanmak, size istediğiniz çözümü sunacaktır. Böylece gerek vasıflı, gerekse vasıfsız çok sayıda elemen ilanına kolay bir şekilde ulaşmanız mümkündür.

Avustralya İş İmkânları

Avustralya içerisinde yapabileceğiniz çok sayıda iş vardır. Ancak bunlardan bazıları, diğer gruplara göre daha fazla şansa sahiptir. Bunlar şöyledir;

 1. Proje yöneticisi
 2. Mali yönetici
 3. İnsan kaynakları yöneticisi
 4. Planlama yöneticisi
 5. IT yöneticisi
 6. Mimar
 7. Mühendis
 8. Kimyager
 9. Pratisyen hekim
 10. Dentist
 11. Ekonomist
 12. Laborant
 13. Tesisatçı
 14. Teknisyen
 15. Duvarcı
 16. Marangoz
 17. Aşçı
 18. Oto elektrikçi

Bununla beraber dünyanın her yerinde kalifiye eleman alanında önemlidir. Dolayısıyla tecrübeli ve bilgi bir yazılımcı, web tasarımcıysanız da kolay bir şekilde iş bulabilirsiniz. Ayrıca tarım ve hayvancılık, sanayi ve hizmet sektörü de personel ihtiyacı duyar.

Ancak mevsimsel işçi olarak gitmeyi düşünüyorsanız, buna yönelik de çok sayıda fırsat vardır.

Avustralya’da İşçi Maaşları Ne Kadar?

Avustralya’da vasıfsız işçiler 2870 Avustralya Doları almaktadır. Her meslek grubu farklı maaşa sahip olup, bunlardan bazıları şöyle verilebilir;

 1. Muhasebeci: 6,000 Avustralya Doları
 2. Garson: 3,480 Avustralya Doları
 3. Doktor: 14,200 Avustralya Doları
 4. Mimar: 7,150 Avustralya Doları
 5. İnşaat ustası: 4,020 Avustralya Doları
 6. Elektronik mühendisi: 8,340 Avustralya Doları
 7. Dentist: 17,400 Avustralya Doları
 8. Hemşire: 7,250 Avustralya Doları
 9. Avukat: 10,700 Avustralya Doları
 10. Makine mühendisi: 7,550 Avustralya Doları
 11. Tesisatçı: 3,850 Avustralya Doları

Dolayısıyla görüldüğü üzere sektöre ve çalışılan mesleğe göre farklılık olduğu anlaşılmaktadır. Ayrıca bir işe girdikten sonra farklı etmenler, bu maaşların artmasına da nedendir. Kiralar değişmekte olsa da ortalama 700 Avustralya Doları civarındadır.

Ancak evin konumu, merkeze olan uzaklığı, manzarası ve daha birçok etmen bunun değişmesine sebeptir. Dolayısıyla iş ararken önce şehrin sunduğu imkânlarını ve geçim şartlarını incelerseniz, daha kolay hareket edebilirsiniz.

Avustralya İş İlanı Yayınlayan Web Siteler ve Ajanslar

Avustralya’da iş ilanlarını bulabileceğiniz çok sayıda site vardır. Bunlardan bazıları şöyledir;

 1. Just Landed: Avustralya iş bulabileceğiniz linklere sahiptir.
 2. Seek.com.au: Avustralya’da iş bulmak için kullanılır.
 3. Avustralya hükümeti iş arama sitesi: Avustralya’da iş ararken kullanabileceğiniz kaynaklar arasındadır.
 4. Indeed: Amerika Birleşik Devletleri kaynaklı olsa da, Avustralya iş ilanlarına da sahiptir.
 5. LinkedIn: Burada birçok ülkenin iş ilanları vardır. Dolayısıyla Avustralya için de incelenebilir.
 6. Recruit.net: Avustralya iş ilanlarını bulabileceğiniz bir sitedir.

Ayrıca sosyal medya platformları da incelenmelidir. Bunlara ek olarak Avustralya’da bulunan firmaların insan kaynaklarına mektup yollar ve CV iliştirirseniz de iş çağrısı alabilmeniz mümkündür. Bunları doğru olarak değerlendirirseniz, aradığınız işi kısa sürede bulabilirsiniz.

3 Comments

 1. merhaba ben kaynak ve pvc imalat ve montaj ustasıyım avusturalya sydney şehrinde çalışmak istiyorum 05433087752

 2. Avustralya ya işçi olarak gitmek istiyorum dönemsel veya daimi Mesleğim kuaför ve güvenlik farklı sektörlerde uygun olur benim açin desteğinizi rica ediyorum teşekkürler

 3. Merhabalar 35 yaşındayım lise sosyal bilimler bölümü mezunuyum.e sınıfı ehliyetim var şoförlük yaparım transit kamyonet gibi araclari kullanırım.13 yıllık şoförlük deneyimim var ayrıca myk dan gazalti(argon) kaynakçı belgem var 8 yıldır kaynakçılık yapıyorum bir firmada yurt dışında çalışmak istiyorum. Yurt dışına işçi goturen firmaların aralarını yardımcı olmalarını Rica ediyorum.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*